سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

قتل ۲۰ کودک توسط ماموران امنیتی در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ / اسامی کشته‌شدگان در شهرهای ایران

آخرین آمار از کشته‌شدگان اعتراضات آبان سال ۹۸ به بیش از ۹۰۰ کشته اشاره دارد. فعالان حقوق بشری از کشته شدن حدود ۲۰ کودک در جریان اعتراضات خبر داده‌اند. در این میان هویت حداقل ۱۳ کودک در سنین بین ۱۴ تا ۱۸ سال احراز شده است.

پروانه سلحشوری، نماینده تهران در مجلس نیز روز دوشنبه ۱۱ آذرماه ۹۸ به صورت در بسته اعلام کرد که تعدادی از نوجوانان در اعتراضات کشته شده‌اند.

عکس تعدادی از کودکان زیر ۱۸ سال که توسط مزدوران رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی به قتل رسیدند. ما انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

اسامی کشته‌شدگان با ذکر استان محل کشته شدن‌شان به قرار زیر است:

استان کردستان:

در استان کردستان تعداد زیادی در جریان اعتراضات آبان‌ماه کشته شدند. تاکنون اسامی ۲ تن از افراد زیر ۱۸ سال کشته شده در اعتراضات استان کردستان مشخص شده است.

زنده‌یاد آرین رجبی، ۱۷ ساله، روز دوشنبه ۲۷ آبان در میدان جنگلبانی (سرباز) مریوان با شلیک گلوله به قتل رسید.

زنده‌یاد محمدرضا احمدی، ۱۷ ساله، روز شنبه ۲۵ آبان در محله فیض‌آباد سنندج با شلیک گلوله توسط نهادهای امنیتی به قتل رسید.

استان خوزستان:

زنده‌یاد سید احمد جعاوله فرزند سیدنور از اهالی شهرک اندیشه شهر شوشتر است که در سن ۱۷ سالگی کشته شد. سید احمد در اعتراضات آبان ۹۸ توسط عناصر بسیج در یک تجمع اعتراضی به قتل رسید. همزمان به کشتن سید احمد جعاوله نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت ده‌ها نفر کردند. فیلم لحظه شهادت سید احمد به کرات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. او توسط نیروهای بسیج به قتل رسید.

زنده‌یاد محمد بریهی، جوان ۱۷ ساله، فرزند عباس و از ساکنان کوی آسیه آباد (خزعلیه) اهواز در جمعه شب ۲۴ آبان ماه به قتل رسید. گزارش شده است که محمد بریهی با کلت کمری یک مامور امنیتی و از فاصله نزدیک هدف قرار گرفته و کشته شده است.

زنده‌یاد رضا نیسی، ۱۶ ساله، از ساکنان منطقه پاستوریزه شهر اهواز روز ۲۵ آبان به قتل رسید.

زنده‌یاد خالد غزلاوی، جوان ۱۶ ساله‌ای که در خرمشهر به قتل رسید.

گفته شده که دو کودک نیز در جریان کشتار در ماهشهر به قتل رسیده‌اند؛ ولی اسامی آنها هنوز مشخص نشده است.

استان اصفهان:

در استان اصفهان دست‌کم دو نوجوان ۱۷ ساله در یزدانشهر در نزدیکی نجف‌آباد به قتل رسیده‌اند که هنوز اسامی آنها محرز نگردیده است.

استان کرمانشاه:

زنده‌یاد آرمین قادری، نوجوان ۱۵ ساله‌ای که در روز شنبه ۲۵ آبان در حالی که همراه با دایی خود در محله دولت‌آباد کرمانشاه حضور یافته بود با شلیک تیراندازان نیروهای امنیتی به قتل رسید.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.