دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

اخطار شدیداللحن ترامپ به رهبران جمهوری اسلامی ـ متاسفانه فقط قدرت و زور را می‌فهمند

ترامپ: حمله مجدد ایران با واکنش سهمگین آمریکا روبه‌رو خواهد شد‎

رادیو فردا ـ رئیس جمهوری ایالات متحده با انتقاد از رهبران جمهوری اسلامی، گفت که آنها تنها زبان زور و قدرت را می‌فهمند.

– رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه چهارم تیرماه در توییتی هشدار داده است که حمله مجدد ایران با واکنش سهمگین آمریکا روبه‌رو خواهد شد‎.

دونالد ترامپ در هشداری شدیداللحن به مقامات ایران گفت که هر حمله‌ای به نیروهای آمریکایی و هر آن‌چه به آمریکا ربط پیدا می‌کند به بهای نابودی کامل برخی بخش‌ها و مواضع ایران تمام خواهد شد.

وی در واکنش به اظهارات مقامات جمهوری اسلامی و افزایش تنش‌ها میان تهران و واشینگتن در توییتر نوشت که رهبران ایران واژه‌هایی را که از سر «رحم» و «مروت» بیان می‌شود، نمی‌فهمند بلکه «متاسفانه فقط قدرت و زور را می‌فهمند».

889977.jpgآقای ترامپ سپس اضافه کرد که «ایالات متحده تا این لحظه بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان است که تنها در دو سال گذشته با یک و نیم تریلیون دلار بر آن سرمایه‌گذاری شده است».

رئیس جمهوری آمریکا گفته است: ایران امروز حرف‌هایی توهین آمیز و از سر نادانی زد که نشان می‌دهد آنها واقعیت را نمی‌فهمند.

چهل سال است که جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند. دشمن ما همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

دونالد ترامپ تصریح کرده است، هرگونه حمله ایران به هر هدف آمریکایی، با مقابله به مثل سهمگین نظامی رو به رو خواهد شد. در بعضی مکانها، مقابله به مثل سهمگین، یعنی نابودی کامل آنها. دوران اوباما و جان کری گذشت.

آقای روحانی اظهار داشت: آنها [رهبری آمریکا] در همه داستان‌ها سرخورده شده بودند و اخیرا سردرگم هم شدند، کارهای عجیب و غریبی می‌کنند و من تا الان یاد ندارم کسی و کشوری از این دست کارها کرده باشد… دچار ناتوانی شده‌اند.»
دونالد ترامپ اظهاراتی از این دست را «توهین‌آمیز» و نشانه «جهل بسیار» مقامات ایران خوانده و گفته که «همه این‌ها صرفا نشان می‌دهد، آنها متوجه واقعیت نشده‌اند».‎

ایران روز ۳۰ خرداد یک پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد، اقدامی که بنا به گفته ترامپ، باعث شد وی دستور حمله محدود به ایران را صادر کند، اما به دلیل نگرانی درباره‌ تلفات انسانی احتمالی این حمله، فعلاً از انجام آن منصرف شده است.

آخوند خوب آخوند مُرده است. آخوند ها، پاسدار ها، بسیجیان، عاملین اصلی تمام جنایات و تروریسم و اعدام و زندان و شکنجه و عقب ماندگی ها و بدبختی ها در ایران هستند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده نیز روز دوم تیر هشدار داد که تهران نباید «ملاحظه‌ای» که رئیس‌جمهوری آمریکا در لغو حمله تلافی‌جویانه علیه ایران به‌خرج داده را «با ضعف اشتباه بگیرد.»

در اظهارنظری دیگر، برایان هوک،‌ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفته است ایالات متحده مادامی که ایران رفتار خود را تغییر ندهد، کارزار «فشار حداکثری» بر ایران را ادامه می‌دهد و حتی در نظر دارد تحریم‌های بیشتری علیه جمهوری اسلامی وضع کند.

آخوند میلیاردر جنایتکار علی خامنه ای، و میلیاردر ها و تروریست های سپاه پاسداران رژیم داعشی صفت اسلامی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

آقای هوک که برای شرکت در کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای به ژنو سفر کرده است، روز سه‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفت آمریکا در حال بررسی است که چه کار بیشتری می‌تواند در زمینه تحریم‌ها علیه ایران انجام دهد.

پیشتر نماینده آمریکا در زمینه خلع سلاح بین‌المللی هم گفته بود که ایالات متحده قصد ایجاد درگیری با ایران ندارد و حق این کشور برای دفاع از حریم هوایی‌اش را رد نمی‌کند ولی اگر به حملاتش علیه ما ادامه دهد، «پاسخ قاطع» دریافت خواهد کرد.

رابرت وود به خبرگزاری رویترز گفته که رئیس‌جمهوری آمریکا مسیر دیپلماسی با ایران را کماکان باز نگه داشته‌ است و اگر ایران، خویشتنداری ایالات متحده را در ماجرای سرنگونی پهپاد حمل بر ضعف کند، دچار اشتباه شده است.

مقام‌‌های جمهوری اسلامی بارها تاکید کرده‌اند که تسلیم سیاست فشار از طریق افزایش تحریم‌ها نخواهند شد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در یادداشتی که روز سه‌شنبه در خبرگزاری فارس منتشر شده است، گفته که «صبر ایران» نباید «ضعف و بی‌عملی» توصیف شود و بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی ایران «از ۱۶ تیرماه، گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران» برداشته خواهد شد.

ایران گام اول کاهش تعهدات را ۱۸ اردیبهشت انجام داد و اعلام کرد تا زمانی که اتحادیه اروپا در زمینه راه‌اندازی کانال مالی کاری انجام ندهد، خود را ملزم به رعایت محدودیت‌ها در رابطه با میزان نگهداری ذخایر اورانیوم غنی‌شده و ذخایر آب سنگین نمی‌بیند.

فرانسه، بریتانیا و آلمان، روز سوم تیرماه در خصوص تهدید ایران به کاهش تعهدات در چارچوب توافق هسته‌ای موسوم به برجام، به تهران هشدار دیپلماتیک رسمی داده‌اند. این کشورها اعلام کرده‌اند که در صورت نقض برجام، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران باز می‌گردد.

ایرانی آزاد و با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.