پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

نشانه رفتن حداقل دستمزد کارگران با هدف حذف پایگاه قانونی اعتراضات کارگری

مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به گزارش «چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸» پیشنهاد می‌دهد بار حمایتی از روی حداقل دستمزد کارگران برداشته شود. یک عضو کارگری شورایعالی کار در این زمینه گفت: «هدف از نشانه رفتن حداقل دستمزد و ساقط کردن آن، حذف پایگاه قانونی اعتراض‌هاست.»

به گزارش ایران کارگر، علی خدایی در گفتگو با ایلنا گفت که در مذاکرات مزدی، گروه کارفرمایی و دولت، حتی به خود زحمت طراحی یک حربه یا تاکتیک برای به انحراف کشیدن مذاکرات مزدی را نمی‌دهند و تنها و تنها از خود بی‌توجهی نشان می‌دهند.

زندگی اکثریت مردم فقیر و بدبخت و گرسنه ایرانی زندگی سرمایه داری آخوند های حکومتی و پاسدار ها و گماشتگان و چماقداران رژیم اسلامی.

خدایی در رابطه با ساقط کردن حداقل دستمزد کارگران گفت: «کمپین مخالفان حداقل دستمزد مدت‌هاست که بر حذف حداقل حمایت‌ها متمرکز شده‌‌ است. طرفداران این کمپین نه ماده ۴۱ قانون کار را برمی‌تابند و نه وجود تامین اجتماعی را. نمایندگان می‌خواهند اندک دستاویزی را که به واسطه قانون برای پیگیری خواسته کارگران در اختیار داریم، دچار تغییر و تحول کنند.»

او با بیان اینکه، گروه کارفرمایی و دولت از ابزار بی‌توجهی برای نادیده انگاشتن منافع عمومی بهره می‌برند، گفت: «آنها می‌خواهند با به تاخیر انداختن جلسات شورایعالی کار، پیامی را به نمایندگان کارگران در مذاکره‌های مزدی، تشکل‌های کارگری و افکار عمومی منتقل کنند. پیام آنها این است که از فکر تشکیل جلسه توسط شورایعالی کار به منظور بازنگری در حداقل دستمزد ۹۸ بیرون بیاییم.»

تعدادی از وعده ها و ادعاهای دروغین خمینی و دیگر چماقداران اسلامی، بعد از سقوط حکومت سلطنت شاهنشاهی پهلوی در ایران. خانه نخرید، همه را صاحب خانه میکنیم! آب و برق مجانی میشود! روحانیون نباید رئیس جمهور شوند! حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد!!! (دروغ شاخدار)، و اما نتیجه اینکه پول ایران به جیب حزب الله و سوریه و حماس… چپاول و دزدی های سران حکومت، ثروت میلیاردی خامنه ای و آقازاده ها، میلیاردر شدن سپاهی ها و آیت الله های حکومتی و زندگی اشرافانه آخوند ها و گماشتگان و جنایتکاران رژیم داعشی صفت اسلامی… و فقر بدبختی و آوارگی و تباهی و بیکاری و بی آیندگی اکثریت مردم ستمدیده ایران…

وی، افزود: «به همین جهت دولت به اصلی‌ترین خواسته عمومی یعنی جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران پشت کرده است.»

او در توضیح علت ناتوانی تشکل‌های کارگری گفت: «تشکل‌هایِ کارگری به جای اینکه به منافع کارگران بپردازند به دنبال منافع جناحی و گروهی خود هستند. آنها مشکلات اصلی کارگران را فراموش کرده‌اند.»

اما این است که چون تشکل‌های کارگری رسمی همگی وابسته و غیر مستقل هستند و بیشتر از منافع کارفرمایان حمایت می‌کنند تا کارگران، توان اینکه حتی دولت را به پای میز مذاکره بکشانند، ندارند.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.