چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

رئیس‌جمهور ایران: برای اداره‌ی کشور پول نداریم! چگونه باید کشور را اداره کنیم؟

روحانی، سخت‌ترین روزهای حیات جمهوری اسلامی را روزها و ماه‌های اخیر خواند و گفت که به دلیل تحریم‌های نفتی دولت ریال و ارز برای اداره‌ی کشور ندارد.

رئیس جمهوری ایران، با بی‌سابقه خواندن مشکلات امروز ایران افزود: “تاکنون برای فروش نفت و حرکت یک کشتی نفت‌کش این‌گونه مشکل نداشتیم.” او در توصیف دشواری شرایط اقتصادی حاضر تصریح کرد که برای نمونه در جریان جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق، صادرات نفت ایران تنها دو هفته در سال ١۳۶۴ متوقف شد. 

روحانی در ادامه افزود: “وقتی کشور با مشکلات فروش نفت مواجه می‌شود چگونه باید کشور را اداره کنیم؟” روحانی گفت : “سالانه حدود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اداره‌ی کشور در خزانه نیاز است و باید به همه‌ی خدمات هم پاسخ داد.”

روحانی تصریح کرد که بدون پول یا در اصل درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت نمی‌توان کشور را اداره کرد و اگر پول نفت در میان نباشد، باید با استفاده از منابع دیگر نیازهای مالی دولت را تأمین نمود. روحانی گفت که “بالاترین درآمد مالیاتی کشور برای سال آینده ١۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است”. وی سپس پرسید: “٣۰۰ هزار میلیارد تومان باقیمانده (برای اداره‌ی کشور) را باید از کجا آورد؟”

بعد از چهل سال از عمر فاسد و سرکوبگرانه و جنایتکارانه نظام اسلامی، اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی و بدبختی و بیکاری و هزار درد بی درمان زندگی میکنند، و از آنطرف آخوند های حکومتی و سران و بسیاری از پاسداران و بسیجی های داری یک زندگی سرمایه داری و اشرافی اند.

روحانی گفت که در شرایط عادی درآمد نفتی ایران سالانه ۶۰ میلیارد دلار بود که درآمد ریالی معادل ۶۰۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت می‌گذاشت. او مجدداً پرسید: حالا که این درآمد در نتیج‌ی تحریم‌ها و ناتوانی حکومت برای صادرات و فروش نفت در میان نیست: “چگونه می‌توان کشور را اداره کرد؟” به گفته‌ی روحانی: درآمدهای مالیاتی و گمرکی تنها ٣۰ درصد نیاز مالی کشور را تأمین می‌کند. وی تأکید کرد که حکومت به ارز خارجی نیاز مبرم دارد، زیرا ارز خارجی تأمین‌کنندۀ منابع واردات قطعات و کالاهای اساسی است. روحانی تصریح نمود که تأمین این کالاها سالانه ٢٠ میلیارد دلار هزینه روی دست دولت می‌گذارد و رقم کل واردات کشور بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود.

روحانی نسبت به وضعیت فقر خانوارهای ایرانی نیز هشدار داد و گفت که از حدود ۲۵ میلیون خانوار ایرانی، “١٨ میلیون خانوار شرایط سختی دارند (به‌طوری‌که) دولت تصمیم گرفته ماهانه به‌غیراز یارانه نقدی یک بسته‌ی حمایتی نیز در اختیار آنها بگذارد.”

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.

بااین‌حال، حسن روحانی تأکید کرد که “خوشبختانه اقتصاد عمومی جامعه به‌طور نسبی خوب است.” او همچنین از جناح‌های رقیب در قدرت خواست که نگذارند “شیاطین در ماه‌های آینده که ماه‌های انتخابات است” از وضعیت جاری جامعه “سوءاستفاده کنند” و “با بالا بردن صداها و لحن‌ها در بین ما تفرقه ایجاد کنند.”    

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.