دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

خبر خوش: معترضان کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیدند

منابع انتظامی عراق شامگاه چهارشنبه ۶ آذر از هجوم معترضان عراقی به کنسولگری ایران در نجف خبر دادند.

به گزارش رویترز، منایع امنیتی و پلیس عراق می‌گویند، معترضان پس از ورود به کنسولگری ایران در نجف تمامی ساختمان آن را به آتش کشیدند.

عکس منتشر شده از حمله به کنسولگری ایران در شهر نجف در عراق.

طبق این گزارش، کارکنان کنسولگری ایران در نجف هنگام حادثه در این ساختمان حضور نداشتند و ساعاتی قبل آنجا را تخلیه کرده بودند.

بر اساس گزارش‌ها نیروهای امنیتی سعی کردند با شلیک گاز اشک آور و گلوله مانع حمله معترضان به کنسولگری شوند که در این میان دو نفر از حمله‌کنندگان به کنسولگری کشته شدند.

به دنبال این رخداد در شهر نجف مقررات منع آمد و شد اعلام شد. مقامات نجف ادارات دولتی این شهر در روز پنج شنبه را نیز تعطیل کرده‌اند.

Eingebettetes Video

همزمانی این ریتوئیت با ۱۳ آبان که سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران است، در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشته است.

معترضان بر این باورند که شبه‌نظامیان وابسته به ایران عامل سرکوب اعتراضات سال گذشته بصره هستند که حدود ۳۰ کشته به جا گذاشت. معترضان بصره کنسولگری ایران در این شهر را نیز به آتش کشیدند.

افشای اسناد محرمانه دستگاه امنیتی ایران

در اعتراضات اخیر عراق هم دست‌کم ۳۴۰ نفر کشته شده‌اند. این گسترده‌ترین اعتراضات از زمان سقوط حکومت صدام حسین در سال ۲۰۰۳ است.

معترضان خواهان برکناری طبقه سیاسی حاکم بر کشور هستند که آن را فاسد و حافظ منافع قدرت های خارجی می‌دانند.

این در شرایطی است که بسیاری از مردم کشور به دلیل بیکاری گسترده و فقدان خدمات عمومی مثل بهداشت و آموزش در وضعیت بسیار بدی زندگی می‌کنند. اما خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی اعتراضات در عراق را «توطئه خارجی» نامیده است.

در عراق با شعار های مرگ بر خامنه ای، و مرگ بر قاسم سلیمانی کرمانی.