سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اخراج کارگران نیشکر هفت‌تپه ؛۲۰ تن از کارگران اخراج شدند + اسامی

ایران کارگر ـ گزارش دریافتی از شوش به اخراج کارگران نیشکر هفت‌تپه از این واحد تولیدی اشاره دارد. مطابق این گزارش، سرپرست امور اداری این شرکت گفته است که قرارداد ۲۰ نفر از کارگران این کارخانه از فردا تمدید نمی‌شود.

کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کردند: «امروز ابلاغیه‌ای با سربرگ شرکت خطاب به تعدادی از کارگران با امضای «ابراهیم اورکی» سرپرست امور اداری، ارسال شده است.»

این کارگران با اعلام اینکه روز جاری مهلت قراردادهای‌شان به اتمام رسیده است ضمن اظهار نگرانی از این تصمیم گفتند: «این اقدام خلاف وعده‌هایی است که در خصوص صیانت از امنیت شغلی کارگران به آنها داده شده است. از این رو از مقام‌های استان خوزستان مصرانه می‌خواهیم که جلوی اخراج‌ها را بگیرند.»

کارگران معترض در ارتباط با اخراج کارگران نیشـکر هفت‌تپه افزودند: «۴ یا ۵ نفر از کارگرانی که حکم اخراج آنها صادر شده از افرادی بودند که در جریان دیدار با آقای موسوی جزایری امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در جمع کارگران سخنرانی کردند و خواهان استمداد وی و مقام‌های استان و کشور شدند.»

تعدادی از وعده ها و ادعاهای دروغین خمینی و دیگر چماقداران اسلامی، بعد از سقوط حکومت سلطنت شاهنشاهی پهلوی در ایران. خانه نخرید، همه را صاحب خانه میکنیم! آب و برق مجانی میشود! روحانیون نباید رئیس جمهور شوند! حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد!!! (دروغ شاخدار)، و اما نتیجه اینکه پول ایران به جیب حزب الله و سوریه و حماس… چپاول و دزدی های سران حکومت، ثروت میلیاردی خامنه ای و آقازاده ها، میلیاردر شدن سپاهی ها و آیت الله های حکومتی و زندگی اشرافانه آخوند ها و گماشتگان و جنایتکاران رژیم داعشی صفت اسلامی… و فقر بدبختی و آوارگی و تباهی و بیکاری و بی آیندگی اکثریت مردم ستمدیده ایران…

اسامی کارگران اخراج شده نیشکر هفت‌تپه:

۱-محمد خنیفر ۲-رضا پورچنانی ۳- صاحب ظهیری ۴-محمود سعدی ۵-عادل عبدلخانی ۶-محمد عبدلخانی ۷-سمیر احمدی ۸-حمزه آل کثیر ۹-ایمان اخضری ۱۰- کریم میاحی ۱۱-.فاضل چعبی‌زاده  ۱۲-اشکان گودرزی ۱۳- مسعود لویمی و ۷ نفر دیگر.

یادآوری می‌شود که در تاریخ ۴ شهریورماه سال جاری، ۹ تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، هر کدام به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند که تا پایان مدت تعیین شده توسط دادگاه به صورت تعلیق خواهد بود.

زندگی اکثریت مردم فقیر و بدبخت و گرسنه ایرانی زندگی سرمایه داری آخوند های حکومتی و پاسدار ها و گماشتگان و چماقداران رژیم اسلامی.

لازم به ذکر است که به دنبال تجمع روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه کارگران هفت‌تپه، تعدادی از این کارگران توسط عوامل انتظامی احضار و بازداشت شده بودند. علت بازداشت آنها اعتراض گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بابت مطالبات صنفی خود و نارضایتی از عملکرد شورای اسلامی کار کارخانه بود.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.