چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

پشتیبانی ۱۴ نویسنده و شاعر از «بیانیه تکمیلی» ۱۴ کنشگر سیاسی در داخل کشور ـ (هادی خرسندی، اسماعیل خویی، بهرام چوبینه….)

۱۴ نفراز کنشگران سیاسی و مدنی در داخل کشور، با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با ” کلیت حکومت اسلامی و همه نهادها و قوای آن” اعلام کرده‌اند و خواستار “گذار و عبورکامل” از جمهوری اسلامی شده‌اند. این بیانیه جمهوری اسلامی را “نظامی برآمده از قوانین استبدادی” اعلام کرده و با نشانه گرفتن مبانی مفاسد این نظام یعنی “قانون اساسی، جایگاه ولی فقیه و رهبری”، خواستار مطالبات برحق بخش وسیعی از مردم ایران شده است. دراین بیانیه تاکید شده است “هیچ راهی برای بازسازی و نوسازی این رژیم وجود ندارد” و”گذاروعبور کامل” ومسالمت آمیز از این رژیم، و دستیابی به “حکومتی دموکراتیک و سکولار که اعلامیه جهانی حقوق بشر سرلوحه مجلس آینده‌اش برای تدوین و تبیین یک قانون اساسی مدرن باشد»، خواست تدوین کنندگان این بیانیه است.

14nevisandeh.jpg

ما امضا کنندگان زیرکه دستیابی به خواست‌هایمان، یعنی آزادی اندیشه و بیان، و لغو هرگونه سانسوررا درپرتو تحقق خواست‌های بیان شده در این بیانیه می‌بینیم، حمایت از این بیانیه را وظیفه ومسئولیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خود و همه آزاداندیشان و آزادیخواهان ایران می‌دانیم.

علی خامنه ای، آخوند جنایتکار و دشمن حقیقی ایران و ایرانی ـ مرگ بر خامنه ای ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

ما ضمن اعتراض به دستگیری تعدادی از امضاء کنندگان بیانیه‌ها، خواستار آزادی این عزیزان و آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. ما معتقدیم که حمایت و همگامی با این حرکت که از قلب جنبش آزادیخواهی در ایران آغاز گردیده، فرصتی تاریخی برای شکل گیری یک جنبش ملی و اتحاد تمام نیروهای صادق، راستین، آزادیخواه، دموکرات و مستقل است.

۲۲مرداد۱۳۸۹
۱۳ اگوست ۲۰۱۹

۱- مهدی استعدادی شاد (نویسنده و پژوهشگر)
۲- بهرام چوبینه (نویسنده و پژوهشگر)
۳- اسماعیل خویی (شاعر، نویسنده و مترجم)
۴- هادی خرسندی (نویسنده، شاعر و طنزپرداز)
۵- حسین دولت آبادی (نویسنده)
۶- ناصررحمانی نژاد (نویسنده، نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر)
۷- ناصر زراعتی (نویسنده و سینماگر)
۸- ناصرشاهین پر (نویسنده)
۹- رضا علامه زاده (نویسنده و کارگردان سینما و تآتر)
۱۰- باقرمؤمنی (نویسنده و پژوهشگر)
۱۱- محمد محمدعلی (نویسنده)
۱۲- فرشته مولوی (نویسنده)
۱۳- هایده مغیثی (نویسنده و پژوهشگر)
۱۴- مسعود نقره کار (نویسنده و پژوهشگر)

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

آزادی پوشش ـ نه به نبعیض جنسی ـ نه به بی عدالتی و زورگوئی رژیم جنایتکاران اسلامی ـ نه به حجاب تحمیلی چماقداران اسلامی ـ نه روسری نه توسری ـ برابری کامل قانون انسانی زنان و مردان ایرانی ـ سرنگون با جمهوری اسلامی ـ ممنوعیت قانونی دخالتگری آخوند و اسلام و یا هر ادیان دیگر ـ اجتماع و یا حکومت و یا جامعه ای بر اساس انتخابات آزاد مردم، و سکولاریسم برای ایران فردا. دشمن ما همنیجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. مرگ بر آخوند حکومتی ـ مرگ بسیجی ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر جمهوری اسلامی.

آزادی پوشش ـ نه به نبعیض جنسی ـ نه به حجاب تحمیلی اسلامی چماقداران اسلامی ـ برابری قانونی زنان ومردان ایرانی ـ سرنگون با جمهوری اسلامی ـ حکومت و یا جامعه ای بر اساس انتخابات آزاد مردم، و سکولاریسم برای ایران فردا.

اسلام، آخوند ها، جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده آزادی و عدالت و برابری و حقوق انسانی زنان. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.