چهارشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

آمریکا یک پهپاد رژیم را در تنگه هرمز سرنگون کرد

رادیو فردا – دونالد ترامپ می‌گوید ناو جنگی «یو اس‌اس باکسر» آمریکا یک پهپاد ایرانی را که به هزار متری آن نزدیک شده بود را سرنگون کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه گفت که این اتفاق در تنگه هرمز رخ داده است.

آقای ترامپ که همراه با مارک روته، نخست‌وزیر هلند، در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت پس از اینکه پهپاد ایرانی به هزار متری ناو «یو اس‌اس باکسر» نزدیک شد و به هشدارها توجه نکرد، کشتی آمریکایی موضع دفاعی گرفت.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن و جنگ طلبان رژیم داعشی صفت اسلامی در ایران مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی این رژیم جنایتکارند. مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

به گفته وی، پهپاد ایرانی امنیت ناو آمریکایی و خدمه آن را تهدید کرده بود.

رئیس‌‌جمهوری آمریکا افزود: «این آخرین مورد از اقدامات متعدد تحریک‌آمیز و خصمانه ایران علیه کشتی‌های در حال تردد در آب‌های بین‌المللی است».

آقای ترامپ تاکید کرد: «ایالات متحده این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا از نیروها، تجهیزات و منافع خود حفاظت کرده و از همه کشورها می‌خواهد تا مانع‌تراشی ایران بر سر راه عبور مرور آزاد و تجارت جهانی را محکوم کنند».

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

وی همچنین از همه کشورها خواست تا«از کشتی‌های خود که عازم تنگه هرمز هستند حفاظت و در آینده با ما همکاری کنند».

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم در گفت وگو با خبرنگاران در نیویورک گفته است، «تاکنون گزارشی در این باره به من نرسیده است و باید منتظر اظهار نظر مقامات نظامی بود.».

اما ساعتی بعد، وزیر امور خارجه ایران با انتشار عکسی از فاصله جغرافیایی ایران و آمریکا در توییتر خود نوشت: «جهت یادآوری.»

به گزارش بی بی سی این نخستین بار است که از زمان آغاز دور تازه تنش‌ها، آمریکا به سوی اهدافی متعلق به ایران شلیک می‌کند.

مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ایران و ایرانیان ـ آزادی ایران و برابری قانونی زنان و مردان ایرانی ـ سکولاریسم برای ایران.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی و در آبهای بین‌المللی رخ داده است.

در بیانیه سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اشاره‌ای به این موضوع نشده که این پهپاد متعلق به چه کشوریست.

تنش در منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در روزهای اخیر افزایش یافته است. در این مدت چند بار به نفتکش‌هایی در این منطقه حمله شده که آمریکا، ایران را مسوول آن می داند. ایران این اتهام را بی اساس می داند.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.