جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

افزایش شمار اعدام شدگان روز چهارشنبه در زندان رجایی شهر کرج به ۸ تن

خبرگزاری هرانا – دو زندانی دیگر که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود سحرگاه روز چهارشنبه  در زندان رجایی شهر کرج اعدام شده‌اند. با احتساب این زندانیان شمار زندانیان اعدام شده روز چهارشنبه در این زندان تاکنون به ۸ تن رسیده است. هرانا پیشتر از اعدام دستکم ۶ زندانی در این زندان خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با گذشت زمان اعدام دو زندانی دیگر در زندان رجایی شهر کرج در سحرگاه روز چهارشنبه محرز شد.

هوبت بکی از زندانیان اعدام شده داوود سمکار، ۲۹ ساله توسط هرانا احراز شده است که به اتهام قتل از ۵ سال قبل در زندان به سر می برد و به همراه ۶ زندانی دیگر اعدام شد.

اسلام سیاسی و جمهوری اسلامی، سیستمی بر اساس سرکوبگری و شکنجه و تهدید و بی حقوقی و چماقداری و زندان و اعدام و جنایت است. آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران فردا.

همزمان سازمان حقوق بشر ایران دیگر اعدام شده روز چهارشنبه را یک زن متهم به قتل گزارش کرد که هویت او تاکنون احراز نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.لازم به ذکر است که اعدام این زندانیان تاکنون از سوی رسانه‌های رسمی داخل ایران اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.