شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه سپاه قدس، حزب الله و القاعده وضع کرد ـ (بودجه حزب الله از پول مردم ایران+فیلم مستند)

مایک پومپئو، وزیر خارجه و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور در یک نشست خبری اعلام کردند که ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه «گروه‌های تروریستی» اعمال کرده است.

به گزارش رادیو فردا، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که این تحریم‌ها شامل ۱۵ نفر از سران نیروی قدس سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حماس و القاعده می‌شود.

تمام پول حزب الله و حسن نصرالله از جیب ملت ایران داده میشود! مرگ بر خامنه ای و جمهوری اسلامی، که کشور ایران را به عقب مانده ترین و بدبخت ترین کشور جهان تبدیل کرده اند.

وی درباره جزئیات این تحریم‌ها توضیح بیشتری نداد، اما ساعتی بعد وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار گزارشی در صفحه رسمی خود از ۲۱ نفر و چندین نهاد نام برد که لیست سیاه خود اضافه کرده است.

محمدسعید ایزدی نماینده سپاه قدس جمهوری اسلامی در لبنان یکی از این نفرات است. همچنین نام ظاهر جباریان، رابط مالی میان ایران و حماس که هم‌اکنون در ترکیه زندگی می‌کند نیز در این فهرست دیده می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین یک صرافی در ترکیه را به اتهام کمک به انتقال میلیون‌ها دلار از ایران به حماس تحریم کرده است.‎

در نشست خبری روز سه‌شنبه مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز عنوان کرد که تحریم‌های جدید از تراکنش‌های مالی گروه‌های تروریستی جلوگیری می‌کند.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

به گفته آقای پومپئو، این تحریم‌ها شرکت‌هایی را که در آموزش‌های تروریستی دخیل هستند نیز شامل خواهد شد.

آقای پومپئو گفت که وزارت خارجه «۱۲ رهبر گروه‌های تروریستی» را تحریم کرده که چهار عضو ارشد حزب الله و حماس و رهبران گروه داعش و القاعده از جمله آنها هستند.

این تحریم‌ها در سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر اعلام شده است.

هفته گذشته آمریکا یک شبکه گسترده برای دور زدن تحریم‌های ایران را در فهرست سیاه قرار داد. در این فهرست نام شرکت‌ها و افرادی از امارات تا سنگاپور، هنگ‌کنگ، ایران، هند، سوریه و لبنان دیده می‌شود.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.

استیو منوچین و پومپئو همچنین در این نشست خبری تاکید کردند که برکناری جان بولتون تغییری در سیاست فشار حداکثری بر ایران ایجاد نخواهد کرد.

آقای منوچین گفت که او و پومپئو به صورت نزدیک با رئیس‌جمهور آمریکا کار می‌کنند و افکار همدیگر را درک می‌کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در این نشست در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر برکناری بولتون بر افزایش احتمال دیدار روحانی و ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت رئیس‌جمهور آمریکا قبلا به صورت روشن گفته است که آماده است بدون هیچ پیش‌شرطی با حسن روحانی دیدار کند.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم.

قرار بود جان بولتون نیز در این نشست خبری شرکت کند اما ساعاتی پیش از شروع آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، خبر داد که او را از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید برکنار کرده است.