دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

خانواده «آرشام ابراهیمی» جوان قربانی ۲۱ ساله اعتراض‌ها اصفهان:‌ خواستار محاکمه عاملان قتلیم

خانواده آرشام ابراهیمی، جوان ۲۱ ساله‌ای که در اعتراض‌های اخیر ایران در شهر اصفهان کشته شد، خواستار محاکمه عاملان قتل او شدند.

بهزاد ابراهیمی، عموی آرشام، در گفت‌و‌گویی با ایران اینترنشنال ضمن اشاره به بی‌خبری چهار روزه این خانواده از قتل این جوان، از شوک بزرگ این اتفاق بر آن‌ها و همچنین مقاومت ماموران امنیتی در برابر تحویل پیکر او پس از مرگش خبر داد.

Arrests_112919.jpg

آرشام روز ۲۵ آبان ماه با شلیک مستقیم گلوله مجروح شد و در اثر خونریزی در بیمارستان جان خود را از دست داد.

ابراهیمی درباره برخورد نهادهای امنیتی با خانواده این جوان پس از کشته‌شدن او اظهار کرد:‌ «به ما می‌گفتند که از شورای تامین دستور داریم تا جنازه را به صورت شبانه در باغ رضوان به خاک بسپاریم.»

او در ادامه ضمن اشاره به سابقه حضور خود و پدر آرشام در جنگ هشت ساله ایران و عراق، توضیح داد که در مقابل مقاومت و اتهامات ماموران امنیتی به آن‌ها گفته است: «اگر واقعا ما اشرار باشیم، پس شما همه چیز را باخته‌اید. در مملکت چه کرده‌اید؟»

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند!

خاکسپاری مشروط با حضور ماموران

به گفته عموی آرشام ابراهیمی، پس از تلاش فراوان خانواده و موافقت مشروط مقام‌ها با تحویل پیکر او از محل فرمانداری، از خانواده ابراهیمی تعهد گرفته شد که خاکسپاری به صورت فوری و شبانه و با حضور چهار نفر از ماموران امنیتی صورت گیرد.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

ابراهیمی حین گریه در گفت‌و‌گو به آثار روحی و روانی شدید این فاجعه بر خانواده و تالم پدر و مادر آرشام اشاره و اضافه کرد: «نمی‌دانم چطور برادرم این فاجعه را تحمل خواهد کرد.»

عموی این جوان کشته‌شده همچنین به نامه‌ای اشاره کرد که با امضای تعدادی از کسانی که در جنگ ایران و عراق شرکت داشته‌اند، نوشته شده است. آنها در این نامه خواستار دادگاهی شدن قاتل یا قاتلان این جوان ۲۱ ساله شده‌اند.

ادامه ابهام در آمار کشته‌شدگان

اعتراضات سراسری در پی افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان‌ماه، آغاز شد و به گفته علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، ۲۸ استان از ۳۱ استان ایران را دربر گرفت.

در جریان این اعتراضات، جمهوری اسلامی اقدام به قطع کامل اینترنت کرد و دستگاه‌های امنیتی به سرکوب گسترده و خشونت‌بار مردم معترض دست زدند.

مرگ بر خامنه ای ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و سکولاریسم برای ایران.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشرشده از سوی مردم در رسانه‌های اجتماعی، بسیاری از قربانیان اعتراض‌ها در اثر شلیک مستقیم ماموران امنیتی به شهروندان، جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین، خاکسپاری سایر معترضان کشته‌شده در شهرهای مختلف نیز با فشار به خانواده آن‌ها، تحت تدابیر شدید امنیتی و در سکوت برگزار شده‌ است.

مرگ بر خامنه ای.