پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

سناتور گراهام خواستار حمله به پالایشگاه‌های ایران به تلافی حملات حوثی‌ها شد

رادیو فردا – لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه ایالات متحده، خواستار حمله نظامی آمریکا به تاسیسات نفتی ایران به تلافی حملات حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی شد.

آقای گراهام روز شنبه ۲۳ شهریور با انتشار توئیت‌هایی به حملات پهپادی حوثی‌های یمن واکنش نشان داد و آن را نشانه‌ای از تلاش ایران برای «ویران کردن خاورمیانه» دانست.

lg_091419.jpg

وی ضمن متهم کردن جمهوری اسلامی به حمایت از حوثی‌ها نوشت: «حکومت ایران به صلح علاقه‌ای ندارد. آنها دنبال سلاح هسته‌ای و سلطه منطقه‌ای هستند».

این سناتور آمریکایی در ادامه نوشت: «اکنون زمان آن رسیده که ایالات متحده گزینه حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را در صورت ادامه رفتارهای تحریک‌آمیز و افزایش غنی‌سازی اورانیوم بررسی کند».

وی سپس خاطرنشان کرده که «ایران دست از رفتارهای منفی خود برنخواهد داشت مگر آن که تبعاتش را به چشم خود ببیند، مانند حمله به پالایشگاه‌های آنها که کمر حکومت را خواهد شکست».

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

شیعیان حوثی یمن بامداد شنبه از حملات پهپادی خود به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی در شهرهای بقیق و خریص خبر دادند که به آتش‌سوزی‌هایی در این تاسیسات منجر شد.

برخی منابع مطلع به خبرگزاری‌های رویترز و بلومبرگ گفته‌اند که پنج میلیون بشکه نفت در روز از ظرفیت تولید نفت عربستان کم شده و به نصف رسیده است.

دروغ ها و شعار های جنگ طلبانه و ریاکاری سران رژیم. و در عین حال آقازاده ها در همین کشور آمریکا و دیگر کشورهای غربی زندگی میکنند. چهل سال است همین ها که مرگ بر این و آن میدهند و در صدد نابودی کشورهای دیگرند و پرچم دیگر کشورها را آتش میزنند، همزمان صدای حق خواهی و آزادیخواهی مردم  و کارگران و زنان ستمدیده ایرانی را با زور تهدید و زندان و شکنجه اعدام و تیر باران، و هزاران جنایات دیگر پاسخ میدهند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست. آزادی و برابری قانونی جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

عربستان سعودی از متحدان اصلی آمریکا در منطقه است. ریاض اطمینان داده که پس از تحریم‌های آمریکا علیه تهران، کاهش تولید نفت ایران را جبران کرده است.

در همین حال، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، تلفنی گفت‌وگو کرده و او در آن از قصد ریاض برای حملات تلافی‌جویانه به تاسیسات حوثی‌ها گفته است.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

به گفته مقامات سعودی، محمد بن سلمان در این مکالمه تلفنی اظهار داشت: «پادشاهی [عربستان سعودی] می‌خواهد و توانایی آن را دارد که پاسخ این تهاجم تروریستی را بدهد».

تاسیسات آرامکو در شهر بقیق بزرگترین تاسیسات نفتی جهان محسوب می‌شود که ظرفیت تولید هفت میلیون بشکه نفت را در روز دارد. تاسیسات نفتی شهر خریص نیز که مورد حمله حوثی‌ها قرار گرفته، دومین تاسیسات نفتی بزرگ این کشور محسوب می‌شود.

حوثی‌ها ماه گذشته نیز میدان گازی «الشیبه» در شرق عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی خود قرار داده بودند.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم.

این گروه شبه‌نظامی از پنج سال قبل تاکنون صنعا، پایتخت یمن، را در اختیار دارد. گفته می‌شود حوثی‌ها از حمایت ایران برخوردارند و جمهوری اسلامی تسلیحات نظامی از جمله موشک در اختیار آنها قرار می‌دهد. ایران این اتهام را رد کرده است.