دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

دیدار ظریف با ملا عبدالغنی برادر، معاون طالبان ـ (دیدار تروریست های دوست و همکار)

ظریف در تهران با معاون طالبان دیدار کرد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی، در تهران، با ملا عبدالغنی برادر، معاون طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه، دیدار و گفت‌وگو کرده‌است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر طالبان در قطر، نیز در حساب کاربری خود در توئیتر این سفر را تائید کرده و گفته طرف‌ها در مورد مسائلی مانند روند صلح و مشکلات مربوط به مهاجران افغان در ایران، گفت‌وگو کرده‌اند.

شماری از رسانه‌های داخلی افغانستان نیز خبر این دیدار را بازتاب داده‌اند.

از سوی دیگر اما وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، هفته پیشی در گزارشی گفته بود تهران «برای مقابله با نفوذ ایالات متحده و کشورهای غربی در افغانستان، به حمایت خود از گروه طالبان ادامه داده، به این گروه اسلحه، آموزش و منابع مالی می‌رساند».

این نخستین بار نیست که هیئت طالبان با مقام‌های جمهوری اسلامی دیدار می‌کند. اواخر شهریور ماه نیز اعضای دفتر سیاسی طالبان در تهران با برخی مقام‌های وزارت خارجه و همچنین مقام‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

دروغگو و ماله کش اعظم جواد ظریف، و تروریست جنایتکار رژیم قاسم سلمیانی کرمانی. دشمن ایران و مردم ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در آن زمان صدیق صدیقی، سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان، بدون آن‌که مستقیما به نام ایران اشاره‌ای بکند، در حساب‌ کاربری خود در فیس‌بوک نوشته بود کابل از کشورهای همسایه‌ انتظار ندارد «تا از یک گروه هراس‌افکن که هنوز هم دست‌های‌شان به خون افغان‌های بی‌گناه سرخ است و به ویرانی افغانستان می‌اندیشند، میزبانی کنند».

خبرگزاری “ایرنا” وابسته به رژیم، هدف از این دیدار را تلاش‌های ایران برای صلح در افغانستان عنوان کرده است، این در حالی است که رژیم ایران باید با دولت قانونی افغانستان دیدار و گفتگو انجام بدهد.

خمینی و خامنه ای پدرخوانده تروریست های اسلامی همچون القاعده و طالبان و داعش است. داعش و طالبان و دیگر تروریست های اسلامی چه جنایت ها کردند، که جمهوری اسلامی در حق مردم شریف ایران انجام نداده باشد؟ جمهوری اسلامی مرکز جنایت پروری و تروریست های اسلامی جهان می باشد. آخوند ها و جمهوری اسلامی دشمنان حقیقی ایران و مردم ایرانند.

این سفر هیئت طالبان با واکنش تند مقامات کشور افغانستان روبرو شده و آنان معتقدند که رژیم اسلامی ایران با میزبانی از این گروه تروریستی قوانین و موازین بین‌المللی را نقض کرده و این اقدام رژیم ایران برخلاف روابط بین کشورها می‌باشد.

رژیم اسلامی ایران همواره با حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه، سعی در ایجاد فتنه و آشوب در کشورهای همجوار را دارد تا بتواند به راحتی به مقاصد شوم برسد و هژمونی خود را افزایش دهد.

منبع خبر رادیو فردا و کوردستان مدیا

جمهوری اسلامی داعشی صفت. عملکرد و جنایت های عوامل جمهوری اسلامی در حق مردم شریف و ستمدیده ایران، بسیار بدتر از جنایتکاران اسلامی داعش است. سرنگون باد جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای آینده ایران.