سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

بیانیه مشترک احزاب کرد ترکیه:حمله ارتش ترکیه به شرق فرات به بی ثباتی منطقه دامن خواهد زد

کردانه ـ همزمان با آغاز عملیات نیروهای مسلح ترکیه به شرق فرات احزاب کرد ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: حمله ارتش ترکیه به شرق فرات به بی ثباتی منطقه دامن خواهد زد.

همزمان با آغاز عملیات نیروهای مسلح ترکیه به شرق فرات احزاب کرد ترکیه اعم از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، حزب مناطق دموکراتیک (BDP)، کنگره دموکراتیک خلق ها (HDK)، کنگره جامعه دموکرات (DTK) مصاحبه مطبوعاتی ترتیب داده و بیانیه ای مشترک قرائت کرده اند.

به نوشته روزنامه دیوار، در این بیانیه آمده است: «در مرحله تاریخی که در آن قرار داریم با یک ذهنیت حاکمیت سیاسی روبه رو هستیم که سیاست های اشغال و جنگ طلبانه را تحمیل کرده و به نادیده گرفتن کردها و دستاوردهای آنان ادامه می دهد. تمام احزاب و نمایندگانی که به لایحه عملیات برون مرزی حکومت ترکیه رای مثبت داده اند بدانند که ملت ترکیه به این جنگ راضی نیستند. ملت ترکیه این جنگ و اقدام به اشغال را تأیید نمی کنند. اقتدار سیاسی که مشروعیت خود را از دست داده، در وضعیت عاجزانه ای به سر برده و به مانند حاکمیت های گذشته تلاش می کند تا به وسیله جنگ سر پا بماند، با جمع کردن تمام جریان های مخالف کردها به اطراف خود برای بیرون آمدن از بحرانی که در درون آن افتاده است یک جنگ منطقه ای را آغاز کرده است»

اردوغان، قاتل و جنایتکار و فاشیست اسلامی در ترکیه.

در ادامه این بیانیه با اشاره به این که «عملیات در نزد نهادهای بین المللی نیز مورد قبول واقع نشده است» عنوان شد: «با استفاده از گروه های رادیکال و سلفی، اقتدار سیاسی ترکیه به زنان، کودکان و تمام ملت سوریه که در آن منطقه تا به امروز در صلج زندگی می کردند حمله می کند. این حملات تلاش برای تحقق اهدافی است که داعش موفق به آن نشد. از تمام کردستان سوریه تا کنون برای ترکیه پیام صلح و برادری آمده است نه پیام تهدید. مردمانی که در شمال و شرق سوریه زندگی می کنند، خویشاوندان، دوستان و برادران ملت ترکیه هستند. اقدامی که صورت می گیرد از لحاظ وجدان و اخلاق مورد قبول نیست. این حملات به بی ثباتی در منطقه دامن خواهد زد. به گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده فرصت ایجاد خواهد کرد و در بین ملت نفرتی بی انتها به وجود خواهد آورد. “ایست” گفتن به اقتداری که برای بقای خود جنگ را دامن زده و کشور را به یک جنگ منطقه ای می کشاند مسئولیت تمام ملت ترکیه است.»