جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

واکنش فیفا به خودسوزی «دختر آبی»: دولت ایران آزادی و امنیت زنان را تامین کند

فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا در واکنش به خودسوزی سحر خدایاری موسوم به «دختر آبی» تلاش زنان ایران برای ورود به ورزشگاه‌ها را «مبارزه مشروع» خواند و از مقام‌های دولت ایران خواست که «آزادی و امنیت» زنان را در این مسیر فراهم کند.

در بیانیه فیفا که سه‌شنبه ۱۹ شهریور صادر شده، خودسوزی سحر خدایاری «تراژدی» خوانده و نوشته شده که فیفا با مقام‌های ایرانی در این باره تماس می‌گیرد.

دروغ های خمینی جنایتکار و جمهوری اسلامی تا قبل از به قدرت رسیدن کامل.

پیش از صدور این بیانیه سه بازیکن تیم ملی فوتبال زنان سوئد در واکنش به خبر خودسوزی سحر خدایاری موسوم به «دختر آبی»، از فدارسیون جهانی فوتبال خواسته‌ بودند که به این موضوع واکنش نشان دهد.

هدویگ لیندال، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان سوئد در اکانت اینستاگرام خود تصویری از عکس یادگاری با تیم ملی فوتبال زنان ایران منتشر کرده و نوشته است این تصویر را به یاد سحر خدایاری منتشر کرده که «می‌خواست بازی تیم محبوبش، استقلال را تماشا کند».

نه رو سری نه تو سری ـ حجاب اختیاری ـ برابری کامل و قانونی زنان و مردان ایرانی.

او همچنین در توییتر خودش فیفا را خطاب قرار داده و گفت زمان زیادی از دست رفته و باید برای زنان ایران کاری انجام شود.

کوزواره اسلانی، کاپیتان تیم ملی سوئد نیز با تراژدی خواندن خودسوزی سحر خدایاری، در توییتی از فیفا خواسته است که سکوت نکند و به این موضوع عکس‌العمل نشان دهد.

او این موضوع را حقوق بشری خواند و نوشت: «باید به زنان ایرانی در مبارزه علیه تبعیض جنسیتی کمک کنیم».

مگدالنا اریکسون، بازیکن تیم ملی فوتبال سوئد هم در توییتی از فیفا خواست برای توقف این وضعیت که به نوشته او یک «تراژدی وحشتناک» است، کاری انجام دهد.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ زنده باد آزادی و برابری مردان و زنان در ایران.

سازمان عفو بین‌الملل هم در توییتی از فیفا خواست که «به این تبعیض خاتمه دهد».

این سازمان خاطرنشان کرده که ایران «تنها کشور دنیا است که از ورود زنان به ورزشگاه جلوگیری و آنها را مجازات می‌کند».

در واکنشی دیگر، اکانت فارسی باشگاه آ.‌اس‌.رم ایتالیا، رنگ زمینه لوگوی این باشگاه را از قرمز به آبی تغییر داده و نوشته است «اکنون وقت آن رسیده که زنان و مردان در ایران در کنار هم از تماشای فوتبال در استادیوم‌ لذت ببرند».

آزادی پوشش ـ نه به نبعیض جنسی ـ نه به بی عدالتی و زورگوئی رژیم جنایتکاران اسلامی ـ نه به حجاب تحمیلی چماقداران اسلامی ـ نه روسری نه توسری ـ برابری کامل قانون انسانی زنان و مردان ایرانی ـ سرنگون با جمهوری اسلامی ـ ممنوعیت قانونی دخالتگری آخوند و اسلام و یا هر ادیان دیگر ـ اجتماع و یا حکومت و یا جامعه ای بر اساس انتخابات آزاد مردم، و سکولاریسم برای ایران فردا.
دشمن ما همنیجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. مرگ بر آخوند حکومتی ـ مرگ بسیجی ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر جمهوری اسلامی.

گری لینه‌کر، مهاجم سابق تیم ملی انگلستان هم در توییتی نوشت اینکه یک زن نمی‌تواند وارد استادیوم شود، «خبر بسیار ناراحت کننده و افتضاحی است».

سحر خدایاری ۱۱ شهریورماه امسال در واکنش به تشکیل پرونده قضایی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت.

محمد پیامبر اهل عربستان، یک آدم دیوانه، روانی و بچه باز و ضد زن و یک جنایتکاری بیش نبود. ایرانیان نباید از سنت های محمد روانی تبعیت کنند.

او اسفند سال گذشته برای دیدن بازی تیم‌های استقلال و العین به ورزشگاه آزادی رفته بود و توسط نیروی انتظامی بازداشت شد. سحر خدایاری پس از دو روز با سپردن وثیقه ۵۰میلیون تومانی آزاد شد ولی برایش پرونده قضایی تشکیل شد. او در جریان پیگیری پرونده قضایی‌اش و گرفتن تلفن همراه که در هنگام بازداشتش ضبط شده بود، می‌شنود که حکم شش ماه تا دو سال زندان برای ورودش به ورزشگاه صادر می‌شود و در مقابل دادسرا اقدام به خودسوزی می‌کند.

مقام‌های قضایی ایران ابتدا اتهام او را «پوشش نامناسب» و «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» اعلام کرده بودند.

دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر آخوند ـ دشمن ایران و ایرانیان ـ پاسدار، بسیجی، آخوند خوب، مُرده است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.