یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

رژیم ایران راه گریزی از مذاکره با آمریکا ندارد

رئیس‌جمهوری ایران در جلسه معرفی وزرای آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی در مجلس گفته است «تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا در هیچ مقطعی نداشته و نداریم؛ پیشنهادهایی مطرح شده اما پاسخ ما همیشه منفی است.» این ادعای حسن روحانی در حالی است که هفته گذشته جواد ظریف با پیشنهاد فروش ۷۰۰ هزار بشکه نفت در ازای مذاکره به فرانسه رفت و دست به دامان امانوئل مکرون شد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز سه‌شنبه دوازدهم شهریور در مجلس شورای اسلامی از موضع قبلی خود که تلویحاً برای مذاکره با دونالد ترامپ اعلام آمادگی کرده بود، عقب نشست و گفت «چون این حرف را در سخنرانی‌ها نمی‌توانیم کاملاً باز کنیم، برخی فکر می‌کنند مقصود از مذاکره، گفت‌وگوی دوجانبه است.»

دروغ ها و شعار های جنگ طلبانه و ریاکاری سران رژیم. و در عین حال آقازاده ها در همین کشور آمریکا و دیگر کشورهای غربی زندگی میکنند. چهل سال است همین ها که مرگ بر این و آن میدهند و در صدد نابودی کشورهای دیگرند و پرچم دیگر کشورها را آتش میزنند، همزمان صدای حق خواهی و آزادیخواهی مردم  و کارگران و زنان ستمدیده ایرانی را با زور تهدید و زندان و شکنجه اعدام و تیر باران، و هزاران جنایات دیگر پاسخ میدهند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست. آزادی و برابری قانونی جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

این موضع جدید روحانی در حالی است که تلاش‌های وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی برای باز کردن راه مذاکره با آمریکا شکست خورده است. محمدجواد ظریف طی یک سال گذشته با انجام تورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی در پی یافتن روزنه‌هایی برای عبور جمهوری اسلامی از بن‌بست بود؛ اما همه سفرهای پرهزینه او بی‌نتیجه مانده است.

شرایط برای رژیم ایران از هرزمانی سخت‌تر شده و حتی روحانی نیز به این مسئله اذعان کرده است. او روز سه‌شنبه در مجلس گفته «شرایط امروز کشور، ‌سخت و پیچیده است که نیاز به نقش‌آفرینی استثنایی از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و سایر ارکان نظام دارد.»

معنای دیگر صحبت‌های روحانی این است که جمهوری اسلامی در بن‌بستی تاریخی گرفتار شده و همه ارکان نظام با درک این شرایط باید با مذاکره و تسلیم در برابر آمریکا موافقت کنند.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود یکی به نعل و یکی به میخ زده و گفته است «بدون مقاومت داخلی راه به جایی نمی‌بریم و بدون دیپلماسی فعال هم مسیر و راه ما دشوار خواهد بود؛ بنابراین، پایه اصلی استراتژی ما این بود که ملت ما روی پای خود بایستد. مجلس، دولت، قوه قضائیه و همه ارکان دست‌به‌دست هم دهند و بتوانیم مردم را از معضلات و مشکلات اقتصادی که آن‌ها را تحت ‌فشار قرار داده از این فشار بکاهیم.»

روحانی در اینجا تلاش می‌کند به هسته سخت قدرت بفهماند که «مقاومت» خوب است؛ اما برای مردم نان‌وآب نمی‌شود، پس سطوح بالایی نظام باید هرچه زودتر و تا قبل از فروپاشی کامل اقتصادی تصمیم بگیرد.

داعشی صفت ها و تروریست های رژیم اسلامی، چماقداران، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسدین… در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و امریکاست.

چنانکه «شیرین هانتر» در لوبلاگ نوشته است زمانی می‌رسد که رژیم ایران چاره‌ای جز مذاکره با ایالات‌متحده نخواهد داشت؛ اما آنگاه بسیار دیر خواهد بود. زمانی که هیولای گرسنگی، تورم و بیکاری شهرهای ایران را دربنوردد، مذاکره با آمریکا هیچ دردی از ایرانی‌ها دوا نخواهد کرد. بااین‌حال، به نظر می‌رسد ملاهای حاکم بر ایران قرار است تا آن موقع به قول خوشان «مقاومت» کنند.

اما خود رهبران رژیم ایران آگاه‌اند که استراتژی مقاومت به شکست منتهی شده و آمریکا حاضر به عقب‌نشینی از مواضع خود نیست. وقتی ایالات‌متحده آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد و تحریم‌ها را بازگرداند، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و نوچه‌های او در سپاه پاسداران گمان می‌کردند با چند ماه مقاومت، می‌توانند ترامپ را پشیمان کنند؛ اما هرچه گذشت خام بودن این خیال بیشتر آشکار شد.

بعد از چهل سال از عمر فاسد و سرکوبگرانه و جنایتکارانه نظام اسلامی، اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی و بدبختی و بیکاری و هزار درد بی درمان زندگی میکنند، و از آنطرف آخوند های حکومتی و سران و بسیاری از پاسداران و بسیجی های داری یک زندگی سرمایه داری و اشرافی اند.

 هیچ رژیمی نمی‌تواند با افتضاح اقتصادی‌ای که در ایران به وجود آمده است بیش از این در برابر فشارها مقاومت کند. ارزش ریال به نصف رسیده، نرخ تورم رکورد زده، کسب‌وکارها وضعیتی فاجعه‌بار دارند، میلیون‌ها نفر به جمعیت فقیر اضافه‌ شده، دزدی و فساد به اوج رسیده و میلیاردها دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به سادگی از بین رفته است. چنین شرایطی موجب اضطراب خامنه‌ای و دیگر ملاهای حاکم بر ایران شده و آن‌ها هر روز و هر شب در این هراس‌اند که نکند مردم طاقتشان طاق شود و برای انتقام‌گیری به خیابان‌ها بریزند.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم.