سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

علی علینژاد همچنان در بازداشت است / لیلا لطفی از بستگان سابق مسیح علینژاد با سپردن وثیقه آزاد شد

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داد که لیلا لطفی، خواهر همسر سابق مسیح علینژاد، فعال مدنی و روزنامه‌نگار ایرانی خارج از کشور، در ساعات پایانی شب گذشته، چهارشنبه ۱۷ مهر با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در تهران آزاد شد.

لیلا لطفی اوایل ماه جاری در تماس کوتاهی با خانواده خود از انتقالش از بازداشتگاه اداره اطلاعات بابل به بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در تهران خبر داده بود. مسیح علینژاد، پیش از این خبر داده بود که در دوم مهرماه جاری هفت مأمور وزارت اطلاعات به خانه پدر و مادر همسر سابق او رضا لطفی که ادیتور برخی از مستند‌های «داستان زندگی من» است و در خارج از ایران زندگی می‌کند، هجوم برده و خواهرش لیلا لطفی و برادرش هادی لطفی را چشم بسته برای بازجویی برده‌اند.

آزادی پوشش ـ نه به نبعیض جنسی ـ نه به بی عدالتی و زورگوئی رژیم جنایتکاران اسلامی ـ نه به حجاب تحمیلی چماقداران اسلامی ـ نه روسری نه توسری ـ برابری کامل قانون انسانی زنان و مردان ایرانی ـ سرنگون با جمهوری اسلامی ـ ممنوعیت قانونی دخالتگری آخوند و اسلام و یا هر ادیان دیگر ـ اجتماع و یا حکومت و یا جامعه ای بر اساس انتخابات آزاد مردم، و سکولاریسم برای ایران فردا. دشمن ما همنیجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. مرگ بر آخوند حکومتی ـ مرگ بسیجی ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر جمهوری اسلامی.

هادی لطفی بعد از بازجویی به‌طور موقت آزاد شد اما لیلا لطفی در بازداشت ماند. آزادی لیلا لطفی در حالی صورت می‌گیرد که علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد که ۳ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد و از حق داشتن وکیل و ملاقات با خانواده خود محروم است.

گفته می‌شود که او پس از انتقال به تهران و صدور قرار بازداشت به زندان اوین منتقل شده است اما با وجود پیگیری‌ها و مراجعات مکرر خانواده‌ی او به دادسرای اوین جهت پیگیری و ملاقات تاکنون پاسخی از سوی مسئولان داده نشده و حق داشتن وکیل انتخابی نیز به او داده نشده است. سازمان عفو بین‌الملل ۵ مهر / ۲۷ سپتامبر با صدور بیانیه‌ای خواهان آزادی علی علینژاد و لیلا لطفی شده بود.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.