سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

مچ‌بند آبی فوتبالیست باشگاه کلن به یاد «دختر آبی» / همبستگی زنان افغان با «دختر آبی» + عکس

باشگاه ورزشی کلن آلمان روز جمعه تصویر یکی از بازیکنان تیم فوتبال زنان این باشگاه را منتشر کرد که با بستن مچ‌بندی آبی یاد سحر خدایاری، معروف به «دختر آبی» را گرامی داشته است.

مشاهده عکس در توییتر

باشگاه کلن در توییت خود همراه این تصویر نوشته است: «برای آزادی، گوناگونی و آزادی جنسیتی در فوتبال ایران و هر کجا.»

سحر خدایاری ۱۱ شهریورماه امسال در واکنش به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و بعد از چند روز درگذشت.

همبستگی زنان افغان با «دختر آبی»

شماری از زنان افغان روز جمعه در استادیوم شهر کابل با در دست گرفتن پلاکاردهایی که بر آن عبارت «دختر آبی» به چشم می‌خورد با سحر خدایاری ابراز همبستگی کردند.

تصاویر این اقدام زنان افغان در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرده است. فرحناز فروتن، روزنامه‌نگار افغان نسبت به انتشار این تصاویر اقدام کرده استدر صفحه فیسبوک خود نوشت: «مبارزه ما برای آزادی، عدالت و برابری جنسیتی یک همبستگی بزرگ فرا جغرافیایی است. ما صدای مشترک نسل در نسل تبعیض، نابرابری و سانسور هستیم…»

سحر خدایاری که تلاش می‌کرد برای تماشای تیم فوتبال محبوب خود به استادیوم آزادی تهران برود، بازداشت و با پرونده‌ای قضایی مواجه شده بود. وی در مراجعه به دادگاه برای پی‌گیری این پرونده از یکی از مسئولان دادسرا می‌شنود که حکم شش ماه زندان برایش صادر شده، امری که باعث شد به خودسوزی دست بزند.

خانم خدایاری بر اثر این اقدام درگذشت اما اعتراض او موج بزرگی را در حمایت از زنان ایران برای ورود به استادیوم‌های ورزشی به وجود آورده است.

اسید پاشی جنایتکاران اسلامی بر روی صورت دختران زیباروی ایران. در ایران اسلام زده، آزادگی و انسان دوستی و زن بودن جرم است. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر قوانین اسلام، دین دشمن حقوق و عدالت و برابری زنان و مردان.

اسلام، آخوند ها، جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده آزادی و عدالت و برابری و حقوق انسانی زنان. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

دروغ های خمینی جنایتکار و جمهوری اسلامی تا قبل از به قدرت رسیدن کامل.