چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

فایل صوتی محرمانه‌ از نشست حزب اصلاح طلبان اعتماد ملی: مطالبات انباشته شده مردم منتظر یک جرقه است

 فایل صوتی محرمانه‌ای از نشست داخلی یک حزب اصلاح طلب به دست خبرنگار ایران اینترنشنال رسیده که نشان می‌دهد در پی اعتراض‌های اخیر به افزایش قیمت بنزین، انتقادات نیروهای حامی دولت از حسن روحانی به نحو بی سابقه‌ای افزایش یافته و ارزیابی واقعی اصلاح طلبان از شرایط فعلی جمهوری اسلامی به مراتب منفی‌تر از چیزی است که به صورت عمومی اعلام می شود.

به گزارش ایران اینترنشنال، نشست استانی حزب اعتماد ملی روز جمعه هشتم آذر در حالی برگزار شد که مسئولان ارشد این حزب حامی دولت در اخبار رسمی خود فقط بخشی از سخنان فاطمه کروبی همسر یکی از رهبران محصور جنبش سبز را برجسته کردند که از ضرورت شرکت در انتخابات سخن می گفت.

با این حال، فایل صوتی کامل این نشست نشان می دهد که حرف‌های فاطمه کروبی شامل بخش‌هایی از جمله انتقادات صریح به حسن روحانی بوده که با شعار «آشتی با جهان» و «رعایت حقوق شهروندی» به ریاست جمهوری رسید.

کروبی در این بخش از اظهارات خود با اشاره به تهدید معترضان از سوی روحانی می گوید: «من متاسفم که آقای روحانی که به مشکلات کشور واقفند این ملت را که در صحنه‌های مختلف حضور داشتند این‌طور خطاب کرد. در شان ایشان به عنوان یک حقوق‌دان نبود که مردم را از دوربین‌ها تهدید کند.»

انتقادات صریح از حسن روحانی فقط محدود به کروبی نبوده و چندین نفر از سایر اعضای کلیدی حزب اعتماد ملی در استان های مختلف نیز رییس دولت را مورد سرزنش قرار داده‌اند. از جمله نوذر امامی دبیر حزب اعتماد ملی فارس با تاکید بر این که مردم انبار باروت بودند و کبریتش را روسای قوای سه قوه زدند، می گوید: «رییس جمهوری که مسئول اجرای قانون اساسی است خود با رای مردم آمده و حالا نیروی امنیتی شده، مردم را تهدید می کند که با دوربین‌ها شما را شناسایی می‌کنیم. وزیر کشور می‌گوید نیم درصد مردم معترضند درحالی که۹۰ در صد مردم معترض هستند.»

دو آخوند مفت خور و جنایتکار و دشمن ایران و مردم ایران. مرگ بر آخوند. آخوند خوب آخوند مُرده است. مرگ بر خاتمی ـ مرگ بر خامنه ای.

محمدرضا ناصری شوهان عضو دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی نیز با اشاره به این که «روحانی با زبان تهدید به مردم می‌گوید»، او را یک دو زیست نامیده که مردم را مسخره کرده است.

خطر سرنگونی نظام

بخش دیگری از مباحث مطرح شده در این نشست سیاسی، تصویر دقیق‌تری از آنچه در ایام اعتراضات گذشت را به نمایش می‌گذارد و نشان می دهد ارزیابی واقعی اصلاح طلبان از شرایط فعلی جمهوری اسلامی به مراتب منفی‌تر از چیزی است که به صورت عمومی اعلام می‌شود.

یکی از نمونه‌ها در این زمینه سخنرانی الیاس حضرتی نماینده تهران در مجلس است که در این نشست غیرعلنی تاکید می کند «اعتماد جامعه به حکومت و امید مردم به آینده به پایین ترین حد ممکن رسیده است.»

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی ـ تنها دشمن حقیقی مردم ایران و کشور ایران جمهوری اسلامی است. زنده باد آزادی و برابری برای زنان و مردان ایرانی ـ سکولاریسم برای ایران.

حضرتی با یادآوری این که «عملکرد حکومت در چهل سال اخیر باعث شده دیگر کسی به رسانه‌های داخلی گوش نکند و اگر گوش کرد هم باور نکند»، می‌افزاید: «به دلیل عملکرد حاکمیت نه تنها مرجعیت رسانه به خارج کشور منتقل شده بلکه مرجعیت سیاسی هم در داخل هم از بین رفته و به خارج کشور منتقل شده است.»

این نماینده مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود در این نشست تاکید کرد «تجربه بشریت می‌گوید اگر مردم را تحقیر کنید ، به حساب نیاورید، افکار عمومی را به هیچ بگیرید و برنامه و تصمیم‌هایتان فاصله طبقاتی را روز به روز بیشتر کند (جامعه) فقیرتر و تحقیرتر می شود انسان عقده های انباشته‌اش یک روز منفجر می‌شود و ملت ایران این انفجار را به مودبانه ترین شکل ممکن نشان دادند…»

نماینده حزب اعتماد ملی در استان فارس هم با اشاره به این که «پیش دادستان رفتم و گفتم با شلیک مستقیم به مردم مشکل حل نمی شود»، گفت: «در شیراز ۷۵ بانک آتش زده شده، حوزه‌های علمی گلستان و صدرا را آتش زدند، سه ساختمان شهرداری کاملا سوخته. تعداد کشته شده‌ها در شیراز می‌گویند ۱۸ نفر است ولی بسیار بیشتر‌ند. طایفه تمام کشته شده‌ها در شیراز از نظام جمهوری اسلامی متنفر می‌شوند نه اینکه معترض شوند… این انقلاب تا به سرنگونی کشیده نشده باید کاری کرد.»

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران و تروریست های جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

یکی از نمایندگان حزب اعتماد ملی در استان خوزستان نیز در جلسه هشدار داده است: «خوزستان یک بمب ساعتی است که هر لحظه احتمال انفجارش وجود دارد. ۸۵ درصد نفت کشور از این منطقه تامین می‌شود و لوله‌های نفت در کنار محروم‌ترین مناطق است.»

یکی از اعضای حزب اعتمادملی در قم نیز در توصیف وضعیت قم گفته : «قم مرکز فرمانروایی آتش به اختیارهاست و در کنارش مرکز دادگاه‌های ویژه روحانیت فعال است، محکم در برابر روحانیت آزاد اندیش ایستاده و به سرکوب‌گری خود ادامه می‌دهد. حاکمیتی که در قم اعلام نفوذ دارد علاوه بر آتش به اختیارها مراجع تقلید حکومتی با تمامی امکانات نگاه از بالا به پایین را اعمال می‌کنند.»

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

انتخابات پیش روی مجلس

فایل صوتی این نشست که در اختیار خبرنگار ایران اینترنشنال قرار گرفته در عین حال نشان می دهد که نیروهای اصلاح طلب در جذب و اقناع بدنه اجتماعی خود برای ورود به انتخابات اسفند ماه مجلس با مشکلات بسیار جدی مواجه‌اند.

تقریبا تمام نمایندگان حزب اعتماد ملی در استان های مختلف نسبت به انتخابات اسفند ماه و نتایج آن ابراز بدبینی می‌کنند.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم. ما انتقام خون و قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

از جمله یکی از نمایندگان ارشد حزب اعتمادملی در استان لرستان می‌گوید: «دو شهر ما در اعتراضات بحرانی بود و اکنون آتش زیر خاکستر است … استان ما از حیث انتخابات مهیا نیست. کلاه ما پس معرکه است.»

میراحمدی نماینده حزب اعتمادملی در استان گلستان پیش بینی می کند که «حضور مردم ضعیف خواهد بود و مشارکت کم خواهد بود چون حتی نمایندگانی که در مجلس هستند الان حاضر نیستند کاندید شوند و نماینده حزب در استان سیستان و بلوچستان به صراحت می گوید جو به شدت افسرده است و کسی مایل نیست کاندیدا شود.»

عسگری نماینده اعتمادملی در آذربایجان غربی با اشاره به این که «وقتی مجلس نمی تواند از حق خودش دفاع کند حق مردم را هم نمی تواند بگیرد»، تصریح کرد که هنوز موفق به جذب کاندیدا نشده است و هر دو نمایندگان چهارمحال بختیاری و کهگلویه و بویراحمد یادآور می‌شوند که انگیزه‌ای برای شرکت در انتخابات وجود ندارد.

اصلاح طلبان و اصول گرایان و کلیت سیستم جمهوری اسلامی و قانون اساسی اسلامی بر علیه ایران و ایرانی است. یگانه راه خلاصی از شر رژیم جنایتکار اسلامی در ایران قیام مسلحانه و کشتن سران و گماشتگان رژیم خونریز اسلامی است.