جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تایید حکم زندان شش خواننده زن و هشت مرد در دادگاه تجدیدنظر + آهنگ با من برقص

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر حکم یک سال حبس برای شش زن خواننده و هشت مرد که در ساخت ویدیو کلیپ برای آنها مشارکت داشته‌اند، در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده است.

حکم یکسال حبس برای شش زن و هشت مرد همکار آنها در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده است.

پیشتر در دی‌ماه ۱۳۹۶، ۱۵ زن و مرد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب استان تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “فعالیت غیرمجاز در امور سمعی و بصری و مشارکت در ساخت آثار موسیقی و تصاویر مبتذل و انتشار آن از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای ضد نظام” به تحمل یک سال حبس محکوم شده بودند.

اسلام، آخوند ها، جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده آزادی و عدالت و برابری و حقوق انسانی زنان. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

دادگاه تجدیدنظر تهران به جز تایید حکم یک سال حبس تعزیری برای این ۱۴ نفر، برای یک متهم مرد دیگر این پرونده مجازات ۹ میلیون تومان جزای نقدی تعیین کرده است.

بنابر آنچه در حکم دادگاه تجدیدنظر آمده است از مجموع ۱۵ متهم، تنها ۴ نفر از آنها در جریان این پرونده وکیل اختیار کرده بودند و ۱۱ نفر دیگر شخصا دفاعیات خود را ارائه کرده بودند.

براساس این گزارش یکی از متهمان که با نام هنری «فرآواز» در عرصه خوانندگی موسیقی سبک جاز فعالیت می‌کند و اکنون ساکن آلمان است، حکم خود را تایید کرده است. به گفته فراواز فروردین، پرونده قضایی او و پنج خواننده زن دیگر، “بدون اینکه با یکدیگر همکاری قبلی داشته باشند” در قالب یک پرونده در تابستان ۱۳۹۵ و در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران تشکیل شده بود. او و دیگر اعضای این گروه برای نخستین بار سه سال پیش از سوی دادگاه بدوی به علت “تولید موسیقی و پخش تصاویر مبتذل و پخش این تصاویر از شبکه‌های معاند” به تحمل یک سال زندان محکوم شده بودند اما امیدوار بودند در دادگاه تجدید نظر این حکم شکسته شود.

ایران شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان خارج از این کشور را “معاند” می‌خواند.

عیش و نوش و سکس اعراب و کشورهای حوزه خلیج فارس و غیره با دختران زیباروی ایرانی در مشهد. از نظر آخوند ها و جمهوری اسلامی اینگونه تن فروشی با حکم شرعی آزاد آزاد است!

بنا به این گزارش تجدیدنظرخواهی متهمان به این دلیل که “اعتراض موجه و مستدلی ارائه نشده” رد شده است.

یکی از این ویدئو کلیپ‌ها با عنوان “با من برقص” که آواز آن را فراواز فروردین اجرا کرده سه سال پیش (۲۰۱۶) در ایران تهیه شده و در آن افراد مختلفی در خیابان‌های تهران یا در میانه امور عادی روزانه خود در حال رقص و شادی دیده می‌شوند.