دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

گفت‌و گو با دو بسیجی: برای مقابله با شورش‌های شهری توسط پاسدارها آموزش می‌بینیم

گفت‌و گو با دو بسیجی: برای مقابله با شورش‌های شهری آموزش می‌بینیم

رضا احمدیان و بابک طوفانی – شهروندخبرنگاران ایران‌وایر

دو عضو بسیج به ایران‌وایر گفتند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شورش‌های داخلی در سراسر ایران به اندازه حمله امریکا هراس دارد. در این مصاحبه اختصاصی دو بسیجی به شهروند خبرنگاران ایران‌وایر گفته‌‌اند که طی روزهای اخیر آموزش‌های ویژه مقابله با جنگ شهری دیده‌اند. این بسیجیان که نخواستند نام خودشان یا نام شهر آنها  فاش شود از دو استان مختلف ایران هستند، یکی در جنوب و دیگری در شمال کشور.

در هر دوی این استان‌ها تظاهرات گسترده‌ای علیه دولت ایران در دی ماه ۹۶ انجام شد. بسیجی‌ای که از جنوب کشور با خبرنگار ما مصاحبه می کرد، گفت:

«از زمان تظاهرات دی ۹۶ ما به طور منظم آموزش نظامی برای مقابله با شورش‌های شهری و مناطق مجاور می‌بینیم. اما طی چند روز اخیر ما حتی تمرینات بیشتری داشته‌ایم و از ما خواسته شده برای حضور و مقابله با شورش‌گران در هر لحظه آماده باشیم.» این عضو بسیج می‌گوید تا جایی که او اطلاع دارد تمام پایگاه‌های بسیج سراسر کشور در حالت آماده باش هستند تا هر گونه تظاهراتی را در صورت وقوع حمله نظامی سرکوب کنند.

مرگ بر سپاهی و بسیجی و یا همان اراذل و اوباشان و چماقداران و شکنجه گران رژیم جمهوری اسلامی و دشمنان ایران و ایرانیان.

«این آموزش ها شامل تماشا کردن ویدئوهایی از تظاهرات مختلف از سال‌های گذشته است به این منظور که یاد بگیریم چگونه جلوی تظاهرات را گرفته و رهبران تجمعات را پیش از شروع، شناسایی و دستگیر کنیم. یکی از وظایف اصلی ما این است که به کانال‌های تلگرامی گروه‌های مختلف در هر منطقه نفوذ کرده و حساب‌های کاربری اینستاگرام را زیر نظر بگیریم تا ببینیم فعال‌ترین افراد چه کسانی هستند و درباره چه بحث و گفتگو می‌کنند.»

این عضو بسیج می‌گوید دلیل مصاحبه‌اش با ایران‌وایر این است که نمی‌خواهد در سرکوب خشونت‌آمیز مردم خود دست داشته باشد. او می‌گوید دلیل پیوستن‌اش به بسیج بعضی مشکلات شخصی در گذشته‌اش بوده که تنها از راه عضویت و همکاری با بسیج حل می‌شد. سازمان بسیج متستضعفان بعد از انقلاب اسلامی تاسیس شد تا تمام شهروندان را در سراسر ایران با آموزش نظامی آشنا کند. هیچ آماری رسمی از تعداد اعضای این سازمان موجود نیست ولی محمد رضا نقدی، فرمانده پیشین بسیج, در سال ۱۳۹۵ گفت که این سازمان بیش از ۲۵ میلیون عضو ثبت‌نام‌شده دارد.

عکس از آخوند خامنه ای و پاسداران، جانیان، تروریست ها. فاسدین، دزد ها، این جنایتکاران اسلامی، دشمنان واقعی ایران و مردم شریف ایرانند. دشمن ما همینجاست، الکی میگن آمریکاست.

عضو بسیج دیگر که اهل شمال ایران است اما داستان جذاب‌تری دارد. او یکی از تظاهرکنندگان تجمعات سال ۱۳۹۶ بود که دستگیر و زندانی شد. او می‌گوید در سلولی کوچک همراه با دهها زندانی دیگر نگاه‌داری می‌شده و به طور مرتب کتک خورده و شکنجه شده است. او به خاطر به خطر انداختن امنیت ملی و شرکت در تجمعات غیرقانونی به هشت سال زندان محکوم شد. تنها راه آزادی او از زندان به قید وثیقه، عضویت در بسیج و امضای نامه‌ای بود که در آن قول می‌داد با بسیج همکاری کند و به قول خودش خبرچین محلی بسیج شود. او می‌گوید بسیاری از دیگر دوستان وی در محله نیز در موقعیتی مشابه قرار دارند.

«ما باید دو بار در هفته در کلاس‌های عقیدتی-سیاسی شرکت کنیم و اتفاقات محل و شهر را به فرمانده بسیج گزارش بدیم.» او می گوید که او در حال حاضر در یکی از قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در یکی از محله‌های محروم کار می کند و به همراه سپاه به ساکنین منطقه در زمینه اسکان، نیازهای پزشکی و بهداشت و آموزش  کمک می کند.

جمهوری اسلامی داعشی صفت. عملکرد و جنایت های عوامل جمهوری اسلامی در حق مردم شریف و ستمدیده ایران، بسیار بدتر از جنایتکاران اسلامی داعش است. سرنگون باد جمهوری اسلامی ـ سکولاریسم برای آینده ایران.

«این تنها شغلی بود که توانستم پیدا کنم چون هر شغل دیگری سابقه کیفری من را چک می‌کند و به خاطر سابقه‌ بازداشت‌ و حکمم رد می‌شوم.» او همچنان می گوید که در هفته های اخیر از او و دوستانش خواسته‌ شده که روزانه از اتفاقات جاری محله به فرمانده سپاه در منطقه گزارش دهند و تهدید شده‌اند که در صورت سرباز زدن از این کار دوباره به زندان برگردانده شده یا حتی سرنوشت شوم‌تری خواهند داشت.

«همین دو روز پیش فرمانده بسیج به ما گفت اگر آمریکایی‌ها حمله کنند و ما در هر گونه تظاهراتی شرکت کنیم، در جا و به صورت صحرایی اعدام می شویم. به گفته این عضو بسیج در شمال ایران فرمانده بسیج تاکید کرد:

«در دوران صلح ما با شما به عنوان مجرم با شما برخورد می کنیم و مثل حالا از رافت اسلامی بهره‌مند می شوید، اما در دوران جنگ هر نوع تظاهراتی خیانت و کمک به دشمن است و شما مثل منافقین سریع و در دادگاه صحرایی به اعدام محکوم می شوید.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها، هستند.پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.