شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

از حقوق ۶۹ میلیونی خواهرزن تا سوتی و دروغ پشت پرده لایو «آذری جهرمی» وزیر ارتباطات ـ (رژیم اسلامی فاسدین و دزد ها و درو غگو ها) + عکس، فیلم

 

از حقوق خواهرزن تا سوتی پشت پرده لایو وزیر ارتباطات

دو عضو کابینه «حسن روحانی» در چند وقت اخیر بیش از دیگران دچار حاشیه بوده‌اند. یکی از آن‌ها «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات است که با عنوان «وزیر جوان» شناخته می‌شود. او این روز‌ها درگیر حواشی زیادی شده است.

آذری جهرمی از سوی گروهی از محافظه‌کاران، متهم به «رانت» و «سوء‌استفاده» از موقعیت‌های شغلی خود در برخی پست‌های مدیریتی است. او اما گفته است که به خاطر آغاز تلاش‌ برای مبارزه با شرکت‌های خدمات ارزش افزوده در وزارت ارتباطات، با چنین اتهاماتی مواجه شده است.

همین شب چهارشنبه، پس از آن که «حمیده زرآبادی»، نماینده مجلس شورای اسلامی تصویری از طرح سوال چند هفته قبل خود را درباره درآمد میلیاردی «ثنا اسدیان»، خواهر زن آذری جهرمی در صفحه توییتر خود منتشر کرد، وزیر جوان به اتفاق «علی نواب‌زاده»، باجناق خود در برنامه زنده اینستاگرامی تلاش کرد واگذاری رانت به بستگان خود را رد کند.

8855889.jpg

حین پخش این برنامه اینستاگرامی، به ‌دلیل خطای وزیر، برای لحظاتی مشخص شد که پشت صحنه برخلاف سخنان او که از دشواری کار با گوشی ایرانی سخن می‌گفت، یک تیم حرفه‌ای با دوربین و نورپردازی در پخش برنامه زنده وی از اینستاگرام نقش دارند؛ موضوعی که منجر به شکل‌گیری موج جدیدی از حملات به او شد.

با آن که وزیر ارتباطات در این برنامه زنده از مقابله با سوءاستفاده مالی شرکت خدمات ارزش افزوده سخن گفت اما بخش اصلی و ملموس این برنامه آذری جهرمی، پاسخ به افشاگری حمیده زرآبادی، نماینده مجلس بود. او این پاسخ‌ها را در شرایطی می‌داد که از زرآبادی هم خواسته بود که در این برنامه شرکت کند. اما این نماینده مجلس گفته بود که امکان شرکت ندارد.

«محمود حجتی»، وزیر جهاد کشاورزی دیگر عضو کابینه روحانی است که این روز‌ها درگیر برخی از حاشیه‌ها شده است. موضوع واردات ذرت‌های آلوده و بازداشت ده‌ها مدیر تحت مدیریت این وزیر از مهم‌ترین این حاشیه‌ها هستند.

در روز‌های اخیر، اظهارات «امیر خجسته»، نماینده مجلس درباره واردات ۱۴۰ تن ذرت آلوده به کشور خبرساز شده و پای وزیر جهاد کشاورزی را وارد ماجرا کرده است.

«مرتضی رضایی»، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به این سخنان خجسته گفته است: «امکان ندارد حتی یک دانه ذرت آلوده از بنادر خارج شود. هم‌چنین وارد شدن آن به غذای انسان، صحت ندارد.»

انتقادها در مورد وزارت جهاد کشاورزی البته مختص ترخیص یا عدم ترخیص ذرت آلوده نیست، انتقاد اصلی، اتهام مالی مدیران و کارمندان این وزارت‌خانه است. براساس گزارش‌های منتشر شده، طی پنج سال اخیر ۴۰ مدیر یا کارمند این وزارت‌خانه به اتهام‌‌های گوناگون بازداشت شده‌اند.

ناظران، منتقدان و مخالفان وزیر جهادکشاورزی این حجم بالای بازداشت مدیران در این وزارت‌خانه را نشانه‌ای از گستردگی فساد در این نهاد دولتی می‌دانند.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.

«خلیل آقایی»، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از جمله مدیرانی است که پنجم آبان ۱۳۹۸ خبر بازداشت وی منتشر شد. علت بازداشت این مدیر دولتی، «ارتشا» اعلام شده است.

«حمید ورناصری»، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ایران از دیگر مدیران این وزارت‌خانه است که ۱۵ مهر ماه همین امسال به اتهام «اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در مایحتاج عمومی» بازداشت شد.

۳۰ مهر ۱۳۹۸ هم از خوزستان خبر رسید که «علی اصغر هدایت»، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان «باوی» به اتهام مسایل مالی، با صدور حکم قضایی بازداشت شده است.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان «قلعه گنج» استان کرمان از بازداشت یک نفر از کارمندان جهاد کشاورزی این شهرستان به اتهام «سوء‌استفاده از بیت‌المال» خبر داده بود.

۹ آبان، «یونس حسینی عالمی»، دادستان ساری تایید کرد که چهارم شهریور سال ۱۳۹۸ یکی از مدیران استانی وزارت جهاد کشاورزی بازداشت شده است. این مقام البته به اتهام مدیر بازداشت شده هیچ اشاره‌ای نکرد.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای آینده ایران.

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ هم «حاجی‌رضا شاکرمی»، دادستان استان البرز خبر داد که دو کارمند سازمان جهاد کشاورزی البرز به اتهام «ارتشا باندی» بازداشت شده‌اند.

در همین ماه بود که خبرگزاری «فارس» گزارش کرد مدیرکل جهاد کشاورزی، یکی از معاونان این اداره کل، رییس کشتارگاه‌ها، رییس اتحادیه‌ مرغ‌داران و مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام به دستور دادستان مرکز استان بازداشت شده‌اند. هم‌زمان اعلام شد که این افراد را در پی نابسامانی‌های عرضه گوشت و مرغ در بازار ایلام بازداشت کرده‌اند.

دی سال ۱۳۹۷ هم «غلامعلی صادقی»، دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از بازداشت رییس یکی از سازمان‌های استانی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در مشهد خبر داده بود.

صادقی اتهام این مدیر را «جرایم مالی» اعلام کرده و گفته بود پرونده وی در دست بررسی است.

نیمه دوم اسفند ۱۳۹۷ بود که بنا بر اعلام رسمی دادستان مرکز استان اردبیل، ۱۲ نفر از مدیران و کارشناسان در حوزه آب و خاک کشاورزی به دلیل آن چه که «سوءاستفاده از موقعیت شغلی، تبانی و رشوه» عنوان شد، بازداشت شدند.

یکی دیگر از پرونده‌های مربوط به وزارت جهاد کشاورزی، در رابطه با اداره منابع طبیعی استان تهران است که سال ۱۳۹۳ اعلام شد ۱۵ نفر، اعم از مدیر و کارمند در این رابطه بازداشت شده‌اند.

روند این بازداشت‌ها حالا برای محمود حجتی، وزیر فعلی جهاد کشاورزی با دردسر‌هایی همراه شده است. این مدیر دولتی از سوی بسیاری از مخالفان و منتقدانش به خاطر حجم بالای بازداشتی‌ها در وزارت جهاد کشاورزی تحت فشار قرار گرفته است.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.

آذری جهرمی و حجتی اما تنها وزرای کابینه روحانی نیستند که انتقاد مخالفان و منتقدان آن‌ها برایشان حاشیه ایجاد کرده است. «محمد‌جواد ظریف» به عنوان وزیر امور خارجه دو دولت حسن روحانی، بیش از شش سال است در ارتباط با سیاست خارجی جمهوری اسلامی، به ویژه پرونده هسته‌ای و مذاکره با امریکا، با حاشیه‌‌های فراوانی در ایران دست و پنجه نرم می‌کند. مخالفان دولت بارها از او انتقاد کرده‌اند.

«بیژن زنگنه»، وزیر نفت دولت روحانی هم در دو سال گذشته درگیر بسیاری از حاشیه‌ها هم‌چون به کار‌گیری نیرو‌های پیر در بدنه وزارت نفت، فساد در زیرمجموعه خود و البته متهم به «ناکار‌آمدی» در صدور نفت در شرایط تحریم همه‌جانبه از سوی محافظه‌کاران بوده است.

محمود حجتی با حضور ۱۴ ساله در کابینه دو دولت اصلاحات و دولت‌های یازدهم و دوازدهم، در کنار بیژن زنگنه، وزیر نفت، بالاترین میزان حضور در کابینه دولت‌ها را دارد.

بهنام قلی‌پور – ایران وایر

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.