سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

آخرین آمار جان‌باختگان ۹۰۰ نفر ـ ۱۳ هزار بازداشتی ـ ۶هزار زخمی + کلیپ

آخرین آمار جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۰۰ نفر؛ ۱۳ هزار بازداشتی و ۶هزار زخمی+ کلیپ

آخرین آماری که از سوی نهادهای حقوق بشری در باره کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ منتشر شده، به کشته شدن بیش از ۹۰۰ تن به دست نیروهای سرکوبگر امنیتی تنها در ۱۲ استان کشور اشاره دارد. همچنین ۶ هزار تن زخمی و ۱۳ هزار نفر نیز در بازداشتگاه‌ها تحت بازجویی و شکنجه قرار دارند.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم. ما انتقام خون و قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

سه استان بالاترین آمار جان‌باختگان را دارند. در استان تهران‌ ۲۵۰ تن، دراستان فارس ۲۰۰ تن و در استان البرز نیز ۲۰۰ تن کشته شده‌اند. این آمار همچنان رو به افزایش است.

استان تهران

در شهریار استان تهران بیش از ۱۰۰ کشته به ثبت رسیده است. پیکر دست‌کم ۱۷۰ تن از جان‌باختگان تهران به بهشت زهرا منتقل شده و ۸۰ تن نیز زیر فشارهای نیروهای امنیتی پیکرهایشان از تهران به شهرستان‌ها انتقال یافته است.

استان فارس

بیشترین اعتراضات و درگیری‌ها در استان فارس در منطقه صدرا و معالی‌آباد شیراز بوده است.

روز یکشنبه ۲۶ آبان، بیش از ۴۰ تن از تظاهرکنندگانی که در اطراف خانه امام جمعه صدرا تجمع کرده بودند، توسط هلی‌کوپتر حامل امام جمعه شهر صدرا هدف تیراندازی قرار گرفته و کشته و مجروح شدند.

در بیمارستان‌های دنا و نمازی دست‌کم ۵۰ تن از مجروحین که به این بیمارستان‌ها منتقل شده بودند، جان ‌باخته‌اند.

استان البرز

بنا به گزارش منابع محلی دستکم ۱۶۶ جنازه از ۱۴ بیمارستان و درمانگاه کرج به خارج انتقال یافته است. تعداد جان‌باختگان این استان در خیابان‌ها بیش از ۳۰ تن گزارش شده است.

استان اصفهان

در باغ رضوان اصفهان ۳۰ تن از معترضانی که توسط نیروهای امنیتی به قتل رسیده‌اند در هفته گذشته دفن شده‌‌اند. همچنین حداقل ۲۰ تن در یزدان شهر اصفهان کشته شده‌اند. نیروهای امنیتی در اصفهان از گلوله‌های جنگی استفاده کرده‌اند

استان خوزستان

بیشترین کشته‌ها در استان خوزستان متعلق به شهرستان ماهشهر و بندر امام بوده اس؛ در این دو شهر معترضین به رگبار بسته شده‌ان و دستکم ۱۰۰ تن کشته شده‌اند.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

در جریان تظاهرات ماهشهر، پس از حضور ماموران امنیتی نیروهای سپاه برای سرکوب معترضان، گروهی از معترضان به نیزارهای اطراف شهرک جراحی ماهشهر پناه می‌برند؛ ولی با تیربارهای ماموران به طرز فجیعی کشته می‌شوند.

در مرکز استان، اهواز و حومه نیز ۶۰ تن از تظاهرکنندگان کشته شده‌اند. تعداد کشته‌های بهبهان ۲۰ تن ذکر شده است.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

کردستان

در مرکز استان کردستان، سنندج ۴۹ تن در جریان درگیری‌ها به قتل رسیده‌اند. در مریوان نیز جانباختن ۲۰ تن تأیید شده است.

کرمانشاه

در شهر کرمانشاه، جنازه دستکم ۲۵ معترض از چهار بیمارستان کرمانشاه خارج شده و کشته شدن دستکم ۲۲ تن در درگیری های جوانرود گزارش شده است. در یکی از فیلم‌ها دیده می‌شود که نیروهای امنیتی جوانرود از پشت بام دادگستری به سمت معترضان تیراندازی می‌کردند.

در دیگر استان‌ها از جمله در آذربایجان غربی ۸ تن، آذربایجان شرقی ۲ تن، کرمان، زنجان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب هر کدام ۱ تن به قتل رسیده‌اند.

به خانواده‌های جانباختگان هشدار داده شده است تا با رسانه‌ها صحبتی نکنند و اکثر آنها مجبور شده‌اند تا برای تحویل گرفتن پیکر عزیزان‌شان بین ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومان پول بپردازند.

بازداشت معترضان همچنان ادامه دارد. آمار بازداشت شدگان در کل کشور تا به امروز از مرز ۱۳۰۰۰ تن گذشته و شمار زیادی از آنها تحت بازجویی و شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارند.

دستکم ۴۲۱ تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری تنها در زندان گوهردشت کرج تحت شکنجه قرار دارند. این بازداشت‌شدگان هر روز طی صبح و عصر با باتوم و شلاق در هواخوری این زندان شکنجه می‌شوند.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون و قتل جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.