سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

آمریکا تحریم‌های جدید بر صنایع حمل و نقل هوایی و دریایی ایران وضع کرد

  •  ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد در ادامه سیاست فشار حداکثری به ایران سه شرکت فعال این کشور در زمینه حمل و نقل به دلیل آنچه کمک به انتقال «سلاح‌های کشتار جمعی» خوانده شده تحت تحریم قرار می‌گیرند.
  •  بر اساس گزارش وزارت خرانه داری آمریکا دو فرد، پنج نهاد و شرکت مرتبط با ایران و دو کشتی تحت پرچم این کشور به فهرست تحریم های ایالات متحده اضافه شده اند.

**********

به گزارش رادیو فردا،  مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه، ۲۰ آذرماه، تحریم‌های تازه‌ای را در ادامه سیاست فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی اعلام کرد.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

آقای پومپئو روز چهارشنبه اعلام کرد که چند شرکت حمل و نقل که در «انتقال سلاح‌های کشتار جمعی» مرتبط با ایران دست داشته‌اند مشمول تحریم می‌شوند.

آمریکا همچنین عبدالحسین خدری، مدیر عامل شرکت خدری جهان‌دریا، را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

شرکت خدمات باربری هوانوردی گیت‌ویک (GATEWICK)، ‌ مستقر در دبی و شرکت حدمات هوایی گومی (GOMEI) مستقر در هنگ‌کنگ و شرکت سفر و گردشگری جهان دستینیشنز (JAHAN DESTINATIONS) دیگر شرکت‌هایی هستند که اکنون به فهرست تحریمی آمریکا در ارتباط با ایران افزوده شده‌اند.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

مایک پومپئو گفت که واشینگتن سه عامل فروش ماهان‌ایر را نیز به دلیل نقشی که این شرکت هواپیمایی در انتقال سلاح‌های کشتار جمعی داشته هدف تحریم‌های مضاعف قرار داده است.

او گفت که این شرکت‌ها «به دلیل حمل و نقل کمک‌های مرگبار از ایران به یمن و سلاح‌های کشتار جمعی» تحریم می‌شوند.

طبق توضیحی که وزیر خارجه آمریکا داد، این شرکت‌ها از زمان امضای برجام از تحریم خارج شده بودند، اقدامی که مایک پومپئو «بسیار غلط» توصیف کرد.

به این ترتیب این سه شرکت با تحریم‌های بیشتر آمریکا مواجه می‌شوند.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

شرکت هواپیمایی ماهان یکی از این شرکت‌ها است.

آمریکا از سال ۹۰ شرکت ماهان‌ایر را به دلیل «ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران» و «جابه‌جایی نیرو و سلاح» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده‌ بود.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران قبلاً اتهام انتقال سلاح برای حکومت سوریه و حزب‌الله لبنان با هواپیماهای مسافربری را رد کرده‌اند.