سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

فیلمهای حمله به کارگران آذرآب و ضرب و شتم آنان توسط نیروی انتظامی، ۲۸ مهر

ادامه اعتراض کـارگران آذرآب و ضرب‌وشتم آنها توسط ماموران نیروی انتظامی

به گزارش ایران کارگر، بنا به خبر دریافتی امروز ۲۸ مهرماه ۹۸، در ادامه اعتراض کارگران آذرآب ، نیروهای سرکوبگر انتظامی با تهاجم به کارگران، آنها را با گاز اشک‌آور و باتوم مورد ضرب‌وشتم قرار دادند. در اثر ضرب‌وشتم کارگران توسط ماموران نیروی انتظامی، تعدادی از کارگران مصدوم و مجروح شدند.

کارگران آذرآب امروز در دوازدهمین روز اعتراضات خود، ریل راه‌آهن شمال به جنوب را مجددا مسدود کردند. آنها پارچه‌نوشته‌ای در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «حل مشکل آذر‌آب در یک کلام: قلعه بانی حیا کن، آذرآب را رها کن.»

درحالیکه شورای کار آذرآب اعلام کرده بود اکثریت کارگران در جلسه‌ای فرمایشی به پایان اعتصاب رای داده‌اند، اما امروز اکثریت کـارگران اعتصاب را ادامه داده و خواستار خلع‌ید سهامداران فعلی آذرآب و لغو خصوصی‌سازی و بازگشت آن به دولت شدند.

طبق بیانیه‌ای که پیشتر کارگران آذرآب منتشر کرده بودند، شورای کار در همراهی با سهامداران آذراب سعی کرده بود تا خواسته خلع‌ید سهامداران را به رفتن هیئت مدیره تقلیل دهد. به این ترتیب، شورای کار توطئه‌ای را برای پایان اعتصاب کارگران آغاز کرده بود.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

با اینحال امروز پاسخ کـارگران آذرآب به همه اعتصاب‌شکنان، از شورای کار تا دولت و ماموران انتظامی، بستن ریل راه‌آهن بود. آنها با این حرکت اعتراضی خود، عزم‌شان برای تحقق مطالبات‌شان را به نماش گذاشتند.

روز چهارشنبه توطئه‌ای آشکار از طرف شورای اسلامی کار آذرآب برای شکستن اعتصاب کارگران رخ داد که فردای آن روز با تهدید به لغو قرارداد کار برخی از کارگران تکمیل شد . . .

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.