جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

محرومیت درمانی «مرضیه امیری» (زندانی سیاسی) علیرغم وضعیت نامناسب سلامتی ـ (بازداشت شدگان روز جهانی کارگر)

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمی مرضیه امیری، (خبرنگار، فعال دانشجویی، روزنامه‌نگار، فعال حقوق زنان و فعال کارگری) روزنامه نگار روزنامه شرق و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر نگران کننده گزارش شده است. گفته می شود وی از بیماری صرع رنج می برد و به خاطر فشارهای وارده در دوران بازجویی یک بار دچار حمله صرع شده است. همچنین درخواست های این روزنامه نگار بازداشتی و خانواده ایشان مبنی بر اعزام به بیمارستان و دسترسی به خدمات پزشکی تاکنون بی پاسخ مانده اند. مرضیه امیری در تاریخ ۱۸ خردادماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

 وضعیت سلامتی مرضیه امیری در بند زنان زندان اوین نامساعد گزارش شده است، با این حال مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می کنند.

سمیرا امیری، خواهر مرضیه امیری، امروز در یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “وضعیت جسمی مرضیه امیری نگران کننده است. مرضیه در دوران بازداشت به افت فشار خون دائمی، سرگیجه مداوم، خونریزی گوارشی و بیماری‌های پوستی دچار شده است. از طرفی وی به بیماری صرع مبتلا است و در زمان بازداشت در سلول های انفرادی دچار حمله صرع شده است. با این حال مسئولین زندان تاکنون درخواست های مکرر مرضیه و ما مبنی بر اعزام به بیمارستان را نادیده گرفته‌اند”.

رژیم فاسد و دزد ها و چماقداران و جنایتکاران اسلامی، مرتبا کارگران زحمتکشی که برای حقوق کارگری شان اعتراض میکنند را تهدید و بازداشت و زندانی میکند. اعتصابات عمومی همگانی کارگران بهترین گزینه برای مبارزه بر علیه رژیم دشمن کارگران است. مرگ بر پاسدار – مرگ بر بسیجی – مرگ بر آخوند – مرگ بر جمهوری اسلامی.

کیفرخواست مرضیه امیری در تاریخ ۱۲ تیرماه پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به وی ابلاغ شد. در این کیفرخواست اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی علیه وی مطرح شد. در این جلسه دادگاه قاضی محمد مقیسه رئیس شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با درخواست وی مبنی بر تبدیل قرار بازداشت موقت به صدور قرار وثیقه مخالفت کرد.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

لازم به یادآوری است روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، مرضیه امیری به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد. وی پس از یک هفته بازجویی در بند ۲-الف سپاه به سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

بعد از چهل سال از عمر فاسد و سرکوبگرانه و جنایتکارانه نظام اسلامی، اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی و بدبختی و بیکاری و هزار درد بی درمان زندگی میکنند، و از آنطرف آخوند های حکومتی و سران و بسیاری از پاسداران و بسیجی های داری یک زندگی سرمایه داری و اشرافی اند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند. شب سه‌شنبه ۲۸ خردادماه نیز آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که چند روز پس از بازداشت با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود مجدداً بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. پرونده آنیشا اسداللهی هم‌اکنون در شعبه ۲ بازپرسی اوین تحت بررسی است.

ندا ناجی در تاریخ ۲۵ خردادماه از بند وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به ۲۰۹ به زندان قرچک ورامین منتقل شده و روز شنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸، جمال عاملی، همسرش از ضرب و شتم وی توسط زندانیان جرایم عادی و پرسنل زندان قرچک خبر داده بود.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردم دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.