سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریسی مقابل مجلس ـ (سردادن شعار خواستار تعیین تکلیف وضعیت شغلی، سنواتی و حقوقی‌)

ایران کارگر ـ روز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، عده‌ای از معلمان حق التدریسی وزارت آموزش و پرورش، در اعتراض به ادامه بلاتکلیفی  و وضعیت استخدامی‌شان در این حوزه، در مقابل ساختمان مجلس ، دست به تجمع زدند..

معلمان با برپایی تجمع و سردادن شعار خواستار تعیین تکلیف وضعیت شغلی، سنواتی و حقوقی‌شان از وزارت آموزش و پرورش شدند. آنان می گویند، از سال گذشته که مقابل مجلس تجمع کردند، تا کنون طرح یک فوریتی وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران سوادآموزی اجرایی نشده و همچنان در کمیسیونهای تخصصی در دست بررسی است. لازم به ذکر است، پیش از این نیز معلمان حق التدریسی در مردادماه نسبت به عدم اجرای قانون استخدام معلمان حق‌التدریس مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده بودند.

فقر و بدبختی فرهنگیان و معلمین زحمتکش و شریف در ایران.

شایان یادآوری است که روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۹۸ همزمان با برگزاری جلسه علنی مجلس جهت رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی روحانی برای دو وزارتخانه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ جمعی از معلمان حق التدریسی مقابل درب مجلس تجمع کردند. معترضان پلاکاردهایی با عنوانین “۳۰ هزار حق التدریسی” و “استخدام حق من است” و… را در دست داشتند.

در روز یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ نیز، جمعی از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود، مقابل وزارت آموزش و پرورش در تهران، تجمع کرده بودند.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

این افراد چندین سال است که در سراسر کشور خصوصا مناطق محروم به تدریس می‌پرداختند که طبق گفت‌وگو با تعدادی از آنان مشخص شد، حقوق آنان بسیار پایین بوده و به اکثر آنان از ۶۰۰ تا حداکثر یک میلیون تومان حقوق آن هم با تأخیرهای گاها چندین ماهه  پرداخت می‌شود.

این مـعلمان عنوان می‌کنند با توجه به اینکه عمدتا سابقه طولانی تدریس در عرصه تعلیم و تربیت را دارند، شرایطی فراهم شود که بتوانند به استخدام آموزش و پرورش درآیند اما هنوز هیچ مقام رسمی به این افراد پاسخگو نبوده است.