پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

دو میلیارد یورو استقراض از صندوق توسعه ملی برای امور نظامی / سه دروغ روحانی در ارائه بودجه سال آینده

به دنبال کاهش ۵۰ درصدی بودجه دفاعی ایران در بودجه ۱۳۹۹ و انتشار برخی گزارش از فرسوده بودن زیرساخت‌های ارتش، دولت اعلام کرد دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای بودجه نظامی سال آینده اختصاص می‌دهد.

به گزارش دویچه وله، براساس اعلام شورای اطلاع‌رسانی دولت، علاوه بر بودجه معمول، در «تبصره هـ ماده ۴ لایحه بودجه سال ۹۹»، مبلغ دو میلیارد یورو نیز از منابع صندوق توسعه ملی به بودجه دفاعی اختصاص می یابد.

این شورا افزوده است‌ با احتساب این رقم، بودجه امور دفاعی و نظامی ایران ۸ درصد افزایش یافته است.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

در لایحه بودجه ۹۹، بودجه بخش “امور دفاعی و امنیتی از حدود ۷۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ به ۶۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان کاهش یافته بود که با اختصاص دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی، این مبلغ معادل هشت درصد افزایش نشان می‌دهد.”

  پیشتر، رسانه های ایران با انتشار گزارش‌هایی از وضعیت نامناسب زیرساخت‌های ارتش و کمبودهای نیروی انسانی آن، نسبت به کاهش بودجه بخش دفاعی و امنیتی کشور ابراز نگرانی کرده بودند.

این موضوع بعد از انتشار مبالغ بودجه ۹۹ در رسانه‌های داخل کلید خورد و به نظر می‌رسد سخنان دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش در دیدار با نمایندگان کمیسیون امور دفاعی مجلس نیز بر “نگرانی‌ها” از وضعیت دفاعی کشور افزود.

 زیرساخت های فرسوده ارتش، واقعیت یا بهانه چانه‌زنی

اظهارات اخیر امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش درباره کمبود ۷۵ هزاری نیروی انسانی، فرسوده بودن زیرساخت‌های ارتش، و وضعیت نامناسب معیشت خانواده ارتش، در آستانه بررسی لایحه بودجه ۹۹ ، از زاویه‌ای می‌تواند گوشه‌ای از یک واقعیت باشد که توان زیرساختی ارتش در مقایسه با توان “اقتصادی” سپاه پاسداران قابل رقابت نیست.

براساس لایحه بودجه ۹۹، بودجه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی‌از ۱۵ هزار میلیارد تومان مصوب سال ۱۳۹۸ به ۱۸ هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بودجه ارتش نیز از  ۱۰هزار و ۲۴ میلیارد در سال ۹۸ به ۱۱ هزار و ۹۷۸ میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده است.

چانه‌زنی بر سر تصویب بودجه بخش‌های مختلف البته هر سال و همزمان با ارایه لایحه بودجه اتفاق میافتد. مسئولان ارتش نیز مانند دیگر مسئولان وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها طبعا برای افزایش و یا دستکم ثابت نگه داشتن مبلغ بودجه خود تلاش می‌کنند.

موضوع مهم اما در‌ این لایحه بودجه، کاهش یافتن مبلغ و اعتبارات بخش امور دفاعی و امنیتی برای سال ۹۹ است؛ موضوعی که می‌تواند بر توانمندی دفاعی ارتش هم تاثیر بگذارد. مسئولیت حفاظت از مرزهای‌ایران در قانون اساسی برعهده ارتش گذاشته شده است؛ ارتشی که به گفته آقای سیاری، هزینه سرانه سربازانش ، روزانه ۲۵۰۰ ریال است.

بخش‌های تحقیقاتی ارتش نیز در نبود نیروی انسانی متخصص با خلاء‌هایی مواجه می‌شود. طراحی و ساخت پهباد یکی از خروجی‌های بخش تحقیق و توسعه فناوری‌های ارتش‌ایران است.

کنترل دریا با ارتش، قایق‌های تندرو با سپاه

با وجود کاهش بودجه امور دفاعی برای سال ۹۹ بدون احتساب برداشت دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی، ارتش‌ اما از مدت‌ها پیش برنامه‌های توسعه “نظارت و کنترل” بر حریم‌های دریایی را هم جزو مسئولیت خود اعلام کرد؛ موضوعی که سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت با تاکید علی خامنه‌ای، رهبر ایران، نیروی دریایی وارد عمل شده است.

مرگ بر جمهوری اسلامی. مرگ بر آخوند. مرگ بر پاسدار. مرگ بر بسیجی. آزادی و برابری قانونی زنان ومردان و سکولاریسم برای ایران.

کنترل و نظارت بر همه رفت و آمدهای دریایی و حضور گاه و بی‌گاه قایق‌های موتوری سپاه پاسداران در خلیج فارس، همواره نگرانی‌هایی را در پایتخت‌های کشورهای عرب همسایه ‌ایران ‌ایجاد کرده است.

به تازگی پادشاه عربستان خواستار اتحاد عرب‌های خلیج فارس علیه‌ ایران شد. به گزارش رویترز، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود در نشست شورای همکاری خلیج فارس گفت، ‌ایران به اقدامات “خصمانه‌اش که امنیت و ثبات را تهدید می‌کند ادامه می‌دهد”. او همچنین اضافه کرد که “منطقه ما امروز به تلاش‌های هماهنگ برای مقابله” با آن نیاز دارد.

 پهباد یا دفاع؛ کدام مهم است؟

در لایحه بودجه ۹۹ که حسن روحانی، رئیس جمهوری به مجلس ارایه کرد، در فصل امور دفاعی و امنیتی بودجه از ۷۰ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ به ۶۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان در سال ۹۹ کاهش پیدا کرده است که البته با جذب دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی، این کاهش جبران خواهد شد.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر روحانی ـ آخوند خوب، آخوند مُرده است ـ سکولاریسم برای ایران

بودجه تقویت بنیه دفاعی ارایه شده به مجلس با کاهش حدود ۵۰ درصدی مواجه  است.‌ این در حالی است که همه صاحب منصبان حکومت از جمله مقام‌های سپاه و ارتش در ‌ایران همواره بر ضرورت آمادگی خود در برابر آنچه که دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای می‌نامند، اصرار دارند. اکنون اما برداشت از صندوق توسعه ملی احتمالا  بتواند بخشی از نگرانی‌ها بابت کاهش بودجه را کم کند.

مسئولان امور پدافند غیرعامل ‌هم همواره بر تقویت بخش توسعه تحقیقات علمی ‌و طراحی‌ ایده‌های جدید ساخت پهباد با هدف “مقابله با دشمن” تاکید کرده‌اند. اما مشخص نیست چند درصد از سهم تحقیقات اینچنینی به شکل درست اختصاص پیدا کند.

در همین حال رسانه‌هایی همچون تسنیم، در تحلیل‌های خود با اشاره به افزایش بودجه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی‌در لایحه بودجه ۹۹ نسبت به کاهش یافتن بودجه “تقویت بنیه دفاعی” کشور ابراز نگرانی کردند و آن را کاهش “چشمگیر” خواندند.

 رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران در گزارش‌های خود تصریح کردند که با توجه به شرایط منطقه و “هزینه کرد هنگفت” برخی کشورها در حوزه دفاعی، جمهوری اسلامی ‌نیز باید بودجه دفاعی خود را افزایش دهد.

سپاه پاسداران رژیم، سرمایه داران، دزد ها، تروریست ها، جنایتکاران، چماقداران، طالبان و داعشی ها، و خونخواران و شکنجه گران اسلامی، و دشمنان مردم ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

برداشت دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی در حقیقت پاسخ به همین نگرانی‌هاست. اما نگرانی همسایه‌های جمهوری اسلامی همچنان پابرجاست.

نشانه های مغشوش همسایگی

جمهوری اسلامی همواره ‌از توسعه روابط دوستانه با کشورهای منطقه سخن گفته است. ولی برنامه‌های اتمی ‌و توسعه موشکی آن ‌از نظر کشورهای همسایه و متحدان آنها  نشانه دوستی نیست.

بسیاری از همسایگان عرب ‌و نیز اسرائیل دستیابی ‌حکومت اسلامی ایران به سلاح‌های اتمی ‌را تهدید جدی علیه امنیت خود و منطقه می‌دانند.

به تازگی وزیر خارجه اسرائیل و برای دومین بار جمهوری اسلامی‌ را به اقدام نظامی ‌تهدید کرد. اسرائیل کاتس، وزیر خارجه اسرائیل گفت،‌ این کشور اجازه نخواهد داد که‌ ایران به سلاح اتمی ‌دست پیدا کند و اگر همه تلاش‌ها برای جلوگیری از ‌این دستیابی شکست بخورد، اسرائیل اقدام نظامی‌خواهد کرد.

به گزارش اسرائیل هیوم،‌ این سخنان آقای کاتس در پاسخ به تهدید اخیر مرتضی قربانی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران علیه تل‌آویو گفته شده است. وزیر خارجه اسرائیل افزود: «اسرائیل معترضان بی‌پناه در‌ ایران و عراق نیست که توسط رژیم‌ آیت‌الله [خامنه‌ای] سرکوب شدند. ما قادریم نیرومندانه به هر تهدید و حمله‌ای جواب بدهیم.»

مرتضی قربانی در واکنش به تهدیدهای تازه اسرائیل گفته بود: «اگر‌این رژیم مرتکب خطایی شود بدون بلند شدن موشک و تجهیزات از ‌ایران تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.» 

*****************************************

سه دروغ روحانی در ارائه بودجه سال آینده

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز یکشنبه ۱۷ آذرماه سال ۱۳۹۸، هنگام ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور به مجلس ایران، اظهاراتی را مطرح کرد که قابلیت توجیه ندارد. در این نوشته، تنها سه ادعای غیرموجه این مقام حکومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

باو از جمله گفت: «رشد اقتصادی که سال گذشته منفی بود، امروز علائم اینچنین به ما می‌گوید و برآوردها این است که اقتصاد منهای نفت ما امسال مثبت باشد و امیدوارم امسال به این هدف دست پیدا کنیم».

این ادعا که اقتصاد ایران در سال جاری شاهد رشد خواهد بود، از سوی هیچ منبع معتبری قابل تأیید نیست. مؤسسات پژوهشی بین‌المللی نظیر صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی یا حتی مؤسسات حکومتی داخل ایران مانند مرکز پژوهش‌های مجلس توافق دارند که سال جاری سال تشدید رکود خواهد بود.

جنایتکاران جمهوری اسلامی. دزد ها، عقب مانده ها، و دشمنان قسم خورده ایران و ایرانیان.

این رکود حتی به احتمال بسیار در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. چون رشد اقتصادی در نظام اقتصادی برون‌زای و درون‌گرای نفتی مشروط به سرمایه‌گذاری انبوهی است که تنها به لطف صادرات نفت خام در بازار جهانی قابل دسترسی است.

در شرایط فعلی چشم‌اندازی برای لغو تحریم‌های نفتی ایران و صادرات نفت خام وجود ندارد اما حتی اگر همه تحریم‌ها به یک باره لغو شوند، زمان طولانی لازم است تا نفت خام ایران مجدداً به بازارهای جهانی راه یافته و بازارهای گذشته ایران دوباره فعال شوند.

به دلیل ناکافی بودن منابع مالی است که دولت در شرایط فعلی برای سرمایه‌گذاری نیازمند گرفتن وام از روسیه شده و همزمان قرار است منابع صندوق توسعه ملی نیز برای ناکافی بودن سرمایه‌گذاری به کار گرفته شود. اما این حجم چنین سرمایه‌گذاری‌هایی -به فرض تحقق- برای عبور از رکود کافی نیست. بنابراین چشم‌اندازی مثبتی برای رشد اقتصادی در میان‌مدت هم وجود ندارد.

حسن روحانی همچنین می‌گوید: «حقوق ثابت کارمندان را در سال جاری ۲۰ درصد افزایش دادیم و در سال آینده ان‌شاء‌الله ۱۵ درصد افزایش می‌دهیم؛ یعنی در این دو سال ۳۵ درصد بر حقوق و مستمری‌ها افزودیم». او ادامه می‌دهد: «مسئله قدرت خرید و شرایط زندگی مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است و این موضوع در سال ۹۸ و در بودجه سال ۹۹ یک مسئله اساسی است».

پرسش اما این است آیا این میزان افزایش حقوق توانسته قدرت خرید کارمندان را حفظ کند. طی تنها دو سال گذشته نزدیک ۶۰ درصد از قدرت خرید شهروندان و حقوق بگیران کاسته شده است. در سال آینده نیز به دلیل تورم افسار گسیخته این کاهش قدرت خرید ادامه خواهد داشت.

بنابراین افزایش حقوق و دستمزدهای صوری به معنای افزایش واقعی آنها نیست و نمی‌تواند کاهش قدرت خرید کارمندان و کارگران را جبران کند. به همین دلیل است که دولت برای جلوگیری از گسترش فقر یارانه حمایتی استفاده می‌کند. در صورتی که افزایش حقوق و دستمزد در طی مدت یاد شده کافی بود، اختصاص یارانه حمایتی به هفت دهک جامعه ضرورتی نداشت و عبث می‌نمود.

این ادعای رئیس دولت هم قابل تأیید نیست. چه افزایش اسمی حقوق‌ها همیشه به معنای افزایش قدرت خرید واقعی نیست.

حسن روحانی همچنین مدعی است که «اقتصاد منهای نفت ما امسال مثبت باشد و امیدوارم امسال به این هدف دست پیدا کنیم و پیش‌بینی‌های ما در سال آینده آن است که با کمک یکدیگر این راه را ادامه دهیم».

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

این تعبیر و همچنین این ادعای رئیس قوه مجریه هم به چند دلیل موجه نیست. نخست اینکه حتی در بودجه سال آینده هم سهم درآمدهای نفتی و انچه مشتقات و میعان‌های گازی خوانده می‌شود قابل توجه است. چون حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان آن به درآمد ناشی از صادرات نفت اختصاص دارد و قرار است برای پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار گیرد. اما از آن جهت که درآمدهای نفتی تخیلی تدوین شده، دولت آن را به شکل محترمانه به امور عمرانی اختصاص داده است.

افزون بر این بخش قابل توجه و عمده صادراتی که غیرنفتی خوانده می‌شود هم عمدتاً شامل گازهای نفتی و میعان‌های هیدروکربورهای گازی که درآمدهای نفتی هستند، اما تحت عنوان صادرات غیرنفتی ثبت می‌شوند.

اقتصاد ایران وقتی غیرنفتی خواهد شد که از تک‌پایگی بیرون آمده متنوع شود و صادرات کالاها و خدمات دیگری به شکل پایدار جایگزین صادرات نفت شود. چنین امری در کوتاه مدت و در چارچوب شرایط فعلی سیاسی و اقتصادی ایران تنها آرزوی خام است و اجرایی نیست.

از دیگر سوی، بودجه بدون نفت با اقتصاد منهای نفت مترادف نیست. چه حتی اگر درآمدهای نفتی در بودجه کاهش پیدا کند، اقتصاد ایران کماکان وابستگی خود به نفت را حفظ خواهد کرد. چه تارپود اقتصاد ایران از جنبه‌های گوناگونی وابسته به درآمدهای نفتی است.

سخن پایانی

اگر تنها به چهار بحران حاد از چندین بحران در اقتصاد ایران- یعنی رکود، نرخ سرکش تورم، افزایش بیکاری، گسترش فقر اشاره کنیم، بودجه سال آینده نه تنها راه حلی برای آنها ندارد، بلکه بالعکس با توجه کاهش سرمایه‌گذاری بلندمدت و افزایش کسری بودجه و افزایش نقدینگی انتظار می‌رود که رکود ادامه داشته، تورم افزایش یابد و بیکاری هم اوج بگیرد. گسترش فقر از پیامدهای ترکیب این چهار متغیر است شدیدتر خواهد شد.

احمد علوی/ رادیو فردا