سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اکونومیست: ایران (جمهوری اسلامی) باید هزینه حمله به عربستان سعودی را بپردازد

اکونومیست: ایران باید هزینه حمله به عربستان سعودی را بپردازد

  مجله اکونومیست در گزارشی تحلیلی نوشت: «جمهوری اسلامی ایران باید بهای حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را بپردازد یا در غیر اینصورت منطقه خاورمیانه شاهد رخدادهای مشابه و در نهایت جنگ خواهد بود».

به گزارش ایران اینترنشنال، اکونومیست در تازه‌ترین شماره خود با اشاره به تنش‌های ناشی از حمله‌ به تاسیسات نفتی در عربستان سعودی نوشت: «مادامی که ایران درک نکند که تجاوز هزینه در بر دارد، دوباره به زور متوسل می‌شود، و این دیر یا زود به جنگ ختم می‌شود.»

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.

روز شنبه ۲۳ شهریور، یک مجتمع عظیم پالایشگاهی در استان بقیق و همچنین یک میدان مهم نفتی در استان خریص عربستان سعودی هدف حملات پهپادی قرار گرفتند.

شبه‌نظامیان حوثی در یمن بلافاصله مسئولیت این حملات را بر عهده گرفتند اما عربستان سعودی و آمریکا با در نظر گرفتن دقت و خسارت این حملات، نسبت به توان حوثی‌ها ابراز تردید کرده‌اند. آمریکا مستقیما ایران را مسئول حمله می‌داند و عربستان سعودی گفته است سلاح‌های استفاده‌شده در این حمله ساخت ایران بوده است.

اکونومیست همچنین نوشت در صورتی که مشخص شود سپاه پاسدارن عامل حملات اخیر بوده‌، «باید عواقب مستقیم آن را متحمل شود».

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران و تروریست های جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

به نوشته این مجله چاپ لندن، «اگر مذاکرات هسته‌ای قرار است به جایی برسد، ایران باید بهای (حمله به) بقیق را بپردازد… اگر آمریکا به چشم ببر کاغذی دیده شود، تندروها در ایران استدلال می‌آورند که ایران نیاز به امتیاز دادن ندارد و برعکس خواهند گفت که کشورشان با تسریع برنامه‌ هسته‌ای می‌تواند بر آمریکا فشار وارد کند. پس آمریکا و هم‌پیمانانش باید ایران را متقاعد کنند که با توسل به خشونت راه به جایی نمی‌برد.»

اکونومیست در گزارش خود تحت عنوان «بقیق، جعبه باروت»، تصریح کرد: «هیچکس طالب جنگ در خاورمیانه نیست. به همین خاطر باید به تجاوز ایران پاسخ محکمی داد.»

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

این مجله با تاکید بر اینکه «سایه یک درگیری دیگر در خاورمیانه بر همه چیز سایه افکنده است»، نوشت: «این موضوع ایجاد بلاتکلیفی می‌کند. ایران وقتی پشتش محکم باشد در مقابل هر عمل متقابلی، حمله سخت‌تری خواهد کرد.»

اکونومیست با اشاره به حمله به نفتکش‌های امارات متحده عربی در اردیبهشت امسال و انتساب آن به ایران، و سپس سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی به دست نیروهای سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، توضیح داد، انفعال دولت‌های غربی در برابر این اقدام ایران، زمینه‌ساز حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی شد.

اکونومیست برخورد نکردن با ایران را «هزینه خویشتنداری اخیر غرب» توصیف کرد و نوشت: «آقای ترامپ آماده بود تا آخرین مورد تجاوز (سرنگونی پهپاد) را تلافی کند و حتی آن موقع هم در دقایق آخر منصرف شد.»

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

اشاره اکونومیست به تصمیم دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، به حمله به ایران در پی سقوط پهپاد آمریکایی در خرداد ماه بود که در لحظات آخر دستور حمله لغو شد.

در ادامه این گزارش، به اعلام آمادگی اخیر ترامپ برای اقدام علیه مسببین حملات به تاسیسات بقیق و خریص اشاره شده و آمده است: «در تهران، منتظرند ببینند که آیا (تهدیدات) او (ترامپ) فقط در حد حرف است یا خیر.»

این گزارش پیشنهاد کرد «حملات مخفیانه» سایبری و همچنین «حملات هوایی» به مواضع سپاه در ایران و سوریه انجام شود.