چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

افزایش قیمت بنزین؛ شهرهای مختلف ایران صحنه اعتراضات شد + فیلم

 یک روز پس از افزایش سه برابری قیمت بنزین در ایران، شهرهای مختلف کشور صحنه تجمعاتی در اعتراض به این تصمیم دولت حسن روحانی است.

به گزارش رادیو فردا، بنا بر ویدیوهایی که عصر جمعه ۲۴ آبان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، اعتراضات به‌ویژه در شهرهای غربی ایران و استان خوزستان متمرکز بوده است.

این ویدیوها ساکنان شهرهای اهواز، ماهشهر، امیدیه و بهبهان را نشان می‌دهد که با سر دادن شعار تصمیم دولت را به چالش کشیده و آن را به زیان قشرهای فرودست دانسته‌اند. از جمله در بهبهان معترضان شعار می‌دهند که «بنزین گران‌تر شده، فقیر فقیرتر شده».

ساکنان اهواز نیز در شعارهای خود خواستار خاموش کردن خودروها و عدم خرید بنزین شده‌اند.

از دیگر شهرهای غرب ایران که صحنه اعتراضات بوده، شهر گچساران در استان کهگیولیه و بویراحمد است.

همچنین سیرجان در استان مرکزی کرمان نیز شاهد تجمعاتی بوده که به خشونت کشیده است. برخی ویدیوهای منتشرشده حاکی از به آتش کشیده شدن دست‌کم یک پمپ بنزین در این شهر است.

مردم به پا خیزید! به خاطر خودتان! به خاطر آینده ی فرزندان تان! ف. م. سخن + ویدیو

ویدیویی که از مشهد واقع در شمال شرق ایران منتشر شده، معترضان را در حال سر دادن شعارهایی علیه حسن روحانی و سران جمهوری اسلامی نشان می‌دهد؛ «روحانی حیا کن، مملکت را رها کن» و «دیکتاتور حیا کن، مملکت را رها کن» دو شعاری هستند که در ویدیو شنیده می‌شود.

ویدئوهای اعتراضی مردم را در این سایت ببینید

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی قیمت بنزین شامگاه پنج‌شنبه در اقدامی ناگهان اعلام کرد که قیمت بزنین افزایش یافته است. بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان شده است. هر لیتر بنزین سوپر نیز ۳۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

این اقدام در همان ساعات شب به اعتراضاتی در برخی شهرها از جمله اهواز منجر شد.

از دزدی و چپاول اموال مردم ایران، تا موشک سازی و زندگی سرمایه دارانه سران و گماشتگان و چماقداران رژیم، و موشک پرانی و حقوق های میلیاردی به حزب الله لبنان، و بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و کمک به جنایت و تروریست پروری اسلامی… و فقر و بدبختی و بیکاری میلیون ها درد بی درمان… اکثریت ایرانیان.