یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری رشت / تداوم اعتصاب کارگران راه آهن بندر عباس

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری رشت

بنا به گزارش دریافتی، کارگران شهرداری رشت در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه دستمزد عقب افتاده خود مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

به گزارش ایران کارگر، کارگران شهرداری رشت در خصوص اعتراض خود می‌گویند که مسئولان شهرداری رشت به بهانه کاهش درآمد و بروز مشکلاتی ناشی ازکمبود منابع مالی از پرداخت چندین ماه دستمزد آنها خودداری می‌ورزند.

کارگران شهرداری رشت

کارگران معترض با اشاره به اینکه در مجموعه شهرداری حدود ۴ هزار نفر شاغلند، افزودند: «کارگران قرارداد مستقیم شهرداری ۲ ماه و مابقی کارگران که تحت مسئولیت پیمانکارند، دارای ۴ ماه دستمزد عقب‌افتاده می‌باشند.»

در گزارش دیگری از منابع محلی، یکی از کارگران خدماتی منطقه ۴شهرداری رشت به نام «مصطفی عیسی‌پور» که به صورت قرارداد حجمی تحت مسئولیت پیمانکار در سطح شهر مشغول کار بود، روز پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ بعد از پایان کار دچار ایست قلبی شد و قبل از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داد.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

این منابع با بیان اینکه در حال حاضر استرس یک فشار روحی و روانی است که بیش از حد تحمل به کارگران وارد می‌شود، در خاتمه درباره عوامل ایجاد ناراحتی‌های قلبی و روحی در کارگران گفتند: «نامناسب بودن محیط کار، انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا در محیط‌های خاص مثل محیط‌های خیلی آلوده، عواملی مثل ابهام در کار و نداشتن علاقه به کار و از همه مهمتر تأمین نشدن معیشت کارگر و تاخیر چند ماهه در دریافت حقوق  همه دست به دست هم می‌دهد و شرایط نامساعد روحی برای کارگران به وجود می‌آورد.»

تداوم اعتصاب کارگران راه آهن بندر عباس

کارگران شهرداری رشت

کارگران راه آهن بندرعباس

صبح روز شنبه ۱۱ آبان‌ماه  ۹۸ بار دیگر شماری از کارگران راه آهن بندرعباس در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای عقب‌ افتاده خود دست از کار کشیدند.

براساس گزارش دریافتی، این کارگران از روز ۶ آبان‌ماه ۹۸ در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود دست به اعتصاب زده‌اند. آنها همچنین نسبت به شرایط کاری سخت و وعده‌ و وعید مسئولان اعتراض دارند. لازم به یادآوری است که کارگران معترض اعلام کرده‌اند تا رسیدن به کلیه خواسته‌ها ومطالبات خود به سر کارهای خود بازنخواهند گشت.

زندگی اکثریت مردم فقیر و بدبخت و گرسنه ایرانی زندگی سرمایه داری آخوند های حکومتی و پاسدار ها و گماشتگان و چماقداران رژیم اسلامی.