جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

رادیو پیام اسرائیل: چرا به خاطر اتم، با دنیا این چنین درافتاده اند و عقب هم نمی‌نشینند؟

 

تفسیر سیاسی هفته، نوشتـۀ منشـه امیـر

رادیو پیام  اسرائیل ـ اروپای غربی همه توان خود را به کار گرفته تا به رژیم ایران یاری برساند که بتواند همچنان سرپا بایستد.

آمریکا می گوید که قصد تغییر رژیم ایران را ندارد، ولی همه کار می کند که این حکومت ظالم و فاسد و فتنه جو برافتد تا ملت ایران از شر آن خلاص شود و خاورمیانه و جهان نیز نفس راحتی بکشند.

حکومت ایران به همه تلاش خود دست میزند که هر طور شده، خود را تا یک سال و نیم دیگر از سقوط ، در امان نگاه دارد، تا شاید ترامپ بیافتد و دموکرات ها بیایند، شاید، “روز از نو و روزی از نو”.

مرگ بر رژیم اسلامی چماقداران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.

در این مسابقه استقامت، کدامیک پیروز خواهد شد؟

سرنوشت این مسابقه را ملت ایران رقم خواهد زد.

کلید در دست خود ملت ایران است که احساس کند این رژیم بسیار تضعیف شده و علیرغم منم زدنهایش، قدرت خود را از دست داده و پشمش کاملا در حال ریختن است و به آسانی می توان آن را لرزان ساخت و هر اندازه هم که عربده بکشد، ضعف خود را بیش از پیش نشان خواهد داد.

پشتشان می خارد و با حرف ها و توهین ها و تحریک ها، می کوشند ترامپ را به آغاز جنگ بکشانند، تا شاید مظلوم جلوه کنند و از حمایتی برخوردار گردند و مردم ایران را به دور خود جمع کنند و از این بن بست بیرون آیند.

ولی در این محاسبه نیز، باز هم کور خواننده اند!

دوباره به جان بانوان بی حجاب یا کم حجاب، یا بد حجاب افتاده اند تا در ملت رعب و وحشت ایجاد کنند و آن ها را از اتحاد و همبستگی دور سازند و بتوانند همچنان بر خر مراد سوار باشند و بدزدند و ببرند و رجز بخوانند و ایرانی را در دنیا بدنام تر از پیش سازند.

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران و تروریست های جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

کشورهای اروپای غربی می گویند که از دیروز (آدینه) اینستکس را راه اندازی کرده اند، تا داد و ستد با رژیم ایران در ابعادی محدود ادامه یابد و یک پول بخور و نمیر به دست رژیم برسد تا بتواند حداقل معیشت مردم را فراهم سازد و آنان را از خیزش بازدارد و به انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هجده ماه دیگر بنشیند.

حالا روسیه و چند کشور دیگر نیز که از پیامد تحریم های آمریکایی بر اقتصاد خود بیم دارند، می خواهند به این سازو کار بپیوندند و از این خوان نعمت نصیبی برند.

ولی، این ممکن است خوان باشد، اما حتما خوان نعمت نخواهد بود  بخور و نمیر است و نه بیشتر.

حالا باید دید که هفته آینده، وقتی ذخیره اورانیوم به سیصد کیلوگرم برسد، چه خواهند کرد؟

آیا همانگونه که اعلام کرده بودند، به تولید ادامه خواهند داد و از این میزان فراتر خواهند رفت و گام دیگری از تعهدات خود در برجام دور خواهند شد، و یا خواهند گفت که بله پیروز شدیم، اروپا پوزه آمریکا را به خاک مالید و کمبود مالی ما را تامین کرد و به همین هم راضی هستیم و شیطنت را کنار خواهیم گذاشت.

بعد از چهل سال از عمر فاسد و سرکوبگرانه و جنایتکارانه نظام اسلامی، اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی و بدبختی و بیکاری و هزار درد بی درمان زندگی میکنند، و از آنطرف آخوند های حکومتی و سران و بسیاری از پاسداران و بسیجی های داری یک زندگی سرمایه داری و اشرافی اند.

اگر به واکنش عباس موسوی استناد کنیم، احتمال دوم قوی تر می نماید.

همه این بحث و جدل، بر سر غنی سازی اورانیوم است.

از آن ها بپرسید که این اورانیوم سه و شش دهم درصدی را برای چه می خواهند؟

قسم حضرت عباس می خورند که برای مصارف مسالمت آمیز می خواهند.

می خواهند سوخت نیروگاه های اتمی را تامین کنند!

دروغ می گویند. زیرا کوره اتمی نخستین را روسیه ساخته و برای تامین سوخت آن نیز تعهد سپرده و نیازی به اورانیوم تولیدی در داخل ایران نیست.

می گویند: خیال داریم هشت نیروگاه اتمی دیگر هم برپا کنیم و محل آن را هم تعیین کرده ایم و باید از هم اکنون در فکر تامین سوخت آن ها باشیم.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.

این را هم دروغ می گویند، زیرا بیست و پنج سال است که این حرف را می زنند و تا کنون کوچکترین گام عملی برای انجام آن برنداشته اند.

آنها حتی مرحله دوم و سوم نیروگاه بوشهر را نیز که قرار است روسیه احداث کند، هنوز آغاز نکرده اند و ادعای احداث آن هشت نه کوره را برای فریبکاری عنوان می کنند.

مرحوم و مغفور اکبر هاشمی رفسنجانی ادعا کرده بود که هدف از غنی سازی اورانیوم، استفاده های دارویی و درمانی است.

می خواست بچه خر کند، زیرا ایزوتوپ های درمانی و دارویی مورد نیاز را ایران به آسانی می تواند از بازار جهانی تامین کند.

پس، این اورانیوم غنی شده را برای چه می خواهند؟

حالا تهدید می کنند که حتی به غنی سازی بیست درصدی روی خواهند آورد!

چهل سال است که جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند. دشمن ما همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

به چه دردشان می خورد، اگر ادعایشان درست باشد که نمی خواهند بمب اتمی تولید کنند؟

استدلالشان در مورد این که بمب اتمی نمی خواهند، از جمله این است که حضرت امام و رهبر شیعیان و کل مسلمانان جهان، امام علی خامنه ای، که مرجع تقلید مسلمانان اهل تسنن آمریکا نیز معرفی شده، فرموده اند، یعنی فتوا صادر کرده اند، که از دیدگاه دین اسلام، تولید بمب اتمی حرام است.

پس، برای چه اصرار می ورزند که کوره اتمی آب سنگین در اراک برپا سازند؟

آن را هم، اکنون ادعا می کنند که برای تولید دارو و امور درمانی می خواهند.

یک قرص سردرد را هنوز نمی توانند درست کنند، و ادعا می کنند که می خواهند با تشعشع آب سنگین، دارو بسازند.

ولی دنیا هوشمندتر از آن است که فریب این ترفندهای کودکانه را بخورد و اغوا شود.

آخوند خوب آخوند مُرده است. آخوند ها، پاسدار ها، بسیجیان، عاملین اصلی تمام جنایات و تروریسم و اعدام و زندان و شکنجه و عقب ماندگی ها و بدبختی ها در ایران هستند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی.

اکنون حدود سی سال است که ملت ایران، در راه رسیدن آنان به این هدف شیطانی، بهای بسیار سنگینی پرداخته و می پردازد.

جنگ هشت ساله با عراق و مصیبت های آن کافی نبود، جنجال اتمی را به راه انداختند و اکنون بیش از بیست سال است که ملت ایران را دچار ذلت و محنت کرده اند و از آن دست بردار نیستند.

نه تنها آمریکا را علیه خود شورانده اند و طرفین به پرتگاه جنگ نزدیک می شوند، بلکه رابطه با اروپا نیز مانند گذشته دوستانه و مستحکم نیست، و از همه مهمتر آن که دنیای اهل تسنن به رهبری عربستان سعودی، علیه آن ها به پا خاسته است.

رژیم ایران ادعا می کرد که قصد ایجاد اتحاد در جهان اسلام را دارد، ولی در خفا و به صورت آشکار، برای مسلط شدن بر مسلمانان سراسر جهان تلاش می کرد، و اکنون عربستان سعودی به عنوان کلید دار حرمین شریفین، مسلمانان را دارد علیه آن ها بسیج می کند.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است.

جای آن است که اسرائیل از حکومت اسلامی ایران تشکر کند. خیلی هم تشکر کند، زیرا همین ستیز و جاه طلبی رژیم ایران علیه رقیبان دینی خود بود که عربستان و امیرنشین ها را به یک واقعیت مهم سیاسی کشاند و آن این که اسرائیل با اعراب و با اسلام هیچ تنازعی ندارد و اگر دشمنی کمین کرده، همانا حکومت کنونی ایران است که ادعای اسلام می کند.

این واقعیت، امیرنشین ها را طرف اسرائیل سوق داد و آنانی را که تا دیروز شعار می دادند “اسرائیل نابود باید گردد”، اکنون دست دوستی اسرائیل را فشرده اند و سرود ملی اسرائیل در تالار ورزشی امارات عربی متحده طنین افکن می شود و سلطان عمان، نخست وزیر اسرائیل را در کاخ خود پذیرا می گردد و بحرین درهای خود را به روی اسرائیلیان می گشاید.

در این دگرگونی، آنانی که از این پس تنها می مانند ستیزجویان فلسطینی و تروریست های حماس و جهاد اسلامی هستند.

تمام پول منابع ملی و نفتی ایران به جیب آخوند و پاسدار و بسیجی و حزب الله لبنان، بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق، و حوزه های اسلامی آخوند ها… میشود، و دیگر پولی برای پرداخت کردن حقوق کارگران زحمتکش و فقیر باقی نمی ماند.

نه، ببخشید! تنها نیستند! حکومت اسلامی ایران یار غار آنان است و دست نوازش به سرشان می کشد و پول و اسلحه به آن ها می رساند.

اکنون همگان در انتظار نتیجه این مسابقه و رقابتی هستند که بین رژیم ایران و همه کشورهای دنیا و در راس آن ها ایالات متحده، جریان دارد.

گفتیم “همه کشورهای دنیا” و نگفتیم “فقط آمریکا”. زیرا هیچ کشوری در دنیا نیست که با برنامه های اتمی رژیم ایران موافق باشد. حتی روسیه و چین نیز که رژیم ایران را همچنان همانند گاو شیرده می دوشند، مایل نیستند که حکومت ایران دارای بمب هسته ای شود.

چهل سال تمام تلاش کردند انقلاب خود را صادر کنند و مذهب شیعه را جهانگیر سازند و دست کم دنیای اسلام را به تسلط خود درآورند. ولی دماغشان به سنگ خورده و می خورد.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

هیچ کشور عربی یا اسلامی در این چهل سال، پیرو رژیم ایران نشده و بر راه دینی و سیاسی آنان گام ننهاده است.

درست است که در لبنان حزب الله را دارند، و در یمن حوثی ها را دارند و در عراق حشد الشعبی و سرایا النجبا را به راه انداخته اند و غیره و غیره.

اما در همه این کشورها، فقط پول و اسلحه ای که به مزدوران خود می دهند، موجب ادامه قوت آنان شده، ولی رژیمی که پیرو و مقلد آن ها باشد به روی کار نیامده است.

پرسش آن است که تا چه هنگام خواهند توانست به این بازی عبث ادامه دهند؟

چهل سال کافی نبود؟

خودشان از سال ها پیش، دین و ایمانشان را از دست داده اند و دلیلش رشوه خواری و فساد مالی گسترده ای است که همانند سرطان در پیکر حکومتشان، و همه شاخه های آن ریشه دوانیده است.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن و جنگ طلبان رژیم داعشی صفت اسلامی در ایران مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی این رژیم جنایتکارند.

امروز خودشان علنا می گویند که رژیم فاسد شده است، قضات رشوه می گیرند و اسیر ناز و کرشمه وکلای مدافع زن می گردند.

نمایندگان مجلس رانت خواری می کنند.

سران قدرت، نهادهای سودآور و ارزشمند کشور را به خودی ها، تقریبا مجانی واگذاری می کنند و همه اموال مملکتی را به حراج گذاشته اند.

انچه خوب بلدند انجام دهند، آن است که به خانم ها می گویند سگتان را برای گردش به خیابان نیاورید و حجابتان را از سر بر ندارید و وارد ورزشگاه های مردانه نشوید.

ولی در همان هنگام، آخوندها را به مدارس دخترانه می فرستند تا دانش آموزان چهارده ساله را تشویق کنند که بروند و صیغه شوند و به صاحبان قدرت کام بدهند.

آخوند خوب آخوند مُرده است. آخوند ها، پاسدار ها، بسیجیان، عاملین اصلی تمام جنایات و تروریسم و اعدام و زندان و شکنجه و عقب ماندگی ها و بدبختی ها در ایران هستند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی.

بارها پرسیده شده که این حکومت چه هنگام سرنگون خواهد شد.

تردیدی نیست که این یک وصله ناجور بر پیکر ایران زمین است که باید آن را کند و به دور انداخت، و از این پس، این به خود ملت ایران مربوط می شود، زیرا شرایط داخلی و امکانات منطقه ای و جهانی، کاملا برای خیزش مردم ایران به مرحلۀ آمادگی رسیده است.

اورشلیم – شنبه هشتم تیرماه ۱۳۹۸ ، بیست و نهم ژوئن ۲۰۱۹