چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

بحران آب در چابهار؛ ۲ دختر دانش‌آموز «۱۴ و ۱۶ ساله» حین برداشت آب آشامیدنی از گودال جان باختند

 

بحران آب در چابهار؛ ۲ دانش‌آموز حین برداشت آب آشامیدنی از گودال جان باختند

 روز جاری، بخشدار دشتیاری چابهار از غرق شدن ۲ دختر ۱۴ و ۱۶ ساله در این شهرستان خبر داد و گفت که با توجه به نبود شبکه آبرسانی شبانه روزی در تمامی روستاهای این منطقه، این دانش آموزان خارج از وقت مدرسه هنگامی که برای برداشتن آب از «هوتگ» رفته بودند، به درون آب افتاده و جان باختند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۸، جمشید سارانی، بخشدار دشتیاری از غرق شدن ۲ دختر ۱۴ و ۱۶ ساله در این شهرستان خبر داد.

سارانی با اعلام این خبر گفت: “این دو کودک که هویت آنها سارا و بسمه کلمتی عنوان شده است، هنگامی که برای برداشتن آب به هوتگ رفته بودند، به درون آب افتاده و جان باختند”.

وی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای این بخش با تانکر آبرسانی می‌شوند، افزود: “در بارندگی‌های اخیر آب باران در گودال‌های بزرگ و کوچک جمع‌آوری شده و به دلیل نبود شبکه آبرسانی شبانه‌روزی در منطقه، مردم بویژه زنان برای شستشوی البسه و ظروف از این آب استفاده می‌کنند”.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

مدیر آموزش و پرورش “نگور” دشتیاری نیز با بیان اینکه تاکنون چندین دانش‌آموز به دلیل آوردن آب، به همین شیوه درون آب افتاده و جان باختند،گفت: “جانباختگان ۲ دانش‌آموز بودند که خارج وقت مدرسه برای کمک به خانواده‌هایشان به گودال رفته بودند که متاسفانه درون آب افتاده و غرق شدند”.

در خرداد سال جاری سه دانش‌آموز روستای “کموبازار” از توابع بخش پلان شهرستان چابهار، به دلیل نبود شبکه آبرسانی شبانه‌روزی در منطقه، غرق شدند.

شهرستان چابهار در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.