شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اعتصاب کارگران راه آهن بندر عباس و اخراج دهها تن از کارگران کارخانه سولفات پتاسیم ایوان

اعتصاب کارگران راه آهن بندر عباس در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد‌های عقب‌ افتاده

به گزارش ایران کارگر، ازصبح روز دوشنبه ۶ آبان‌ماه ۹۸، کارگران راه آهن بندرعباس در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه دستمزد معوقه خود دست از کارکشیدند.

کارگران راه آهن بندرعباس علاوه بر خواسته برحق پرداخت دستمزدهای معوقه خواستار «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» می‌باشند. آنان همچنین اعلام کرده‌اند تا دستیابی به خواسته‌های‌شان، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

رژیم اسلامی فاسدین و جنایتکاران آخوند ها و پاسداران و بسیجی های ساندیس خور و چماقداران و قاتلین، و اکثریت فقیر و بدبخت و آواره و بیکار و بی آینده در ایران. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

کارگران خطوط راه آهن بندرعباس و سایر شهرها از سال ۹۷ بطور مستمر در اعتراص به حقوق معوقه و وضعیت وخامت‌بار معیشتی خود تجمعات اعتراضی متعددی برگزار کردند. اما تاکنون هیچگونه رسیدگی از جانب مقامات دولتی به وضعیت آنها صورت نگرفته است.

اخراج دهها تن از کارگران کارخانه سولفات پتاسیم ایوان

بنا به گزارش رسیده، روز سه شنبه ۷ آبان ۹۸ کارخانه سولفات پتاسیم واقع درشهرک صنعتی ایوان در استان ایلام به بهانه نداشتن مواد اولیه تعطیل شد و۷۰ کارگر آن از کار بیکار شدند.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

به گفته کارگران اخراجی که هرکدام دارای سابقه کاری بیش از ۵ سال نیز می‌باشند، کارفرما به بهانه نبود مواد اولیه کلیه کارگران این کارخانه را از کار اخراج کرد.

این کارگران علاوه براینکه فاقد بیمه بیکاری هستند با چندین ماه دستمزد عقب‌افتاده از کار اخراج شده‌اند.

اخراج این کارگران در شرایطی صورت می‌گیرد که فقر و گرانی و تورم در جامعه بیداد می‌کند و هر روز گرانی افسارگسیخته سفره کارگران را خالی‌تر و کوچک‌تر از روز قبل می‌کند.

درحال حاضر ده‌ها کارخانه و شرکت در سراسر کشور به بهانه‌‌های مختلف، کارگران زحمتکش و بی‌پناه را از کار اخراج می‌کنند و یا در بلاتکلیفی، سرگردان و خسته رها می‌کنند.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردم دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.