سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

علیرغم سرکوب و تهدید، اعتراض های بر حق مردم ایران ادامه دارد

علیرغم سرکوب و تهدید، اعتراض های مردمی ادامه دارد
روز یکشنبه، به دنبال سخنان علی خامنه ای که راه هر گونه عقب نشینی در افزایش بهای بنزین را بست و نیروهای امنیتی را موظف به «برخورد قاطع» با معترضین کرد، فضای امنیتی در سرتاسر کشور تشدید شد. علیرغم سرکوب و تهدید اعتراض ها ادامه یافته و با تاریکی هوا شدت گرفته است
 اعتراض به گرانی بنزین

به گزارش اخبار روز، روز یکشنبه، به دنبال سخنان علی خامنه ای رهبر حکومت، که راه هر گونه عقب نشینی دولت در افزایش بهای بنزین را بست و نیروهای امنیتی را موظف به «برخورد قاطع» با معترضین کرد، فضای امنیتی در سرتاسر کشور تشدید شد.

با این سخنرانی بخش هایی از حکومت که تا یک روز پیش به دلیل شدت اعتراضات مردم کوشیده بودند حساب خود و جناح خود را از «تصمیم نظام» جدا کنند، بساط این مخالفت ها را جمع کردند.

تصاویر تازه از اعتراضات سراسری در ایران

علیرغم اظهارات خامنه ای و نمایش نیروهای سرکوب، در برخی شهرها تظاهرات اعتراض آمیز روز یکشنبه ادامه یافت. نقاط مختلف تهران، ورامین، اسلام شهر، برخی مناطق جنوبی استان تهران، اصفهان، شیراز، بوشهر و تعدادی از شهرهای استان های کردستان و کرمانشاه که در آن ها عملا حکومت نظامی برقرار شده است، شاهد راه بندان ها، خاموش کردن اتوموبیل ها و تظاهرات اعتراضی بوده اند. شعارهای مرگ بر خامنه ای و علیه آخوندهای حاکم در ویدئوهایی که از این تظاهرات در شبکه های اجتماعی منتشر شده، به گوش می رسد.

ویدئوی زیر مربوط به تظاهرات یکشنبه شب مردم کرمانشاه است. در این ویدئو صدای تیراندازی های مداوم به گوش می رسد.