چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

ارتش دموکراتیک سوریه شرط خود را برای عقب نشینی از نوار مرزی اعلام کرد

مظلوم کوبانی فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه شناسایی ماهیت و موجودیت ارتش دموکراتیک سوریه و مدیریت خود گردان از سوی مذاکرات ژنو و نمایندگی در کمیته قانون اساسی سوریه را به عنوان شرط عقب نشینی از نوار مرزی ترکیه اعلام کرد. 

در چند ساعت مانده به اتمام مهلت ۱۵۰ ساعته در چارچوب توافق سوچی برای خروج نیروهای YPG – ارتش دموکراتیک سوریه از نوار مرزی ترکیه، مظلوم کوبانی فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه شناسایی ماهیت و موجودیت ارتش دموکراتیک سوریه و مدیریت خود گردان از سوی مذاکرات ژنو و نمایندگی در کمیته قانون اساسی سوریه را به عنوان شرط عقب نشینی از نوار مرزی ترکیه اعلام کرد.

کوبانی در پیامی که به زبان های کردی و عربی در حساب شخصی خود از توئیتر منتشر کرده است، اعلام کرد: «مردم کردستان و تمام دوستانمان در اروپا دست به یک کار خارق العاده زده اند. تا زمانی که از سوی نشست ژنو و کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه یک شناسایی واقعی و نمایندگی رسمی به وجود نیاید عقب نشینی نخواهیم کرد».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، همزمان با این پیام، مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه نیز با انتشار بیانیه ای عنوان کرد: «در کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه نمایندگانی از مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه حضور ندارند. نبود نمایندگان ما در این کمیته به معنی نادیده گرفتن حقوق و موجودیت پنج میلیون شهروند سوریه است. از جهان می خواهیم در برابر این انکار موضع روشنی اتخاذ کنند».