یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

پشتیبانی تمام عیار فدراسیون جهانی جودو از سعید ملایی + تصویر و ویدئو ـ (خطر تعلیق جودو و کامل ورزش ایران)

بی بی سی – فدراسیون بین‌‌المللی جودو در یک جلسه اضطراری در مورد اینکه آیا سعید ملایی، قهرمان جودوی ایران و خانواده‌اش قربانی فشار و تهدیدهای سیاسی بوده‌اند، تحقیق می‌کند. رئیس این فدراسیون می‌گوید که در رابطه با این موضوع روند قانونی علیه ایران را آغاز خواهد کرد.

ماریوس ویزر، رییس فدراسیون بین‌المللی جودو به روزنامه آساهی شیمبون ژاپن گفته است آقای ملایی این فدراسیون را در جریان شرایط خود گذاشته و فاش کرده که مقام‌های ایران او را مجبور کرده‌اند با حریف اسراییلی خود مسابقه ندهد و حتی خانواده‌اش را تحت فشار قرار داده‌اند.

آقای ویزر به این روزنامه گفت سعید ملایی در حال حاضر در آلمان است. براساس گزارش‌ها این نهاد همچنین گفته است که آقای ملایی می‌تواند در رقابت‌های المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک و در تیم پناهندگان شرکت کند.

فدراسیون جهانی جودود در حمایت از جودوکای ایرانی عنوان توییتر خود را به ‘هشتگ من از مولایی حمایت می کنم’ تغییر داده است. ماریوس ویزر همچنین اعلام کرد که یک پروسه قانونی را علیه فدراسیون جودودی ایران آغاز خواهد کرد.

2222.jpg

حساب توییتر فدراسیون جهانی جودو به «من از ملایی حمایت می‌کنم» تغییر کرد

ایران وایر – امروز نام حساب توییتر فدراسیون جهانی جودو به «من از ملایی حمایت می‌کنم» تغییر کرد. این اتفاق شاید منهای نشان دادن میزان توجه فدراسیون جهانی جودو به ورزشکار مغضوب ایران، برای ورزش جودو و کلیت ورزش ایران یک زنگ خطر جدی باشد.

پس از آن‌که «سعید ملایی»، مرد شماره یک جودو جهان اعلام کرد از رقابت‌های جهانی در ژاپن به صورت مستقیم به آلمان رفته است و دیگر حاضر به بازگشت به ایران نیست، «ماریوس ویزر»، رییس فدراسیون بین‌المللی جودو به «آساهی» گفت: «مولایی تحت فشار بازی را باخته است و حتی خانواده‌اش تحت فشار بوده‌اند.

داعشی صفت ها و تروریست های رژیم اسلامی، چماقداران، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسدین… در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و امریکاست.

سعید ملایی که در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد، از فدراسیون جهانی جودو درخواست کمک کرده است.»

در گزارشی که بخش ژاپنی‌ زبان روزنامه آساهی منتشر کرد، به صورت روشن به دستور و ممانعت مقامات ورزش ایران برای شکست خوردن سعید ملایی در مرحله نیمه‌نهایی اشاره شد. دلیل شکست تعمدانه سعید ملایی، جلوگیری از رویارویی قهرمان جودو ایران با «ساجی موکی»، جودوکار اسراییلی بود.

در عین حال، سایت «تایمز اسراییل» روز شنبه مدعی شد: «مادر سعید ملایی در روزهایی که او برای رقابت‌های جهانی به ژاپن رفته بود، از سوی ماموران وزارت اطلاعات تهدید شده است.»

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.

در گزارش این سایت که مدعی شده اطلاعات خود را از مقامات فدراسیون جهانی جودو به دست آورده، آمده است: «در روزی که ملایی باید برای رسیدن به بازی نهایی رقابت می‌کرد، یکی از وزیران “حسن روحانی” با صدایی خشمگین تلفنی خانواده ملایی را تهدید کرد و یک نفر از وزارت اطلاعات ایران در خانه مادر ملایی حضور داشت.»

این از اختیارات فدراسیون جهانی جودو نیست که ورزش ایران را تعلیق کند. اما پیش از این، «نناد لالوویچ»، رییس اتحادیه جهانی کشتی در اسفند سال ۱۳۹۶ به «رسول خادم»، رییس وقت فدراسیون کشتی ایران تذکر داده بود که کمیته بین‌المللی المپیک از دو نهاد بین‌المللی زیرمجموعه خود، یعنی فدراسیون جهانی جودو و اتحادیه جهانی کشتی خواسته است با دقتی بالا رفتار سیاسیون ایران در ورزش این کشور را رصد کنند.

نناد لالوویچ به رسول خادم اخطار داده بود نه فقط این دو رشته ورزشی که کلیت ورزش ایران در خطر تعلیق قطعی قرار گرفته‌اند.

کمیته بین‌المللی المپیک سال‌ها است روی اصول اساس‌نامه خود و جدایی سیاست از ورزش نه تنها به کشورهای تابعه خود که به تمامی فدراسیون‌های جهانی تاکید می‌کند.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

در گزارش «تایمز» اسراییل می‌‌خوانیم: «شکست تعمدانه ملایی باعث شد موکی (جودوکار اسراییل) نخستین جودوکار تاریخ این کشور شود که طلای رقابت‌های جهانی را به دست می‌آورد.»

روز شنبه ماریوس ویزر، رییس فدراسیون جهانی جودو به خبرنگاران ژاپنی تاکید کرده بود سعید ملایی پس از حذف از مسابقات، در حالی که به شدت گریه می‌کرد، به او نزدیک شد و در جملاتی کوتاه گفت: «از من خواسته بودند که ببازم.»

فدراسیون جهانی جودو روز یک‌شنبه در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که در طول هفته جاری جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل خواهد داد تا در مورد آینده ایران تصمیم‌گیری کند.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم.

به نظر می‌رسد تعلیق فدراسیون جودو ایران و حذف این رشته ورزشی کشور از رقابت‌های المپیک قطعی باشد. اما خطری که بیخ گوش ایران قرار گرفته، تعلیق کامل ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک است. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، ایران حتی قادر به برگزاری لیگ‌های داخلی خود در تمامی رشته‌های ورزشی نخواهد بود.

مساله اسراییل که به قول رسول خادم، گره ساده‌ای بود که می‌شد با دست باز شود، حالا انگار با دندان هم باز نخواهد شد.

هشتگ «#ISupportMollaei» حالا به نام یک فدراسیون جهانی تبدیل شده است.