یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

فیلم شوکه‌کننده مصاحبه پخش زنده با دستفروش مترو که رتبه اول کنکور کارشناس ارشد اقتصاد است

در این کلیپ شوکه‌کننده مصاحبه یک برنامه تلویزیونی با یک دستفروش مترو را مشاهده می‌کنید. گوینده و تهیه‌کننده برنامه که گویا از این موضوع غافلگیر شده تلاش می‌کند با وارونه‌گویی، فشار و محرومیت و بیکاری که موجب دستفروشی این جوان بسیار با استعداد که در واقع از مغزهای کشورمان و دارای رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاههای ایران است را بپوشاند. اما صحنه و واقعیت آنقدر واضح و در عین حال دردناک و تکان‌دهنده است که دیگر از دست او کاری بر نمی‌آید.

زنان و دختران ایرانی از بعد از انقلاب سال پنجاه و هفت، همیشه مورد ظلم و ستم و آزار سران و گماشتگان و مزدوران رژیم اسلامی قرار گرفته اند. در حقیقت جمهوری اسلامی دشمن اصلی حقوق و عدالت و برابری برای زنان ایرانیست. مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری جنسی قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

به گزارش ایران کارگر، این جوان که بخاطر تامین هزینه خود  برای تحصیل مجبور شده که به دستفروشی در مترو رو بیاورد، در چند کلمه کوتاه و در همان حد که گوینده فرصت می‌دهد از تخریب روحی و روانی و ضایعاتی که بر شخص وی وارد می‌شود پرده برمی‌دارد.

خبر های بیشتر: 

زنان فقیر و دست‌فروش ایرانی، محروم‌ترین و بی‌پناه‌ترین قشر جامعه در زیر آماج سرکوب

جرم زوج دستفروش: «توهین به سوریه و فلسطین» + سوریه رو رها کن، فکری به حال ما کن

۱۸ ساعت کار برای ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان / ۱۴ سال کار بدون داشتن بیمه…

بنا به درخواست خود دستفروشان و اینکه بعد از پخش این فیلم مورد تلافی و آزار و اذیت بیشتری توسط ماموران شهرداری قرار نگیرند، از آنها تصویربرداری نشده و  از چهره آنها فیلم گرفته نشده است.

در این کلیپ صحبتها و درد دلهای برخی دستفروشان تهرانی که در ایستگاههای مترو کار می کنند را مشاهده می کنید.

در این ویدئو این دستفروشان محروم از ستمی که بصورت سیستماتیک بر آنان روا می شود می گویند.

میلیون ها زن و مرد و دختر و پسر جوان و حتی نوجوان ایرانی اعتیاد به مواد مخدر دارند و آخوند ها و سران جنایتکار رژیم فاشیست های اسلامی هیچگونه توجه ای به مشکلات بیکاری و از هم پاشیدگی خانواده ها و طلاق و اعتیاد ندارند، و همه سیاست جنایتکارانه شان بمنظور سر موضوع حجاب تحمیلی و زوری و اجباری بر سر زنان است! مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی.

بک خانم جوان دستفروش از توهینهای بسیار زشت و حرفهای رکیکی که ماموران در مترو به او نسبت می دهند می گوید. خانم جوان دستفروش دیگری از فشاری که توسط ماموران بر او وارد شده و او را به همان خاطر به زندان انداخته می گوید.

اکثریت مردم فقیر و بدبخت و گرسنه ایرانی.

یک کودک دستفروش که برای کمک خرجی خانه دستفروشی می کند نیز از آزار و اذیت و مزاحمتی که برایش ایچاد می کنند و متلکهایی که با سنگدلی بارش می کنند می گوید که دل هر انسان با وجدانی را به درد می آورد.

«دلتون برای ما بسوزه!» دستفروشان و بلاهایی‌که ماموران بر سرشان می‌آورند از زبان خودشان: