پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

چهار و نیم میلیون ایرانی معتاد هستند / امار غیر رسمی حدود ده میلیون ایرانی معتاد

ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر روز سه‌شنبه ۱۵ اکتبر از وجود چهار و نیم میلیون نفر معتاد در ایران خبر داد.

اصلانی در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: « ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار معتاد مستمر و یک میلیون و ۶۰۰ هزار مصرف کننده تفننی در کشور وجود دارد.»

بر طبق آمار رسمی از طرف نهادهای جمهوری اسلامی حدود پنج میلیون معتاد در ایران زندگی میکنند. البته آمار غیر رسمی به حدود ده میلیون نفر می رسد.

به گزارش «ایرنا» برخی بیکاری را عامل مصرف مواد مخدر عنوان می‌کنند در حالیکه ۴۵ تا ۵۰ درصد معتادان در ایران شاغل هستند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنانش افزود: «درصد بالایی از جرایم سرقت، تجاوز به عنف، سرقت به عنف توسط معتادان متجاهر و معتادان پر خطر صورت می گیرد.»

اصلانی اظهار داشت: «۵۸۰ تن مواد مخدر نیمه نخست امسال در کشور کشف شده است که بیش از ۷۰ درصد کشفیات مربوط به شرق و حاشیه شرق کشور است.»

چند عکس از کودکان کار و فقر و بدبختی اکثریت خانواده های ایرانی. کودکان بدون آینده و سیاه.

او پیامدهای خطرناک پیش بینی شده برای مواد مخدر تا سال ۲۰۲۵ را کاهش سن مصرف کنندگان، افزایش مصرف مواد مخدر در بین زنان و شاغلان، ضربه پذیری نهاد خانواده، تمایل به مصرف همزمان و ترکیبی مواد مخدر عنوان کرد.

اصلانی با عنوان اینکه مواد مخدر بعد از اسلحه و مهمات، بیشترین بازدهی مالی و اقتصادی را دارد، گفت: «کشفیات روانگردان ها از جمله شیشه در نیمه نخست امسال ۶٫۲ برابر افزایش داشته است و قیمت شیشه از هر کیلو ۲۵۰ میلیون تومان به هفت تا هشت میلیون تومان کاهش یافته است.»

فقر و بدبختی و بیکاری و آوارگی نسل سوخته بعد از انقلاب پنجاه و هفت. و از طرف دیگر زندگی اشرافی و سرمایه داری سران و پاسدار ها و آیت الله های حکومتی و بسیاری از آخوند ها.

ناصر اصلانی در پایان افزود: «مصرف بی رویه هرویین در کشور از سال ۲۰۰۱ شروع شد و بعد از آن کراک را تولید کردند و امروز به این نتیجه رسیده ایم که میزان معتادان در هیچ استانی نه تنها کاهش نیافته بلکه روند افرایشی بوده است.»

با وجود احکام سنگین، حبس‌های طولانی مدت و آمار ۱۴ درصدی اعدام‌ برای جرایم مواد مخدر، همچنان گرایش به مصرف مواد مخدر در ایران رو به افزایش است.

برخی جامعه‌شناسان دلایل عدیده‌ای برای افزایش آمار اعتیاد در ایران ذکر کرده‌اند که می توان به قرار گرفتن در کریدور انتقال مواد مخدر به اروپا، هم مرز بودن با افغانستان و پاکستان، جنگ‌های گسترده در افغانستان، وجود حکومت‌های قبایلی در مرزهای ایران با پاکستان و افغانستان و ناامنی گسترده در این مرزها، فقر و بیکاری گسترده در سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان، وجود ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی، رخداد انقلاب در ایران و نبود شادی و تفریح و مولفه‌های آن در ایران، اشاره کرد.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.