چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش‌های «ساخت و ساز» سپاه پاسداران و شبه نظامیان بسیج

از العربیه فارسی، ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۱ نوامبر اعلام کرد، در راستای اعمال فشارهای حداکثری به رژیم جمهوری اسلامی تحریم‌های جدیدی را علیه بخش‌های «ساخت و ساز» وابسته به سپاه پاسداران ایران اعمال کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، مایک پمپیو وزیر خارجه پس از شناسایی ساخت‌وسازهایی که مستقیم یا غیرمستقیم تحت کنترل سپاه پاسداران است تحریم‌های جدیدی را علیه این نهاد نظامی اعمال کرده است.

او گفت:« تحریم‌های جدید علیه بخش «ساخت و ساز» وابسته به سپاه، قدرت این نهاد را در تاسیس نیروگاهها یا توسعه فعالیت هسته‌ای محدود کرده و دست رژیم ایران را نیز از دسترسی به مواد استراتژیک مورد نیاز در برنامه‌های هسته‌ای، نظامی یا موشکی بالیستیک کوتاه خواهد کرد.»

سپاه پاسداران رژیم، سرمایه داران، دزد ها، تروریست ها، جنایتکاران، چماقداران، طالبان و داعشی ها، و خونخواران و شکنجه گران اسلامی، و دشمنان مردم ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در بیانیه سخنگوی کاخ سفید آمده است، ایالات متحده همچنان به مذاکره برای اطمینان حاصل کردن از عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای پایبند است و تا زمانی که رژیم جمهوری اسلامی دیپلماسی را رد می‌کند و برنامه هسته‌ای‌اش را توسعه می‌دهد، فشار اقتصادی و انزوای سیاسی آن تشدید خواهد شد.

قرار دادن شبه نظامیان بسیج ایران در لیست سیاه تحریم

پیشتر ایالات متحد آمریکا و شش کشور عرب عربی خلیج به طور مشترک حزب الله لبنان و حکومت ایران را هدف تحریم‌های جدیدی قرار دادند.

خزانه داری آمریکا با اعلام این خبر افزود، تحریم‌های جدید بیست و پنج نهاد و شخصیت وابسته به حزب الله لبنان و جمهوری اسلامی را هدف قرار داده که تا امروز بی سابقه و مهمترین مجازات‌هایی به شمار می روند که آمریکا و شش کشور عربی خلیج به طور مشترک وضع کرده‌اند.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.

خزانه داری آمریکا تصریح کرده است که برخی از شرکت هایی که آماج این تحریم ها قرار گرفته اند حامیان مالی شبه نظامیان بسیج هستند که برای سرکوب مخالفان داخلی در ایران به کار گرفته می‌شوند.

ادامه تحریم‌ها علیه ایران

در همین حال برایان هاوک رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، پنجشنبه در مصاحبه با تلویزیون العربیه گفت: «واشنگتن به اعمال تحریم‌ها علیه ایران همچنان ادامه خواهد تا این کشور بار دیگر مذاکره در باره توافقنامه هسته‌ای را بپذیرد».

هاوک با بیان اینکه تحریم‌ها باعث فروپاشی بخش نفت در ایران شده است، گفت: «طی یک سال از اعمال تحریم‌ها، فروش ایران از ۲٫۵ میلیون بشکه ۱۲۰ هزار کاهش یافت».

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

او افزود: «اکنون رژیم ایران به دلیل تحریم‌ها در مقایسه با دو سال پیش، از نظر اقتصادی ضعیف‌تر شده است».

هاوک با یادآوری اینکه واشنگتن اعلام کرد که «راه‌کاری را با بانک‌های سوئیس برای صادرات مواد انسانی و پزشکی به ایران» ایجاد کرده، بیان کرد که تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ایران ناشی از «رفتار بی‌ثبات کننده» این کشور در منطقه است.

هوک همچنین تأکید کرد که واشنگتن مشتاقانه منتظر است تا «عراق گام‌هایی در جهت دور شدن از وابستگی اقتصادی به ایران را در پیش گیرد».

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.