جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

سخنان محمد دادکان: اول باید شما مسئولین را محاکمه کرد، تحریم خود شمایید نه آمریکا

رادیو فردا – محمد دادکان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران، در انتقاد از وضعیت حال حاضر کشور گفته‌است: «جامعه بدتر از امروز هم خواهد شد.»

او در گفت‌وگوی ویدیویی با خبرگزاری ایسنا، اشاره مکرر مسئولان به تحریم‌ها را بهانه‌جویی دانست و گفت: «می‌گویند تحریم! تحریم خود شما هستید، نه آمریکا. دلار که شش هزار تومان بود را دولت اعلام کرد ۴۲۰۰ تومان. بعد به ۱۰هزار تومان رسید. آمریکا یا انگلیس یا اسرائیل این کار را کرد؟ مدیریت شما باعث شد.»

محمد دادکان دروغگویی و آدم‌های نالایق را دلیل بروز «فساد و تباهی» در جامعه دانست و گفت: «نمی‌توانید اداره کنید، مدیریت را به فرد دیگری بدهید. مگر موظفید که ۸ سال بمانید؟ می‌گویند به ما تکلیف شده‌است. تکلیف برای آدم با لیاقت است. نه شما که این جایگاه را نمی‌شناسی.»

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند.

آقای دادکان در دوره‌های مختلف، در چندین وزارتخانه همچنین در کنفدراسیون فوتبال آسیا مسئولیت‌هایی را به عهده داشته‌است.

سال ۲۰۰۶ در حین جام‌جهانی، خبر برکناری دادکان توسط محمد علی‌آبادی منتشر شد. این اقدام، تعلیق فدراسیون فوتبال ایران را در پی داشت.

دادکان در نقد وضعیت فعلی ایران می‌گوید: «مسئولان اولین افرادی‌اند که باید مقابل میز محکمه بنشینند. مردم را می‌خواهید گول بزنید؟ می‌گویند فلانی را بازداشت کردیم. اما چه کسی به این افراد ارز داده؟ چین نفت ما را می‌گیرد و زیرپیراهنی و زیرشلواری به ما می‌دهد. هندوستان نفت می‌گیرد و لوازم آرایشی می‌دهد. می‌گویند بُرده‌اند و خورده‌اند اما آخرش چه شد؟ همان کسانی که می‌خواهند این مسائل را پیگیری کنند پای خودشان هم گیر است.»

بعد از چهل سال از عمر فاسد و سرکوبگرانه و جنایتکارانه نظام اسلامی، اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی و بدبختی و بیکاری و هزار درد بی درمان زندگی میکنند، و از آنطرف آخوند های حکومتی و سران و بسیاری از پاسداران و بسیجی های داری یک زندگی سرمایه داری و اشرافی اند.

بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس، در پاسخ به دلایل برکناری‌اش از ریاست فدراسیون گفت: «قبل از جام جهانی به من گفتند که سهراب بختیاری‌زاده، علی دایی و یحیی گل‌محمدی را خط بزنید که من هم مقاومت کردم و گفتم در حیطه وظایف شما نیست.»

در آن مقطع، رسانه‌ها نوشتند دادکان مانع از سوار شدن علی‌آبادی به اتوبوس تیم ملی شده. او را به رختکن بازیکنان راه نداده و از دادن بلیت جایگاه ویژه به او نیز خودداری کرده‌است.

او در این باره می‌گوید اگر به آن زمان برگردیم باز هم این کار را می‌کنم. «چون بلیت حق ناصر نوآموز بود تا در آن جایگاه بنشیند. علی آبادی به بیراهه آمده بود و جایگاهش اینجا نبود.»

چهل سال است که آخوند های حکومتی و فاسدین جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند. چهل سال است همین ها که مرگ بر این و آن میدهند و در صدد نابودی کشورهای دیگرند و پرچم دیگر کشورها را آتش میزنند، همزمان صدای هر آزادیخواه و مخالف ایرانی را با زور اسلحه و چماق و شکنجه و تهدید و زندان و اعدام و تیر باران… میدهند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ما همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست. آزادی و برابری قانونی جنسی زنان ومردان و سکولاریسم برای ایران فردا.

دادکان از شیوه پاسخگویی مسئولان نیز انتقاد کرد و گفت: «چرا آقایان رو در رو مصاحبه نمی‌کنند؟ می‌گویند سوالات را بفرستید تا بعد آقای فلانی برای مصاحبه بیاید. فکر می‌کنید این افراد مدیریت بلدند؟»

این نخستین بار نیست که محمد دادکان، انتقاداتی را پیرامون شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور مطرح می‌کند.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. به غیر از آخوند ها که بیماران روانی هستند، هیچ کسی دیگر از آزادی برخوردار نیست. آخوند های مفت خور و عقب مانده و جنایتکار، قوانین جمهوری اسلامی که بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، حاکمین جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده حقوق زنان با مردان ایرانی اند. حقوق زن در اسلام از حقوق حیوان هم کمتر است. مرگ بر رژیم ضد انسانی و اسلامی زن ستیز. آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

او آذر ۹۳ در مناظره تلویزیونی با حمید رسایی نماینده وقت مجلس شورای اسلامی گفته بود: «بابک زنجانی در آستین مسئولین مملکت بزرگ شد.»

رسایی گفت پول‌ها را به حساب بیت‌المال برمی‌گردانیم اما دادکان پاسخ داد: «امیدوارم به عمر من و شما قد بدهد آن روز را هم ببینیم.»