سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اعتصاب رانندگان ون در همدان در اعتراض به کم بودن سهمیه بنزین

کمبود سهمیه بنزین، انگیزه اعتصاب رانندگان ون در همدان شد. بنا به خبر دریافتی، روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۹۸، صدها راننده ون در همدان در اعتراض به کم بودن سهمیه بنزین اعتصاب کرده و از سرویس‌دهی خودداری کردند. تعداد رانندگان شرکت کننده در این اعتصاب ۲۷۰ راننده برآورد شده است.

به گزارش ایران کارگر، در پی اعتراض و اعتصاب رانندگان تاکسی ون در همدان نسبت به کمبود سهمیه بنزین، محمد پوروخشویی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری همدان با اعلام اینکه چندین خط تاکسی ون اعتراضاتی نسبت به سهمیه بنزین خود داشتند، به آن اعتراف کرد.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

وی در ادامه گفت: «اعتراض تاکسیرانان به سهمیه ۴۰۰ لیتر بنزین در ماه است. آنها معتقدند مصرف آنها بالاتر است و این میزان کفاف تردد آنها در ماه را نمی‌دهد.»

پوروخشویی که از خشم رانندگان اعتصابی مطلع بود با اذعان به اینکه اعتراض رانندگان کاملاً به جا بوده در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: «سهمیه کنونی رانندگان ون ماهانه ۴۰۰ لیتر است که این میزان برای تاکسی‌های چهار نفره تعبیه شده؛ این در حالی‌ست که بنا بر اعلام وزارت نفت این میزان در سراسر کشور باید ماهانه ۶۰۰ لیتر برای خوردروهای ون باشد.»

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان افزود: «میزان سهمیه دو ماه گذشته برای خودروهای ون ماهانه ۴۰۰ لیتر بوده و این خودروها به علت گازسوز نشدن مجبور هستند به میزان قابل توجهی از بنزین آزاد استفاده کنند.»

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.

وی تأکید کرد:

«در حال حاضر باید کارت‌های سوخت قدیمی خودروهای ون باطل و کارت‌های جدید با سهمیه‌های جدید به رانندگان داده شود.»

او با ادعای اینکه وزارت کشور طی اصلاحیه‌ای سهمیه تاکسی‌های ون را به ۶۰۰ لیتر تغییر داده است افزود: «البته برای دریافت این سهمیه باید کارت سوخت‌های قدیمی آنها باطل شده و کارت سوخت جدید صادر می‌شد.»

در حال حاضر رانندگان خطوط تاکسی شهرک مدنی، فرهنگیان، بهشتی، اندیشه، خضر و سایر خطوط از جابجایی مسافران خودداری کرده‌اند.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.