پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

مرکز آمار: نرخ تورم سالانه در آبان ماه به ۴۱,۱ درصد رسید

بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار از تغییر شاخص کالا و خدمات، نرخ تورم در آبان ماه امسال به ۴۱,۱ درصد رسیده است. به گزارش سایت اعتماد آنلاین، نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری ۴۰,۳ درصد است که نسبت به ماه قبل یک درصد کاهش داشته است.

به گزارش زمانه، هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۴۵,۱ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۱,۲ واحد درصد کاهش داشته است. نرخ تورم نقطه‌ای آبان ماه سال ۱۳۹۸ در مقایسه با ماه قبل ۱,۳ واحد درصد کاهش یافته است. به نوشته اعتماد آنلاین، نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ۲۷ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۱,۳ واحد درصد کاهش داشته است.

فقر و بدبختی و بیکاری و آوارگی نسل سوخته بعد از انقلاب پنجاه و هفت. و از طرف دیگر زندگی اشرافی و سرمایه داری سران و پاسدار ها و آیت الله های حکومتی و بسیاری از آخوند ها.

هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۲۷,۳ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۱,۲ واحد درصد کاهش داشته است. نرخ تورم نقطه‌ای در آبان ماه ۱۳۹۸ به عدد ۲۷ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۲۷ درصد بیشتر از آبان ۱۳۹۷ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند. به گفته کارشناسان، آمار‌های به دست آمده نشان می‌دهد همزمان با افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین در دوره‌های مختلف، قیمت کالاهای اساسی و خدمات نیز افزایش چند برابری داشته است.

به گزارش رسانه‌های دولتی ایران، از اواسط دهه ۸۰ شمسی که اولین فاز افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی سوخت اجرایی شد، نرخ تورم روندی افزایشی داشته است. افزایش بدون برنامه قیمت بنزین در آبان ماه ۹۸ در حالی رخ داد که به گفته فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار، در تابستان امسال میزان سبد معاش یک خانواده کارگری از مرز هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشته است.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.