سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

بحران آب: ایران و ۱۶ کشور دیگر به «روز آخر» نزدیک شده‌اند ـ (مرگ بر رژیم فاسد اسلامی که همش به فکر جنگ و جنایت و زن ستیزی و دزدیست)

«تاریخ ایران کثیف تر و دوروتر و ریا کار تر و جنایتکارتر از سران جمهوری اسلامی به خودش ندیده است. مرگ بر مسئولان فاسد و دزدان جمهوری اسلامی که در طی چهل سال حکومت اسلامی کثیف و ننگین و چماقدارانه و خونینشان هرگز هیچ برنامه و طرحی برای حل مسائل ملی و رفاه و بی آبی و کارخانجات و کارگران و فقر و بدبختی و عقب ماندگی و هزاران هزار مشکل مشکل مردم ایران نداشته اند. و تمام تمرکز فکری شان تحمیل حجاب زوری اجباری بر سرزنان ایرانی، شکنجه و تهدید و محرومیت و اعدام و تیرباران مخالفین، با زور سرنیزه و اسلحه تحمیل قوانین اسلامی عقب مانده هزار و چهارصد سال مکه و مدینه و کشورهای عربی بر مردم، صدور اسلام شیعه گری به کشورهای منطقه و آفریقای و غیره… و دشمنی کورکورانه با اسرائیل و حمایت مالی از پول و جیب ملت ایران برای سران حزب الله لبنان و حماس در فلسطین و بشار اسد و حرم بشار اسد در سوریه… و دیگر جانیان و تروریست های منطقه و دنیا بوده است. چهل سال شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل……..  همه این جنایات در کنار فساد و دزدی ها و چپاول اموال ملت توسط سران و گماشتگان و آقازاده ها… آخوند ها و پاسداران و بسیجی ها و جمهوری اسلامی عامل تمام بدبختی ها و ذلت و آوارگی و بی آبی و خشکسالی و میلیون ها درد بی درمان برای ایران و ایرانیند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر سپاهی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.»

تازه‌ترین برآورد «موسسه منابع جهان» نشان می‌دهد ایران در کنار قطر، اسرائیل و لبنان در صدر کشورهایی‌ست که با «بحران فوق‌العاده» آب دست به گریبان است و در لبه «روز آخر» قرار گرفته‌، یعنی روزی که منابع آبی در آن ممکن است به پایان برسد.

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران و تروریست های جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

برآورد تازه که در «اطلس خطرات آبی» موسسه پژوهشی منتشر شده، ایران را در رده چهارم کشورهای نزدیک به «روز آخر» قرار داده‌است.

۱۷ کشور که ایران، یکی از آن‌ها است و مجموعا یک چهارم جمعیت زمین را تشکیل می‌دهند در شرایطی قرار گرفته‌اند که موسسه پژوهشی آن را «بدترین» نقاط از نظر خشکسالی و بحران کم‌آبی رده‌بندی کرده‌است.

اما شهروندان ایرانی در بهترین شرایط، چندان نمی‌توانند به کمک همسایه‌ها و کشورهای هم‌جوار خود نیز دلخوش کنند، چراکه ۱۲ کشور از ۱۷ کشور در غرب آسیا و شمال آفریقا قرار دارند: از قطر و لبنان تا اسرائیل، کویت، عربستان سعودی و امارات.

چهل سال است که آخوند های حکومتی و فاسدین جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند. چهل سال است همین ها که مرگ بر این و آن میدهند و در صدد نابودی کشورهای دیگرند و پرچم دیگر کشورها را آتش میزنند، همزمان صدای هر آزادیخواه و مخالف ایرانی را با زور اسلحه و چماق و شکنجه و تهدید و زندان و اعدام و تیر باران… میدهند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ما همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست. آزادی و برابری قانونی جنسی زنان ومردان و سکولاریسم برای ایران فردا.

در شمال و خاور ایران نیز وضع به همین بدی‌ست: پاکستان، هند و ترکمنستان همگی در بین ۱۷ کشور بحران‌زده قرار دارند.

از نظر جمعیتی اما هند با بدترین شرایط روبه‌رو است. این کشور نه تنها در بین ۱۷ کشور در لبه «روز آخر» قرار دارد، بلکه جمعیت آن در مجموع سه برابر بیشتر از تمامی ۱۶ کشور دیگر است.

نقشه‌ای که موسسه پژوهشی منتشر کرده نشان‌دهنده وضعیت بحرانی در ایران و کشورهای هم‌جوار آن است.
نقشه‌ای که موسسه پژوهشی منتشر کرده نشان‌دهنده وضعیت بحرانی در ایران و کشورهای هم‌جوار آن است.

​آن‌طور که پژوهشگران «موسسه منابع جهان» عنوان کرده‌اند کشورهای بحران‌زده در غرب آسیا و شمال آفریقا، از جمله ایران و کشورهای هم‌جوارش، نه تنها با خشکی و کم‌آبی و مشکلات ناشی از تغییرات آب‌وهوایی روبه‌رو هستند، بلکه افزایش تقاضا وضعیت را بدتر نیز کرده‌است.

گزارشی از بانک جهانی در تابستان سال گذشته، نشان می‌داد این منطقه در صدر مناطق «ناپایدار» آبی، به‌ویژه به‌دلیل استفاده از منابع زیرزمینی، قرار دارد. بیش از ۸۰ درصد از آب استفاده‌شده، بازیافت نمی‌شود و کشورهای آن در برابر «بیشترین خسارت اقتصادی» ناشی از کمبود آب به دلیل مسائل آب‌وهوایی قرار گرفته‌اند.

«سه راه در دسترس» برای مقابله با بحران آب: افزایش ثمردهی کشاورزی، برای نمونه استفاده از دانه‌هایی که به آب کم‌تری نیاز دارند و بهبود فناوری‌های کشاورزی. سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها مانند لوله‌کشی مناسب، و حوضه‌های آبخیزداری و در نهایت تغییر نگرش در مورد آب استفاده‌شده، استفاده دوباره و بازیافت آن.
پژوهشگران موسسه منابع جهان

خبرگزاری فرانسه از اندرو استیر، مدیر «موسسه منابع جهان» نقل کرده است که «آسیب ناشی از کم‌آبی، بدترین بحرانی‌ست که هیچ کس در مورد آن حرفی نمی‌زند. ناامنی غذایی، بی‌ثباتی اقتصادی، جنگ و مهاجرت پیامدهای این بحران هستند».

در دی ماه سال گذشته سرپرست مرکز مطالعات آب اتاق ایران گفته بود «۵۰ سال سوءتدبیر» باعث شده تنها «پنج سال» تا بروز «فاجعه عمومی آب» در ایران فاصله داشته باشیم.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند.

محمد حسین شریعتمدار ضمن ابراز بدبینی در مورد این‌که «اراده کافی برای حل این مشکل» شکل گرفته باشد افزوده بود با این حال «ساماندهی، ترمیم و احیای منابع آب کشور امکان‌پذیر است».

پژوهشگران «موسسه منابع جهان» نیز می‌گویند با سرمایه‌گذاری در مدیریت منابع آب می‌توان از مشکلات کاست.

به گفته این موسسه «سه راه در دسترس» برای مقابله با مشکلات ناشی از بحران آب وجود دارد؛ افزایش ثمردهی کشاورزی، برای نمونه استفاده از دانه‌هایی که به آب کم‌تری نیاز دارند و بهبود فناوری‌های کشاورزی.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. به غیر از آخوند ها که بیماران روانی هستند، هیچ کسی دیگر از آزادی برخوردار نیست. آخوند های مفت خور و عقب مانده و جنایتکار، قوانین جمهوری اسلامی که بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، حاکمین جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده حقوق زنان با مردان ایرانی اند. حقوق زن در اسلام از حقوق حیوان هم کمتر است. مرگ بر رژیم ضد انسانی و اسلامی زن ستیز. آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های «خاکستری» مانند لوله‌کشی مناسب، و زیرساخت‌های «سبز»، مانند تالاب‌ها یا حوضه‌های آبخیزداری سالم، که می‌تواند هم با کمبود آب و هم مشکل ناشی از آب آلوده مقابله کند.

و در نهایت تغییر نگرش، استفاده دوباره و بازیافت آب؛ «باید این رویکرد که آب استفاده‌شده دیگر قابل بازیافت نیست را به فراموشی سپرد». با برخورد درست و استفاده دوباره از آب می‌توان منابع آبی «جدیدی» را به‌وجود آورد.

رادیو فردا ـ وب‌سایت موسسه منابع جهان، وب‌سایت بانک جهانی، خبرگزاری فرانسه، رادیو فردا/ت