پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تداوم تجمع کارگران هفت ‌تپه و رانندگان تاکسی در کیش / اعتراض کارگران آذرآب به دستمزدهای پرداخت نشده و تجمع اعتراضی کارگران مریوان

تداوم تجمع کارگران هفت ‌تپه

روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸ جمعی از کارگران هفت ‌تپه ، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، طی تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

آفتاب نیوز گزارش کرده است که روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۹۸، شماری از کارگران بخش کشاورزی شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت‌تپه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۳ ماهه خود، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش دست به تجمع زدند.

شایان یادآوری است که کارگران هفت تپه پس از توقف ۲ ساعته مقابل فرمانداری شوش به سمت میدان بسیج این شهر حرکت کردند و برای دقایقی خیابان‌های دانش، شریعتی و میدان هفت‌تیر به دلیل حضور کارگران بسته شدند. کارگران پس از حرکت در سطح شهر دوباره به مقابل فرمانداری برگشتند.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند. شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در کیش

کارگران هفت تپه
تجمع رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در کیش

بنا به گزارش دیگری، روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۹۸، جمعی از رانندگان تاکسی خطی و تلفنی در اعتراض به افزایش نرخ بنزین در کیش تجمع کردند.

یکی از رانندگان شرکت کننده در این اجتماع با بیان اینکه نیاز مصرف روزانه سوخت تاکسی در کیش با توجه به استفاده از کولر روزانه  میانگین ۶۰ لیتر است، گفت: «۱۳ لیتر بنزین روزانه سهمیه‌بندی جواب‌گوی نیاز رانندگان تاکسی  نیست.»

تعدادی از رانندگان هم با اشاره به اینکه افزایش نرخ بنزین افزایش قابل توجه هزینه کرایه تاکسی را به همراه خواهد داشت، پرداخت این میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی را خارج از توان ساکنان عنوان کردند.

اعتراض کارگران آذرآب به دستمزدهای پرداخت نشده و تجمع اعتراضی کارگران مریوان

اعتراض کارگران آذرآب به دستمزدهای پرداخت نشده  ۲ ماه شهریور و مهرماه  ۹۸

اعتراض کارگران شاغل در واحد صنعتی آذرآب به دستمزدهای پرداخت نشده شهریور و مهرماه  همچنان ادامه دارد و این درحالی ‌است که خط فقر از مرز ۸ میلیون تومان فراتر رفته است.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.

به گزارش ایلنا، محمدتقی آبایی هزاوه، مدیرکل تعاون، … مرکزی، در این خصوص گفت: «حقوق شهریور ماه کارگران آذرآب تا روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸ که ما بررسی کردیم، به حساب کارگران واریز نشده بود. این در حالی است که بانک کشاورزی پیشتر وعده داده بود معوقات مزدی کارگران به زودی پرداخت می‌شود. در یکی، دو هفته‌ی گذشته، فقط مانده‌ی حقوق مرداد ماه کارگران واریز شد اما حقوق شهریور و مهرماه پرداخت نشده است.»

وی ادامه داد: «بانک کشاورزی قول داده ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به آذرآب بپردازد که این مبلغ هنوز پرداخت نشده است.» به گفته‌ی آبایی، این مبلغ قرار بود به عنوان «سرمایه در گردش» هم صرف راه‌اندازی تولید شود و هم معوقات کارگران از این محل پرداخت شود.

خاطرنشان می‌شود که از این وعده و وعیدهای پوچ و توخالی از جانب مقامات حکومتی زیاد به کارگران داده شده و می‌شود؛ ولی آنچه روی دست انبوهی از کارگران زحمتکش و بی‌پناه باقی می‌ماند سفره‌‌های خالی است که  بر روح و روان و جسم و جان آنها سنگینی می‌کند و آنها را همچنان سرگردان و بلاتکلیف رها کرده‌اند.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸ کارگران مریوان در اعتراض به گرانی بنزین، با تجمع در خیابان‌های شهر خواستار تجدیدنظر مسئولان شدند. به گزارش دریافتی مردم مریوان و کارگران ساختمانی این شهر، به افزایش قیمت بنزین معترضند. تعدای از این کارگران که در خیابان‌های شهر تجمع کرده‌اند، خواستار تجدیدنظر جدی مسئولان در مصوبه افزایش قیمت بنزین هستند.

کارگران مریوانی می‌گویند: «بدون گران شدن بنزین، معیشت ما لنگ می‌زند؛ گرانی بنزین، زندگی ما کارگران حداقل‌بگیر را به مخاطره جدی می‌اندازد.»

ایران کارگر