سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

جایزه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات در مورد یک فرمانده سپاه ـ (پاسدار عبدالرضا شهلایی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، مستقر در یمن)

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می گوید این وزارت‌خانه برای دریافت اطلاعات در مورد فعالیت‌های اقتصادی، همکاران و شبکه عبدالرضا شهلایی، یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس در یمن، ۱۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده‌است.

به گزارش رادیو فردا، برایان هوک، ۱۴ آذر ماه، به خبرنگاران گفته است عبدالرضا شهلایی «از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران، مستقر در یمن» است.

به گفته آقای هوک این جایزه، بخشی از اقدامات واشینگتن برای دریافت اطلاعاتی‌ست که فعالیت‌های سپاه پاسداران را برملا می‌سازد: «شهلایی سابقه‌ای بلند در حمله به آمریکایی‌ها و متحدان ما در سطح بین‌المللی دارد».

سپاه پاسداران رژیم، سرمایه داران، دزد ها، تروریست ها، جنایتکاران، چماقداران، طالبان و داعشی ها، و خونخواران و شکنجه گران اسلامی، و دشمنان مردم ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا افزوده است که «او برنامه‌ریزی چندین سوءقصد علیه نیروهای ائتلاف در عراق را برعهده داشته، سلاح و مواد منفجره در اختیار گروه‌های افراطی شیعه قرار داده، حمله ۲۰ ژانویه ۲۰۰۷ در کربلا که به کشته‌شدن پنج و زخمی شدن سه سرباز آمریکایی انجامید را برنامه‌ریزی کرده است».

حمله‌ای که این مقام آمریکایی به آن اشاره دارد در بهمن ۱۳۸۵ رخ داد. در آن زمان در حالی که نخستین واحد از نیروهای تازه‌نفس آمریکایی وارد بغداد شده بودند، در مجموع طی بیست و چهار ساعت دست کم ۲۴ سرباز آمریکایی در نقاط مختلف عراق کشته شدند.

چند روز بعد رسانه‌های ایالات متحده گفتند دولت آن کشور در مورد نقش احتمالی ایران و یا نیروهای تعلیم‌دیده توسط این کشور، در «ربودن و کشتن پنج سرباز آمریکایی در کربلا» تحقیق می‌کند.

ارتش آمریکا نیز دست به بازداشت صدها تن از نیروهای سپاه المهدی زد و پنتاگون آن‌ها را نیروهای متحد ایران و «خطری مهم‌تر از القاعده در عراق» توصیف کرد. سپاه المهدی تحت رهبری مقتدی صدر قرار داشت.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

موضوع توطئه برای سوءقصد به سفیر وقت عربستان از موضوعات خبرساز بود. در آن زمان اریک هولدر، وزیر دادگستری وقت آمریکا، دو شهروند ایران را به اتهام توطئه برای ترور آقای جبیر تحت تعقیب قرار داده بود.

در همان بازه زمانی فردی به‌نام منصور ارباب سیار بازداشت شد و گفته شد فرد دیگری به‌نام غلام شکوری، از اعضای ارشد سپاه قدس، نیز تحت تعقیب قرار گرفته‌است.

روزنامه واشینگتن‌پست آبان ۱۳۹۰ گفته بود منصور ارباب‌سیر قصد داشته «طرح ترور» را به درخواست «پسر عمه خود» به نام عبدالرضا شهلایی، از افراد ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران، اجرا کند.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای آینده ایران.

مقام‌های جمهوری اسلامی این اتهام‌ها را رد کرده بودند. سفیر ایران در سازمان ملل گفته بود «این اتهام واهی مقامات آمریکایی در ادامه سیاست معروف ضد ایرانی آنها و با انگیزه‌های سیاسی و نیز انحراف افکار عمومی جهان» وارد شده است.

برایان هوک در ادامه از حضور عبدالرضا شهلایی در یمن «عمیقا ابراز نگرانی» کرده است.