سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

بهزاد نبوی: ۶۰ درصد از ثروت ملی ایران در اختیار چهار نهاد است ـ («ستاد اجرایی فرمان امام»، «قرارگاه خاتم»، «آستان قدس» و «بنیاد مستضعفان»)

بهزاد نبوی، می‌گوید ۶۰ درصد از ثروت ملی ایران در اختیار چهار نهاد «ستاد اجرایی فرمان امام»، «قرارگاه خاتم»، «آستان قدس» و «بنیاد مستضعفان» است که هیچ یک از آنها ارتباطی با دولت و مجلس شورای اسلامی ندارند.

به گزارش رادیو فرهاد، سه نهاد مورد اشاره آقای نبوی زیرنظر مستقیم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بوده و تنها به وی گزارش می‌دهند. قرارگاه خاتم نیز از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران است که فرمانده آن را رهبر ایران منصوب می‌کند.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.

آقای نبوی اشاره‌ای به دارایی‌های در اختیار این نهادها نکرده و در ۴۰ سال گذشته نیز هیچ آماری در این زمینه از سوی نهادهای یاد شده منتشر نشده است. مجلس خبرگان که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی وظیفه نظارت بر رهبر ایران را برعهده دارد، نیز گزارشی از عملکرد نهادهای زیرنظر خامنه‌ای ارائه نکرده است.

با این حال، خبرگزاری رویترز ۲۰ آبان سال ۱۳۹۲ در گزارشی تحقیقی نوشت که فقط دارایی‌های ستاد فرمان اجرایی امام «بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار» تخمین زده می‌شود.

به نوشته رویترز، رقم «۹۵ میلیارد دلار» برگرفته از تجزیه و تحلیل بیانیه‌های مقام‌های رسمی ستاد، آمار بورس اوراق بهادار تهران و وب‌سایت‌های شرکتی به انضمام اطلاعاتی از وزارت خزانه‌داری آمریکا است.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

بهزاد نبوی در گفت‌وگو با سایت «الف» همچنین گفته است که نباید مشکلات کشور را به عملکرد دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا تقلیل داد، چرا که به گفته وی، «اختیارات دولت بر طبق قانون اساسی حدود ۱۰ الی۲۰ درصد کل اختیارات اداره کشور است و باید در همین حد از دولت انتظار داشت».

پیشتر نیز حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، روز ششم شهریور با تاکید بر اینکه دولت باید «اختیارات لازم» را داشته باشد، گفته بود از «کسی که اختیار ندارد، چه مسئولیتی می‌خواهید».

وی در ماه‌های گذشته نیز سخنانی انتقادی درباره اختیارات دولت گفته بود، از جمله در اردیبهشت امسال دو بار درباره کمبود اختیارات دولت سخن گفت و خواستار عدم دخالت قوای دیگر در کار دولت شد.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

این اظهارات با انتقاد ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، روبرو شد و او اوایل تیرماه با اشاره به جلسات سران قوا گفت رهبر جمهوری اسلامی اتمام حجت کرده و «اختیارات لازم را به این جلسه داده» و «دیگر برای هیچ مسئولی بهانه ای پذیرفته نیست که بخواهد بگوید اختیار ندارم».

بهزاد نبوی به مسئله حضور جاسوسان در ارکان نظام جمهوری اسلامی نیز اشاره کرده و از جمله گفته که «مثلا در دفتر سردار [محمدرضا] نقدی دو جاسوس اسرائیل شناسایی شد که در زندان با برخی زندانیان سیاسی هم بند بودند، که یکی از آنها اعدام شد».

محمدرضا نقدی که از سال ۸۸ تا ۹۵ فرمانده بسیج مستضعفین و سپس معاون فرهنگی- اجتماعی سپاه پاسداران بود، در اردیبهشت امسال از سوی رهبر ایران به سمت معاونت هماهنگ‌کننده سپاه منصوب شد.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.

آقای نبوی با اشاره به اینکه شناسایی این جاسوسان در «رده‌های پایین» بوده است از حضور جاسوسان در رده‌های بالای نظام جمهوری اسلامی «ابراز نگرانی» کرده و گفته است: «به طور مثال در ماجرای بمبگذاری پاریس در محل مراسم مجاهدین خلق، درست زمانی این اتفاق رخ داد که آقای روحانی برای اعلام حسن نیت به اروپا سفر کرده است».

به گفته وی، «موضوع نفوذ بسیار مهم و جدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد».