دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

وقتی پول نفت بدون زحمت به جیب مسؤولان میرود، باید هم برجی بسازیم که به درد نمی‌خورد

عصرایران؛ مصطفی داننده

«اگر پژوهش دقیقی رخ می داد شاهد ایجاد برج میلاد، پل صدر و موارد این چنینی نبودیم چرا که برج میلاد با صرف هزینه و وقت زیاد به هیچ عنوان نماد تهران نبوده است. این برج کاربری لازم مدنظر از جمله کاربری مخابراتی را نداشته و هم اکنون به مکانی تفریحی تبدیل شده است.»

100819B_top.jpg

جملات بالا را محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران گفته است. شاید اگر این حرف‌ها در جای دیگر جهان زده می‌شد، با واکنش‌های عجیب و غریبی به همراه داشت.مگر می‌شود، برجی این چنین علم شود اما برای آن پژوهش دقیق نشده باشد؟

در ایران اما این امر یک اتفاق عادی است. برجی می‌سازیم که به درد نمی‌خورد. پلی می‌سازیم که بیهوده است. ایرادی ندارد، دارد؟ نه فوقش خراب‌شان می‌کنیم و به جای آنها، سازه‌های دیگری می‌سازیم.

کم خیابان و میدان، ساخته شده دیدیم که صبح بودند و شب نبودند. اینها برای ما عادی است. ما کلا عادت داریم تحقیقات را بعد از ساختن انجام دهیم نه قبل از آن.

سفارت آمریکا در بغداد میزان ثروت خامنه‌ای را تخمین زد (۲۰۰ میلیارد دلار)

بر اساس مستندات موجود ثروت علی خامنه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار برآورد میشود. ضمن اینکه فرزندان خامنه ای نیز میلیاردها دلار ثروت دارند. این پول های میلیاردی از کجا آمده است؟ آیا به غیر از دزدی از پول نفت و در قدرت بودن و زور و اسلحه و دیگر دزدی ها از سذمایه مردم ایران است؟

وقتی پول نفت بدون زحمت به جیب مسؤولان سرازیر می‌شود، نباید هم به کسی بربخورد که برجی با هزینه بالا ساخته می‌شود و بعد به این نتیجه می‌رسیم که فقط به درد گردشگری می‌خورد.

وقتی نفت باشد، کسی هم نباشد مو را از ماست بیرون بکشد، باید هم بسازیم و بعد به این نتیجه برسیم که الکی ساختیم.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

به نظر می‌رسد واقعا اگر به این نتیجه رسیده‌ایم که برج میلاد را بیهوده ساخته‌ایم و هیچ دردی از ما دوا نمی‌کرده است، باید از آنهایی که دستور ساختن این برج و امثال آن را داده‌اند سوال کنیم بر اساس چه تحقیقاتی به این نتیجه رسیده‌اند که تهران با داشتن نماد تاریخی چون میدان آزادی و داشتن کوه‌هایی که می‌شود بر روی آنها آنتن‌های مخابراتی نصب کرد، چرا برج میلاد را ساخته‌اند؟

باید از آنها پرسید که چرا تحقیقات کافی برای ساختن سازه‌های شهری نشده است؟ اصلا آنها چگونه به این نتیجه رسیده‌اند که تهران جدا از مشکلات مخابراتی، احتیاج به یک نماد دیگر دارد. مثلا می‌شود برای شیراز نماد دیگری ساخت؟ نماد شیراز، حافظیه و دروازه قرآن است و نماد تهران میدان آزادی.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

گویا مدیران شهری به این نتیجه رسیده‌ بودند که عقل مردم به چشم آنهاست و به خاطر همین تا توانسته‌اند ساخته‌اند، بدون اینکه بدانند برای چه می‌سازند.

خوب حالا باید حسابی از آنها سوال شود که چرا با پول بیت‌المال کارهایی کرده‌اند که به درد نخور است. الان فصل خوبی است که مو را از ماست‌ها بیرون بکشیم و گزارش آن را به مردم بدهیم. شفافیت در این زمینه می‌تواند به عدم تکرار اشتباهات این چنین کمک کند.

شاید اگر ما جامعه مدنی پرسشگر داشتیم، همان زمان که داشتند پی برج میلاد را می‌ساختند، جلوی آن را می‌گرفتیم و اجازه نمی‌دادیم طرحی بدون فایده علم شود.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.