چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

واکنش کاپیتان‌های تیم ملی و استقلال به خودسوزی دختری که تلاش کرد وارد ورزشگاه شود ـ (مرگ بر رژیم اسلامی زن ستیز، مرگ بر آخوند جنایتکار)

واکنش کاپیتان‌های تیم ملی و استقلال به خودسوزی دختری که تلاش کرد وارد ورزشگاه شود

در پی انتشار خبر خودسوزی دختری که به خاطر تلاش برای ورود به ورزشگاه بازداشت و پرونده‌ای برای او تشکیل شد، کاپیتان‌های تیم ملی و تیم استقلال ضمن ابراز تأسف از این خبر، بار دیگر از جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها انتقاد کردند.

دخترانی که با تغیر شکل مردانه برای تماشای فوتبال رفته اند. مرگ بر آخوند ـ آخوند خوب آخوند مُرده است ـ مرگ بر جمهوری اسلامی زن ستیز ـ آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، با انتشار یادداشتی در اینستاگرامش نوشت همان‌طور که برخی محدودیت‌های علیه زنان و دختران در گذشته، امروز باعث تجب می‌شود، بدون شک جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها و خودسوزی یک دختر که حکم بازداشتش را به این دلیل تمدید کرده بودند «برای آیندگان غیرقابل درک و نشأت‌گرفته از تفکری پوسیده و چندش‌آور است».

وریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال، نیز در یادداشتی اینستاگرامی با اشاره به اینکه طرز تفکری که منجر به راه ندادن زنان به ورزشگاه‌ها می‌شود «قابل توجیه نیست، مثل بسیاری از قوانین پوسیده که در گذشته وجود داشت» از «خبر دردناک» خودسوزی این دختر ابراز تأسف کرد.

مرگ بر آخوند ـ آخوند خوب، آخوند مُرده است ـ در ایران تحت حاکمیت نظام اسلامی (داعشی های وطنی)، دشمنان آزادی های مردم و اجتماعی و فرهنگی و سیاسی… زن ستیز ها، به غیر از آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، اکثریت مردم در فقر و رنج و عذاب و درد و بدبختی رنج و درد میکشند. رژیم اسلامی آخوند های جنایتکار و پاسداران و بسیجی های چماقداران و فاسدین و قاتلین و شکنجه گران و تروریست ها… دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

آقای غفوری همچنین نوشته است: «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون، که ورود با احترام به استادیوم‌های فوتبال است، می‌رساندیم».

از واکنش سایر بازیکنان فعلی فوتبال در ایران گزارشی منتشر نشده است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز دوشنبه اعلام کرد یک زن در برابر یکی از واحدهای قضایی تهران خودسوزی کرده است.

اسلام، آخوند ها، جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده آزادی و عدالت و برابری و حقوق انسانی زنان. آخوند خوب، آخوند مُرده است. آزادی، و قانون برابری جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

پس از آن، خواهر این زن در دو مصاحبه با «رکنا» و «همشهری» اعلام کرد که خواهر ۲۹ ساله‌اش (با نام مستعار سارا) وب‌سایت «رکنا» به نقل از خواهر این دختر نوشت که خواهرش در اسفند گذشته برای تماشای بازی استقلال و العین به ورزشگاه آزادی رفته و بازداشت شده بود.

به گفته رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران، این دختر با ۹۰ درصد سوختگی در بیمارستان بستری است و «در حال حاضر با کمک دستگاه تنفس می‌کند».

آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.