سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

گزارش و فیلم شلیک گاز اشک‌آور به سمت کارگران آذرآب در تجمع اعتراض به دستگیری ۲۱ تن از کارگران

بنا به خبر دریافتی، امروز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸، در پی دستگیری ۲۱ تن از کارگران آذر‌اب اراک توسط نیروهای انتظامی، کارگران آذرآب به حمایت از همکارانشان که دستگیر شده‌اند در مقابل درب کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

هنگامیکه کارگران قصد خروج از کارخانه را داشتند نیروی انتظامی مانع از خروج کارگران معترض شد.

بنا به گفته کارگران، پلیس امنیت با دستگیر کردند ۲۱ نفر از کارگران آنها را روانه زندان کرده است و در حال پرونده‌سازی برای کارگران می‌باشد.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

به دنبال دستگیری کارگران توسط نیروی انتظامی، خانواده‌های کارگران بازداشت شده بازداشت با تجمع در مقابل کارخانه خواهان آزادی کارگران شدند که توسط ماموران سرکوبگر مورد ضرب وشتم وحشیانه قرار گرفتند.

بنا به همین خبر، نیروی انتظامی با پرتاب گاز اشک آور به سمت کارگران قصد برهم‌زدند تجمع آنها را داشت که کارگران با برپا کردند آتش به مقابله با گاز اشک‌‌آور پرتاب شده از سوی نیروی انتظامی پرداختند.

فیلمهای حمله به کارگران آذرآب و ضرب و شتم آنان توسط نیروی انتظامی، ۲۸ مهر

سایت تابناک به اعتراف عباس قمی، دادستان اراک مبنی بر دستگیری کارگران آذر‌آب اشاره کرد و به نقل از او نوشت: «در جریان اعتراضات کارگری روز گذشته، کارگران آذرآب که به درگیری بین نیروهای پلیس و کارگران منجر شد، ۲۱ نفر از کارگران بازداشت شدند.»

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

وی در حالی بستن ریل آهن توسط کارگران را کار ناشایست و اعتراض آنها را ضایع کردن حقوق دیگران و ایجاد اخلال در نظم عمومی عنوان نمود که حقوق پایمال شده آنها توسط مسئولان و مورد ضرب‌وشتم قرار گرفتن‌شان از سوی پلیس را به سکوت برگزار کرد.

قاسمی به گونه‌ای از کارگران تقاضای پیگیری مطالبات خود را از مسیر قانونی می‌کرد که این کارگران تمام پیگیری‌ها و اعتراضات خود را در مجاری قانونی انجام داده‌اند و جای هیچگونه بهانه‌ای برای سرکوب بیشتر وجود ندارد.